GeriModa Trendleri Kendi tarzınızı yaratın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kendi tarzınızı yaratın!

Kendi tarzınızı yaratın!
Abone Olgoogle-news

"Stil sahibi olmak için önce kendiniz tanımalı, ne istediğinize karar vermelisiniz..."

Söz konusu olan stil sahibi olmaksa bütün iş sizde bitiyor!

Önce alışkanlıklarınızı gözden geçirmeli, kişiliğinizi mercek altına yatırmalısınız. Nasıl bir ortamda çalışıyorsunuz, nasıl alışveriş ediyorsunuz? Daha da önemlisi yüzlerce seçenek arasında alışverişe çıktığınızda nasıl davranıyorsunuz? Alışveriş sırasında kafanızın karışmasını istemiyorsanız, kendi stiliniz konusunda bir karara varmalısınız.

Kendi tarzınızı yaratın

Beğendiğiniz stilleri sıralayın

En güzeli kendinize uygun göreceğiniz stilleri, en beğendiğinizden başlayarak aşağı doğru sıralamanız. Bir kadının ikinci ve hatta üçüncü tarzları da olmalı.

Moda Kanalları Editörü: Duygu ÇELİKKOL

Vücut tipinizle yüzleşin

Stil sahibi olabilmenin bir diğer önemli unsuru da, vücudunuzu iyi tanıyor olmak. Kimse kalçalarınızın aşırı büyük olduğunu size söylemiyor olabilir ama aynalar yalan söylemez. Önce aynaya bakın ve pozitif olun. Vücudunuzda olumlu bir nokta bulamadınız mı? Böyle bir cevabı kabul etmiyoruz, buluncaya kadar çalışın!

Kendi tarzınızı yaratın

Moda karakterinizi seçin

Giyim stilini beğendiğiniz ünlüleri örnek almaktan kaçınmayın. Seçtiğiniz ünlü ismin size benzer bir vücut tipine sahip olmasına dikkat edin. Yine kendi stilinizi oluştururken, ünlü isimlerin yıllar içinde bir sürü para harcayıp doğru stili yakaladığını ve bunu bir sürü uzman eşliğinde yaptığını göz önünde bulundurun. Yani bütün bu bilgi birikimine bir seferde sahip olabilirsiniz...

Temel parçaları öğrenin

Her kadının gardırobunda olması gereken temel parçalar, kendi stilinizi oluştururken sizin de ilk adımlarınızdan biri olmalı. Ancak, “Her gardıropta mutlaka olması gereken 10 parça” başlığı altında topladığımız temel parçalar arasından yine özellikle vücut tipinize uygun olanları tercih etmelisiniz.

Dilerseniz göz atın:
“Her gardıropta mutlaka olması gereken 10 parça”

Kendi tarzınızı yaratın

İçinizdeki modacıyı uyandırın

Kendi stilinizi oluşturmak demek, giydiklerinize kendi imzanızı atmak demek. Ünlü model Kate Moss'a göre en büyük moda günahı baştan aşağı aynı markadan ya da aynı tasarımcıdan giyinmek!

Moda Kanalları Editörü: Duygu ÇELİKKOL

False