GeriAşk Ona aşkınızı haykırın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ona aşkınızı haykırın!

"Erkekler hakkında tüm bildiklerinizi unutun. Sadece ona duyduğunuz aşkı anlatan sevgi dolu davranışlarda bulunun."

Onu sevdiğinizi, onunla ilgilendiğinizi gösterecek davranışlar sergilemekten kendinizi geri mi tutuyorsunuz? Neden? Eğer içinizden geliyorsa bunları yapmanızda hiçbir sakınca yok. Aksine onu mutlu edecek şeyleri yapmanız, isteklerine cevap vermeniz, birbirinize daha çok yakınlaşmanızı sağlar. Psikolog Lauren Durant, "Sevgilinize yumuşak davranışlarda bulunarak, sizi daha çok sevmesini sağlayabilirsiniz" diyor ve ekliyor: "Bu sadece sevgilinizin size olan bağlılığını arttırmayacak, onun için ne kadar özel olduğunuzu gösterecek davranışlarda bulunmasını da sağlayacaktır." İşte onu şımartmanın romantik yolları.

En sevdiği yemekler
Bir erkeğin kalbine giden yolun midesinden geçtiği doğru ama tüm akşamınızı mutfakta geçirmek ve ona ziyafet hazırlamak zorunda değilsiniz. Ona sevdiği bir tek çeşit yemeği hazırlayarak da onu şımartabilirsiniz. Mesela buzdolabına altı kutu bira saklayın, TV kanalları arasında gezinirken ona mısır patlatın ya da erken kalktığı sabahlarda yatağına çok sevdiği krem peynirli ekmeklerden hazırlayıp götürün. "Lowing In Flow" (Aşka Kapılın) adlı kitabın yazarı Susan K. Perry, erkeklerin yetiştirilirken yemek yeme alışkanlıklarının üzerinde önemle durulduğunu belirtiyor. Bu nedenle içgüdüsel olarak erkeklerin de kendilerine iyi bakacağına inandıkları kadınlarla birlikte olduklarını söylüyor. Karnı tamamen doymuş bir erkek akşam dinlenirken kendisini eşine daha aşık hissedebilir.

Dolabını birlikte düzenleyin
Daha önce bir erkeğin giyim konusunda büyük bir hata (koyu bir takımın altına veya sandaletin içine beyaz çorap giymek gibi) yaptığına şahit olmadıysanız bu iyi bir şey; ama bu bir erkeğin giyimle ilgili ne kadar az şey bildiğini gösteren bir ipucu olamaz.

İlk adımı atmaktan çekinmeyin
Cinsel yaşantınızda sevgilinizle eşit konumda olduğunuzu bilmelisiniz. Sevişmek istiyorsanız, bunun için harekete geçmek sizin için çok zor olmamalı. Sevgilinizin sevişmekten zevk almasını istiyorsanız, onun yatakta kendisini kral gibi hissetmesini sağlayacak hareketleri yapmasına (eğer bunu istiyorsanız) izin verebilirsiniz. Boş zamanlarınızda sevgilinizin zevk aldığı şeyleri keşfedin; bu keşifler seks hayatınıza renk katacak ve karşılıklı olarak özgür hareket etmenizi sağlayacaktır. Değişik dokunuş ve okşamaların sevgilinizde değişik reaksiyonlara neden olduğunu göreceksiniz.

Ona yerinde iltifat edin
Birçok erkek iltifatlara boğulduğunda rahatsız olur. Böyle durumlarda yapılan özensiz övgü ve iltifatlar anlamını yitirir. Bu da kadınların erkekleri aslında çok da iyi tanımadıklarını gösterir. "Yapılan bazı şeyler dikkat çekse de onun sıkılmasına neden olabilir; küçük bir övgü bile bazen onun kendine olan güvenini zedeler" diyor psikolog Heather Robbins.

Erkekler başarılarının ya da yeteneklerinin (kız arkadaşlarının yaşadığı bir sorunu çözmek veya yatakta çok iyi olmak gibi) kız arkadaşları tarafından herkese ilan edilmesinden nefret ederler. Bunun yanında erkeksi yanlarıyla ilgili öne çıkan özellikler hakkında güzel sözler duymak için de can atarlar.

Hastalandığında çocuk gibi ilgilenin
Erkekler kötü zamanlarında kendilerine nasıl davranılacağını bilmek ister. En düşünceli erkek bile kendisini iyi hissetmediğinde şımartılma ihtiyacı duyar. En basit gereksinimlerinde dahi onlara iyi bakacak, yardımcı olacak biriyle olmak ister. Erkeklere böyle durumlarda yardımcı olmak, güven duygusunun inşa edilmesini kolaylaştırır. Acı çeken bir erkek, kendisinin ıstıraplar içinde görünmesine izin veriyorsa, onun için yapacağınız en kolay şey bile çok değerli olacaktır.

Onu dikkatle dinleyin
Erkekler başarılarıyla övünmek ya da en sevdikleri kurabiyeler hakkında uzun süre konuşmak zorunda değildirler. Bazen, ağzını bıçakla bile açamayacağınız bir ruh halinde olabilir. Onu konuşmaya zorlamak yerine, size anlatmasını bekleyin. Zamanının çoğunu sizi etkilemek için harcayan bir erkek arkadaşınız varsa, ona saygı duyduğunuzu gösteren ifadelerde bulunun ve onun hayatında olup biten olaylar hakkında meraklı davranın. Bu, sevgilinizin sizinle ilgili olaylarda daha açık davranmasına neden olacak ve değerli düşüncelerini sizinle paylaşmasına olanak sağlayacaktır. Erkek arkadaşınız gelecekte geveze bir kişiliğe bürünecek gibi görünüyorsa, size karışmasına izin vermeyin ve bu durumda konuyu değiştirmeye çalışın. Erkek arkadaşınız kendisine kabus yaşatan patronu hakkında konuşurken ya da en son yaşadıkları aile travmasından söz ederken dikkatinizi bu konular üzerinde toplayamayabilirsiniz. Böyle bir durumda şunu hatırlayın: Bir caddede dolaşırken ayakkabı mağazasındaki indirimden söz etmeniz ya da kız kardeşinizle yaptığınız ağız tartışması her zaman sevgilinizin ilgisini çekmeyebilir.

False