GeriAlışveriş Mutlaka Almanız Gereken 5 Önemli Mineral
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mutlaka Almanız Gereken 5 Önemli Mineral

Mutlaka Almanız Gereken 5 Önemli Mineral

"Sağlığımızı korumak için vitaminlere ihtiyaç duyduğumuz bir sır değildir. Ancak mineral takviyesinin de sağlığımız için en az vitaminler kadar önemli olduğunu biliyor muydunuz? Minerallerin faydası saymakla bitmiyor: metabolizmayı güçlendirmek, vücuttaki su dengesini korumak ve kemiklerin sağlıklı olmasını sağlamak minerallerin başlıca faydaları arasında. Haydi, ihtiyacınız olan mineralleri aldığınızdan emin olmak için hangi yiyecekleri tüketmeniz gerektiğine bir göz atın!"

Mutlaka Almanız Gereken 5 Önemli Mineral

1. KALSİYUM

Kalsiyum, başta güçlü kemik ve dişlere sahip olmak üzere, vücudun birçok farklı fonksiyonu için gereklidir. Peki, kalsiyumu doğal olarak nereden alabiliriz? Karalahana ve ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler, brokoli ve elbette süt ve süt ürünleri başlıca kalsiyum kaynakları arasındadır.

2. DEMİR

Vücutta oksijeni taşıyan madde demirdir. Doğal olarak demir eksikliği yaşamanız durumunda halsizlik ve odaklanamama gibi belirtiler ortaya çıkacaktır. Demiri doğal yoldan elde etmenin en kolay yolu ise yeşil yapraklı sebzeler, fasulye, bezelye ve mercimek tüketmek olacaktır.

3. MAGNEZYUM

Kasların normal fonksiyonu için hayati önemi olan, yorgunluk ve bitkinliğin giderilmesini sağlayan magnezyum maalesef hak ettiği değeri görmüyor. Peki, ihtiyacınız olan magnezyumu doğal yoldan nasıl mı elde edeceksiniz? Kuruyemişler, çekirdekler, baklagil çeşitleri, balık ve tam tahıllar magnezyum gereksiniminizi giderebileceğiniz doğal besin kaynaklardır.

4. ÇİNKO

Vücudunuzun koruyucu meleği olan çinko, enfeksiyonlarla mücadele eder. Yani, nezle ve gribe yakalanma ihtimalinizi minimuma indirir. Çinko ayrıca cilt ve saç-tırnak sağlığınız için de önemlidir. Vücudunuzun ihtiyacı olan çinkoyu karides, tam tahıl, kabak çekirdeği, barbunya ve ıspanaktan sağlayabilirsiniz.

5. İYOT

İyot, tiroit bezlerinin fonksiyonunu korumak için gereklidir. Bezelye, süt ürünleri, balık ve yumurta tüketerek iyot ihtiyacınızı doğal yoldan karşılayabilirsiniz.

Doğru bir beslenme alışkanlığı kazanmak ve dengeli miktarda vitamin ve mineral almak için protein, lif, vitamin ve mineral açısından zengin yiyecekler tüketerek sağlıklı beslenmek çok önemli. Kadın ve erkek için günlük gerekli 12 vitamin ve 10 minerali bir arada sunan takviyeler de vücudumuzun düzenli çalışmasını sağlayan sistemleri dengelemek için günlük beslenme rutininize dahil edebileceğiniz bir yöntem.

Kadınların ve erkeklerin ihtiyaçlarına özel olarak geliştirilen ve 12 vitamin ve 10 mineral içeriği ile Wellness by Oriflame tarafından İsveç’te geliştirilen Multivitamin ve Mineral Takviye Edici Gıda Tabletleri vücudumuzun ve iç organlarımızın hareketinin yanı sıra iskeletimizi oluşturan kemik ve eklemlerin hareketini sağlayan kaslarımız birçok organımızın önemli fonksiyonlarını yapmasını ve organizmanın düzenli olarak çalışmasını sağlar.

Mutlaka Almanız Gereken 5 Önemli Mineral

Wellness by Oriflame ürünlerini keşfetmek için tıklayın.

False