Geriİyi Yaşam Küresel Pazarda Yeni Bir Endüstri: Sağlıklı Yiyecekler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Küresel Pazarda Yeni Bir Endüstri: Sağlıklı Yiyecekler

Küresel Pazarda Yeni Bir Endüstri: Sağlıklı Yiyecekler
Abone Olgoogle-news

"Yemek ve insan ilişkisini bambaşka bir gözle inceleyen İlkay Kanık’ın Gastro Sinema kitabının ardından çıkan yeni kitabı Gastro Endişe Alfa Yayınları etiketini taşıyor."

Günümüzde medya ürünleri insanlara, “yerel gıdaları tüketmek,” “yerel üreticiyi ve küçük çiftçiyi desteklemek” gibi yeni alternatifler öneriyor. Başka bir beslenmenin mümkün olduğunu iddia eden toplumsal hareketler ulusal, daha sonra küresel olarak yayılmaya başladı bile.

Dördüncü Dünyanın görünmeyen açları ve aşırı toklar bir arada yaşarken, hayatımızda eksiklik olarak yaygınlaşan yeme modaları günlük hayatımızın parçası haline gelmiştir. Modern bireyin bedeninin yeni tanrıları artık medyadaki imaj olmuş durumda. Modern birey kendisini görünür kılmak için bedenini imaj tanrılarına kurban etmektedir.

Büyüsü bozulmuş dünyada çaresiz kalmış modern birey için endişeyi gidermeyi vaat eden yeni tüketim alternatifleri ortaya çıkmaktadır. Çünkü bir taraftan da her gün yediklerimize dair yeni bir endişe daha hayatımıza girmektedir. Bu endişe küresel pazarın içinde sağlıklı yiyecek endüstrisini yaratmaktadır.

Öte taraftan su ve tohumlar kirlenmiştir, tek çözüm ise gelecek nesillerin su ve tohumları için verilecek olan özgürlük savaşlarıdır

False