GeriCinsellik Seks’i öldüren 7 neden!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seks’i öldüren 7 neden!

Seks’i öldüren 7 neden!

"İşte cinsel hayatınızı etkileyen 7 kötü etken..."

Stres

Cinsel ilişki süresince salgılanan endokrin hormonunu sekteye uğratan stres, uzun vadede, seksten alınan hazzı azaltabilir. Hatta ciddi bir boyuta ulaştığı takdirde, stres, isteksizliğe bile neden olabilir.

Seks’i öldüren 7 neden

Stresin bir diğer olumsuz etkisi de, sperm üretimini ve kalitesini düşürmesidir. Düzenli egzersiz yaparak veya ginseng gibi bitkilerden faydalanarak, stres seviyenizi düşürebilirsiniz. Özellikle egzersiz yapmak, cinsellik için son derece faydalıdır. Sevdiğiniz bir egzersizi, haftada en az üç kez yapın.

Kötü beslenme

Yağlı besinler, testosteron seviyesini ve libidoyu aşağıya çeker. Dolayısıyla boşalma güçleşir.

Seks’i öldüren 7 neden

Sigara

Sigara kullanımı, vücudun çinkoyu kullanmasını zorlaştırır. Günde sadece iki sigara içmek bile damarları darlaştırır ve kan dolaşımı verimli yapılmayınca,
iyi bir cinsel ilişki yaşanmaz.

Seks’i öldüren 7 neden

Tütün çiğnemek veya tütün ürünlerini kullanmak da aynı etkiyi yaratır.

Alkol

Günde iki biradan veya iki kadeh şaraptan fazla alkol aldığınız takdirde, prolaktin hormonunu haddinden fazla salgılarsınız. Bu hormon kadınlarda, üremeyi etkiler ve adet düzenlizliği yaratır.

Seks’i öldüren 7 neden

Erkeklerde ise prostatın ve göğüslerin büyümesine neden olur. Bu sonuçlarla karşılaşmamak için, haftada dört kadeh şarabı geçmemeniz gerekir.

Obezite

Bedeninizde ne kadar yağ varsa, cinsel güç de o derece azalır. Çünkü kasık bölgesinde biriken yağlar cinsel ilişki sırasında rahatsız hissedilmesine yol açar.

Seks’i öldüren 7 neden

Yağ fazlasının bir diğer olumsuz etkisi de, damarlarınızda oluşacak tıkanıklıklar nedeniyle, kan dolaşımınızın zorlaşması ve cinsel istek güçlüğüdür. Dolayısıyla, mutlu bir yatak odasının yolu, vücut yağlanmasını azaltmaktan geçer.

Uyuşturucular ve ilaçlar

Uyuşturucunun, hayati zararlarının yanında, cinsel performansı da kötü etkilediğini belirtmek gerekir. Beynin nöron ağı içinde mesajları ileten nörotransmiter'leri etkisi altına alan uyuşturucu, cinsel ilişkiden alınan hazzı azaltabilir.

Seks’i öldüren 7 neden

Antidepresanlar da, kan basıncını azaltan ilaçlar da cinsel istek problemleri yaratabilir.

Egzersiz eksikliği

Egzersiz yapmak; gerginliği, depresyonu ve anksiyete (Bir çeşit ruhsal bozukluk.)'yi azaltır. Çok kısa bir çalışma yapsanız bile, ruh hâliniz daha yoğun orgazmlar yaşamanızı sağlayabilir. Pozitif ruh hâli, beraberinde; daha yüksek zevk eşiği, enerji ve libido getirir.

Seks’i öldüren 7 neden

Egzersiz esnasında, kendinizi iyi hissetmenize neden olan endorfin hormonunu salgılarsınız. Bununla beraber, yapılan bir araştırmaya göre; günde bir saatten, haftada üç gün düzenli olarak egzersiz yapan ların cinsel hayatı, eskisine nazaran bir hayli renkleniyor. Bu da demek oluyor ki, "haftada üç gün" kuralına uymak, zorunlu oluyor.

False