GeriCinsellik Libido Düşüklüğünün Nedenlerinin Biliyor Musunuz?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Libido Düşüklüğünün Nedenlerinin Biliyor Musunuz?

Libido Düşüklüğünün Nedenlerinin Biliyor Musunuz?
Abone Olgoogle-news

"Araştırmalara göre kadınlar güçlü bir libido için sağlıklı bir vücut kadar güvenilir bir sosyal ortam ve güvenilir partner isterler. Bunun dışında libidoyu etkileyerek libidonun düşük olmasına sebep olan pek çok etmen vardır. İşte libido düşüklüğünün nedenleri:"

TESTESTERONUN DÜŞÜK OLMASI

Erkeklerde ve kadınlarda libidoyu yöneten hormon olan testesteronun azlığı libidonun düşmesine sebep olur.

HASTALIKLAR VE İLAÇLARIN YAN ETKİLERİ

Yüksek tansiyon ilaçları, alerjilere karşı kullanılan antihistaminik ilaçlar, doğum kontrol hapları, fibromiyalji (kas-iskelet sistemi hastalığı), zayıflamak için kullanılan bazı ilaçlar ve antidepresanlar orgazmı zorlaştırarak yani erken boşalmaya sebep olarak ereksiyonu engeller. Kadınlarda vajinal kuruluk ile birlikte libido düşüşü olur.

Libido Düşüklüğünün Nedenlerinin Biliyor Musunuz

YEME BOZUKLUKLARI

Yeme ile ilgili sorunlar vücudun görünüşünü, buna bağlı olarak psikolojiyi ve libidoyu etkiler.

HUZURSUZ BACAK SEMDROMU (RLS)

Huzursuz bacak sendromu, sinir sistemindeki rahatsızlıklara bağlı olarak bacaklarda ani sarsılmalar ve kontrol edilemeyen hareketlerin olmasıdır. Huzursuz bacak sendromu atakları sertleşme bozukluğuna, libido düşüklüğüne neden olur.

MONOTONLUK VE İLETİŞİMSİZLİK

İlişkilerde bazen heyecan azalabilir. Bunun nedeni bazen günlük koşturmacanın verdiği yorgunluk, bazen teknoloji ile fazla iç içe olunmasıdır. Bu durumda konuşmak sorunları çözmenin ilk adımıdır. İletişim kurarak birbirinizin ihtiyaçlarını anlamakta güçlük çekiyorsanız libidonuzun düşmesi oldukça muhtemeldir.

Libido Düşüklüğünün Nedenlerinin Biliyor Musunuz

AŞIRI ALKOL KULLANIMI

Çok fazla alkol tüketmek yorgun hissettirerek çiftleri karamsarlaştırabilir, motivasyonu düşürebilir ve güzel bir geceden alıkoyabilir.

DEPRESYON VE STRES

Günümüzün en popüler psikiyatrik hastalığı depresyon mutluluk hormonları depamin ve serotoninin az salgılanmasına sebep olarak libidonun düşmesine yol açar. Stres artışı seks hormonlarının azalmasını sağlar.

Libido Düşüklüğünün Nedenlerinin Biliyor Musunuz

Libido düşüklüğü sorunu yaşıyorsanız bir endokrinoloji uzmanına danışarak hormon testleri yaptırarak doktorunuzun belirlediği tedaviyi uygulayın. Bu tedavilerin yanında doğal yöntemlerden yararlanarak afrodizyak etkisi olan bal, incir, muz, avokado, bitter çikolata, acı kırmızı biber, enginar, kabak çekirdeği, fındık ve şarap tüketebilir, meditasyon yapabilir, dengeli beslenebilir ve partnerinizle iletişime geçerek sorunları çözmeye çalışabilirsiniz.

False