GeriSaç Saça Kök Hücre Tedavisi Nasıl, Kimlere Yapılır? Kök Hücre Tedavisi ile Saç Ekimi Hakkında Her Şey
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saça Kök Hücre Tedavisi Nasıl, Kimlere Yapılır? Kök Hücre Tedavisi ile Saç Ekimi Hakkında Her Şey

Saça Kök Hücre Tedavisi Nasıl, Kimlere Yapılır? Kök Hücre Tedavisi ile Saç Ekimi Hakkında Her Şey

"Saç dökülmelerinin ardından oluşan kellik problemine besleyici bir alternatif bakım olarak karşımıza çıkan saç kök hücre tedavisi saç dökülmesine kabusuna bir son veriyor. Son zamanlarda oldukça tercih edilen kök hücre tedavisi ile saç ekimi hakkında merak edilenler, kimlere uygulanır, kaç seans sürüyor, tüm detaylarıyla haberimizde..."

Kök hücre tedavisi ile saç ekimi, saç köklerindeki güçsüzleşme, cansızlaşma, incelme ve dökülmenin önlenmesi için uygulanan medikal bir yöntem olarak pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki kök hücre tedavisi ile saç ekimi nasıl, kimlere yapılır, kaç seans? Saç kök hücre tedavisi hakkında bilgiler...

Saç Ekimi Medikal Direktörü İbrahim Çevik, konu hakkında tüm merak edilen bilgilerin detaylarını paylaştı.

Saça kök hücre tedavisi nasıl ve kimlere uygulanır?

Saça kök hücre tedavisi işleminin ilk aşaması, plastik cerrah tarafından kişinin kendi vücudundaki bir bölgeden belirli bir miktar yağ alınmasıdır. Alınan bu yağ örneklerinin içerisindeki yağlar laboratuvar ortamında özel cihazlar ile işlemden geçirilerek kök hücreler ayrıştırılır. Daha sonra enjekte edilecek saç derisine lokal anestezi uygulanır ve kök hücreler saç diplerine enjekte edilir. Kök hücreler enjekte edildikleri deriye tutunur ve buradaki saç köklerini uyarır. Onarılan saç kökleri ise canlanarak dökülmeyi keser, parlar ve gürleşir.

Saça kök hücre tedavisi ne kadar sürer, kaç seans?

Kök hücre tedavisine başlamadan önce işlem için gerekli olan yağın kişiden alınması ortalama 20 dakika sürer. Alınan yağların laboratuvar ortamında kök hücrelerine ayrılması ve zenginleştirilmesi ise yaklaşık 1 saat sürer. Ayrıştırılan bu köklerinin kişinin saç derisine enjekte edilmesi ise yalnızca 10 dakikadır. Kök hücre ile saç tedavisi işlemi toplamda 1 ila 1,5 saat içerisinde tamamlanmış olur.

Kök hücre ile saç tedavisi işlemi için tek seans yeterlidir. Kök hücre tedavisi sırasında saça gerekli olan vitamin ve minerallerin tümü enjekte edildiğinden, ikinci bir seansa gerek yoktur. İşlem sonrası herhangi bir özel bakım gerekmediğinden günlük hayata hemen dönebilmek mümkündür.

Saçta kök hücre tedavisi ne işe yarar?

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki; saç için kök hücre tedavisinde ana amaç zayıflayan saç köklerini güçlendirip canlanmalarını sağlamaktır. Saçta kök hücre tedavisi, saç ekimi operasyonundan sonra yapıldığında ekilen greftlerinin hızlı ve sağlıklı bir biçimde çıkmasını sağlamaktadır.

Kök hücre tedavisinde kullanılan hücreler kişinin kendi dokusundan olduğu için tamamen organiktir ve bu sebepten işlemin herhangi bir zararlı etkisi yoktur. Saça kök hücre tedavisi tek başına saç köklerini güçlendirip dökülmesini engellemek için yapılabileceği gibi, saç ekimi işleminden sonra ekilen saç köklerinin güçlenip hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzaması için de yapılabilir.

False