GeriBeslenme Önerileri Isırgan Otu Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Isırgan Otu Tohumu Faydaları Ve Özellikleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Isırgan Otu Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Isırgan Otu Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Isırgan Otu Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Isırgan Otu Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

"Isırgan otu tohumu faydalarının olduğu su götürmez bir gerçektir. Bundan dolayı Isırgan otu tohumu internette en çok araştırılanlar arasına girmiştir. Isırgan otu tohumu ısırgan otundan elde edilen bir tohumdur. Şifalı olması ile ön plana çıkan bitkisel tohumlardan olan Isırgan otu tohumu genel olarak önerilmektedir. Peki Isırgan otu tohumu nedir? Isırgan otu tohumu ne işe yarar? Isırgan otu tohumunun faydaları nelerdir? Isırgan otu tohumu zararları nelerdir? İşte Isırgan otu tohumu ile ilgili tüm detaylar."

Isırgan otu tohumu çok eski tarihten beri gelen faydası olduğu bilinmektedir. Bundan dolayı tarihte de sürekli olarak bitkisel tedavide Isırgan otu tohumu kullanılmıştır. 

Isırgan Otu Tohumu Nedir? 

Isırgan bitkisinden elde edilen tohuma ısırgan otu tohumu denilmektedir. Isırgan otu tohumu pek çok bitkisel tedavi seçenekleri geliştiren kişiler arasında yaygındır. Isırgan otu tohumu tarihte mısırlılar döneminde sürekli olarak şifa niyetine kullanılmış ve hastalıkların doğal tedavisinde tercih edilmiştir. Isırgan otu tohumu günümüzde de doğal tedavi seçenekleri arasında gösterilen bir tohumdur. 

 A ve K vitaminlerini yoğun olarak barındıran bir tohumdur. Bunun yanı sıra yapraklarının yakıcı özelliği vardır. 

 Isırgan Otu Tohumu Ne İşe Yarar? 

 1) İdrar Söktürür

 Doğadaki en iyi idrar söktürücü bitki tohumlarından olan ısırgan otu tohumu tüketilmesi önerilir. Doğal yollardan idrarda yer alan her türlü hastalığı ısırgan otu tohumu ile tedavi edebilirsiniz. 

 2) Bağırsak Verimliliğini Arttırır

 Isırgan otu tohumunun bir diğer işe yaradığı nokta ise bağırsaklara iyi gelmesidir. Bağırsak tembelliği gibi rahatsızlıklar için ısırgan otu tohumu önerilir. Bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlayarak sindirim sistemine önemli faydası vardır. 

 Isırgan Otu Tohumu Neye İyi Gelir? 

 1) Prostat Büyümesini Önler

 Erkeklerde prostat kanseri belirli bir yaştan itibaren risk teşkil etmektedir. Mevcut olan prostat hastalığında ise yine ısırgan otu tüketilir. Isırgan otu tohumu tüketimi prostatın büyümesini önler. 

 2) Böbrek Taşlarını Doğal Yollardan Yok Eder

 Isırgan otu tohumu doğal yollardan geçirmek için yine tercih edebilirsiniz. Böbrek taşlarının yok edilmesini sağlar aynı zamanda safra taşlarının da yok edilmesini sağlar. Isırgan otu tohumu en çok böbrek taşları için de tercih edilir. 

 Isırgan Otu Tohumu Faydaları 

 1) Ödemlere Karşı Etkilidir

 Isırgan otu tohumu ödemlere karşı oldukça etkilidir. Vücuttaki her türlü ödemi doğal yollardan sökmenizi sağlayan ısırgan otu tohumu aynı zamanda ödemin yol açtığı fonksiyonları da ortadan kaldırır. 

 2) Kan Dolaşımına Faydalıdır

 Kan dolaşımını düzenleyen ısırgan otu tohumu bundan dolayı önerilir. Kan dolaşımını harekete geçirerek tansiyon gibi şikayetleri yaşamanızı engeller. Kanın pıhtılaşmasını da sağlar ve kan sağlığına oldukça faydalıdır. 

 Isırgan Otu Tohumu Zararları 

 Isırgan otu tohumu aşırı tüketildiği durumlarda bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Bunun dışında ısırgan otu tohumu ishale neden olur. Isırgan otu tohumunu dozajından fazla tüketildiği durumlarda bazı alerjik reaksiyonlar ve yan etki olarak yine terleme de görülmektedir. 

 Isırgan Otu Tohumu Özellikleri

 - Böbrek taşlarının dökülmesinde etkilidir.

 - Safra kesesi taşlarını döker

 - Yoğun miktarda C vitamini barındırır.

 - Isırgan otu bitkisinden elde edilir. 

 Isırgan Otu Tohumu Nasıl Kullanılır? Isırgan Otu Tohumu Kullanımı 

 Isırgan otu tohumu genellikle bitkisel çay olarak kullanılmaktadır. Bitkisel çay şekilde kolay bir şekilde hazırlanan ısırgan otu tohumu kısa sürede hazırlanarak tüketilmektedir. Isırgan otu tohumunu 10 dakika demledikten sonra tüketebilirsiniz. 

 Isırgan Otu Tohumu Nasıl Tüketilmeli ve Nelere Dikkat Edilmeli? 

 Isırgan otu tohumunu çay şeklinde tüketebilirsiniz. Günde 2 defadan fazla tüketmemeniz önerilir.

 

False