GeriKişisel Bakım Popo Bölgesine Yapılan Estetik Operasyonlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Popo Bölgesine Yapılan Estetik Operasyonlar

Popo Bölgesine Yapılan Estetik Operasyonlar

"Son dönemde giderek popüler hale gelen kıvrımlı vücut hatları, artık cerrahi yöntemler ile kolay yoldan elde edilebiliyor. Kadınlarda kalça, göğüs ve bel oyuntusu uyum içinde olması ve dünya güzellik anlayışları arasına girdi. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, daha belirgin çekici hatlar için yapılan işlemleri anlattı. "

Çoğu kişiye göre kalça bölgesinin dolgun ve kalkık olması dişiliği ortaya çıkaran ve kadını çekici kılan özelliklerin başında geliyor. Üstelik son yıllarda bu bütünlüğü sağlamak için popo bölgesinde estetik operasyon tercih edenlerin sayısı hiç az değil.

Popo bölgesinin şekillendirilmesinde kullanılan teknikler ihtiyaca göre farklılık gösterir. Popo bölgesi, genellikle yağ enjeksiyonu ve silikon implant olmak üzere iki yöntemle şekillendirilebiliyor.

Brezilya Poposu

Brazilian Butt Lift” veya Türkçe adıyla “Brezilya Poposu”, yağ enjeksiyonu işlemiyle gerçekleştiriliyor. Kişide yeterli oranda yağ dokusu bulunmadığı durumlarda ise silikon implantlar devreye giriyor. İşlemde liposuction yöntemiyle karın, basen, bel ve sırt bölgesinden alınan yağlar, popo bölgesine enjekte edilerek, popoda daha kalkık ve belirgin hatlar oluşturuluyor.

Yağlar, enjekte edildikleri bölgede yaşama imkanı bulup, bölgeyi şekillendiriyorlar. Yağ enjeksiyonu işleminin en büyük avantajı, yağın alındığı yerde incelme sağlaması oluyor. Bu şekilde hem popoda istenilen görüntüye ulaşılırken hem de bel bölgesinde kum saati görünümü elde ediliyor. Büyük cerrahi işlemlerin kullanılmadığı bu yöntem, kişinin kendi dokusundan elde edilen yağın yine kişinin kendi vücuduna enjekte edilmesiyle oldukça güvenilir bulunuyor ve alerjik reaksiyon göstermiyor.

Silikon İmplantlar

Kalça büyütmek için kullanılan bir diğer yöntem ise silikon implantlar oluyor. Popoya uygun şekilde tasarlanan silikon implantlar, son derece kalıcı ve memnun edici sonuçlar sağlıyor. Popo silikon implantarı, kas zarı altına, kas altına ve kas içine olmak üzere popo bölgesine üç şekilde yerleştirilebiliyor. 

False