GeriRüya Tabirleri Rüyada düşmek ne anlama gelir? Rüyada yüksekten düşmek ama ölmemek anlamı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rüyada düşmek ne anlama gelir? Rüyada yüksekten düşmek ama ölmemek anlamı

Rüyada düşmek ne anlama gelir? Rüyada yüksekten düşmek ama ölmemek anlamı

"En çok görülen rüyaları arasında düşmek gelir. Hatta insanlar rüyasında düştüğünü görürken uyanır. O yüzden birçok kişi bu rüyanın ne manaya geldiğine dair rüya alimlerinin yorumlarını öğrenmeye çalışmaktadır. Peki, rüyada düşmek ne anlama gelir? Rüyada yüksekten düşmek ama ölmemek anlamını sizler için derledik."

Rüyada birçok farklı yerden insanlar düşebilmektedir. Yüksekten düşmek, sırt üstü ya da yüz üstü düşmek gibi daha birçok farklı durum söz konusudur. Rüyanızda bir yerlerden düştüğünüz zaman bunun geldiği anlamını öğrenmek için, uzman rüya tabircilerinin yorumlarını okuyabilirsiniz.

 Rüyada Düşmek

 Rüyada düşmek genelde rüya sahibi için ferah bir yaşama işarettir. Rüya sahibinin yaşadığı bazı sıkıntı ve üzüntü ile beraber kederden kurtulacağına delalet eder. Borçlarını ödeyeceğine, maddi sıkıntıların son bulacağına ve mutlu bir yaşam süreceği üzerine işaret eder. Özellikle rüyasında düştüğünü gören kişilerin bazı zorluklardan kurtulacağına yorulur. Bu zorlukların ardından düze çıkacağı ve maddi manevi tüm problemlerin üstesinden geleceğine delalet eder.

 Rüyada Yüksekten Düşmek

 Rüyada yüksekten düşmek farklı şekillerde yorumlanır. Eğer kişi rüyasında ıssız bir ortama ya da bir harabe gibi bir yere düşüyor ise iyi durumdan kötü duruma geleceği üzerine rivayete edilir. Yeşil ve sulak, aynı zamanda güzel bir yere kişi düşüyor ise o zaman mutlu bir yaşam süreceği üzerine işaret eder. Aynı zamanda eğer kişi rüyada yüksekten düştüğünde ölmüyor ise, o zaman göstereceğim mücadelelerin sonucunu en iyi şekilde alacağına delalet etmektedir.

 Rüyada Ayağı Takılıp Düşmek

Rüyada ayağa takılıp düşmek rüya sahibinin iyi bir makama yükseleceği ve bu makamı garanti altına alacağına delalet eder. Ayrıca hayallerinin yerine geleceğine, hedeflediklerini bir bir gerçeğe dönüştüreceği üzerine yorumlanır. İyi bir maddi ve manevi kazanç elde edeceğine, ailesiyle beraber mutlu bir yaşam süreceğine delalete eder. Özellikle maddi açıdan hayatı boyunca sorun yaşamayacağına, önemli bir mücadele ile ciddi başarılar elde edeceğine işarettir.

Rüyada Yüksekten Düşmek Ama Ölmemek

 Rüyada yüksekten düşmek ama ölmemek rüya sahibinin gerçekleştirmek istediği bazı hayallerini hayata dönüştürücüye üzerine yorulur. Ancak bunların çok hızlı şekilde gerçekleşebileceği, kolay kolay adapte olamayacağına rivayet eder. Örneğin hiç umulmadık bir anda iş hayatında bir değişiklik yaşanabilir. Yeni bir yere taşınabilir ya da kişinin karşısına bazı fırsatlar çıkabilir. Bunlar rüya sahibinin sevineceği durumlardır ancak çok dikkatli şekilde düşünerek ona göre karar vermesi gerekir.

 Rüyada Yüzüstü Düşmek

 Rüyada yüzüstü düşmek rüya sahibinin dini ibadetlerini yerine getireceği üzerine rivayet edilir. Aynı zamanda böylece inancının yükseleceğine de delalet eder. Özellikle rüyada yüzüstü düşmek oldukça hayırlı rüyalar arasında yer alır. Maddi manevi kazanç elde edeceğine, ailesiyle mutlu yaşam süreceğine ve sıkıntı yaşamayacağını delalet eder. Rüya sahibinin Allah yolunda ilerleyeceği üzerine yorulan bir rüyadır. Yaşamına çeki düzen vereceğine ve maddi açıdan zorluk yaşamayacağına dair yorumlanır.

 Rüyada Sırt Üstü Düşmek

 Rüyada sırt üstü düşmek rüya sahibinin güvendiği birinden zarar göreceği ve ihanete uğrayacağı üzerine rivayet edilir. Ayrıca çok naz yapılması sebebiyle güzel bir iş kaybı yaşanabileceğine delalet etmektedir. Böyle durumlara karşı çok dikkat etmesi gerektiğini anlatan bir uyarı niteliği taşır. Farklı rüya alimlerine göre ise rüya sahibinin dert ve sorunlarını anlattığı gerçek dostlara işaret etmektedir. Bu dostların rüya sahibini dinleyeceği onlarla güzel bir zaman geçireceği üzerine delalet etmektedir. Ayrıca etrafındaki iyi ve kötü insanları dikkat etmesi, ona zarar verecek insanları ayırması gerektiğine dair de bu uyarı niteliği taşıdığını söylemek gerekir.

 

False