GeriCinsellik İlk Seksiniz Fiyasko Olmasın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk Seksiniz Fiyasko Olmasın!

İlk Seksiniz Fiyasko Olmasın!

"Yeni biriyle ilk seks deneyiminizde heyecanın maksimumda olmasına ek olarak, garip durumlar da yaşayabilirsiniz. Aslında ilk birlikteliğinizi unutulmaz kılmak için 4 basit kurala uymanız yeterli!"

Kural 1: SİLAHLARI HEMEN KUŞANMAYIN

Aranızdaki heyecan öyle bir noktaya gelmiş olabilir ki, ön sevişmeyi atlayıp direkt olarak en can alıcı kısma geçmeyi amaçlayabilirsiniz. Bunun çok acemice bir hareket olduğu konusunda sizi hemen uyaralım. 'Heyecanlanmak' (Getting Off) kitabının yazarı olan seks uzmanı Jamey Waxman, "İlk defa biriyle birlikte olmadan önce her şeyi ağırdan almaya özen göstermelisiniz" diyor ve ekliyor: "Amacınız, karşınızdaki insanı memnun etmek için neyin gerekli olduğuna dikkat etmek olmalı. Bu şekilde onu daha ilk günden zevkin doruklarına çıkarabilirsiniz."İlk Seksiniz Fiyasko Olmasınİşte bu yüzden işleri yavaştan alarak yatağa geçme sürecini daha heyecanlı bir hale getirin. Ön sevişme sırasında, elleri çok cesur bir şekilde hareket etmeye başladığında veya fazlasıyla hızlı hareket ettiğini düşündüğünüzde onu bileklerinden sıkıca tutun. Sonrasında onu durduracak şekilde uzun uzun öpün. 'Kendi Seks Terapistiniz Olabilirsiniz' (You Can Be Your Own Sex Therapist) kitabının yazarı Carole Altman, erkeklerin yatakta isteklerini belli eden kadınlardan hoşlandığını, çünkü bu şekilde onların ne istediğini anlayabildiklerini söylüyor. Yoğun bir ön sevişme ve öpüşmeyle işlerin düzgün bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Kural 2: GARİP ANLAR YAŞANABİLECEĞİNİ KABUL EDİN

Her kadın yatakta tanrıça gibi görünmek ister. İşte bu yüzden yataktaki bazı garip anları görmezden gelme eğilimindeyizdir. Oysa tam tersini yapıp komik bir durumu espriyle karşılayarak ortamı yumuşatabilirsiniz. Altman "İlk defa birlikte olacağınız birinin vücudunuz hakkında ne düşüneceğini ve ona yaptıklarınızdan hoşlanıp hoşlanmayacağını düşünmek çok yorucu olabilir. Eğer doğal olan bazı aksilikleri kabullenmezseniz, ilk deneyiminiz tatsız bir hal alabilir" sözleriyle sizi uyarıyor. İlk Seksiniz Fiyasko OlmasınBu iç karartıcı durumdan kurtulmak için, öyle ustaca hareket etmelisiniz ki kimse bir aksilik olduğunun farkına varmamalı. Eğer sütyeninizi açmayı beceremiyorsa, öylece durup onun daha da sinirlenmesine sebep olmayın. Gözlerinin içine bakarak gülümseyin ve "Bırak ben yapayım" deyin. Eğer atmosfer daha yoğunsa, ortamı bozmayın. Kazayla kafalarınız çarpışırsa, alnını veya yüzünü öpebilirsiniz.

Kural 3: GÜZEL BİR ŞEY SÖYLEYİN

Erkeklerin sadece kendi aldıkları zevki önemsedikleri düşüncesi artık tarihe karıştı. Artık onlar da partnerlerinin iyi vakit geçirip geçirmediklerini önemsiyorlar ve kendi zevklerini ikinci plana atıyorlar. Partnerinizin yaptığı şeyden hoşlanıyor olmanız ve bunu belli etmeniz onları çok heyecanlandırıyor. Birbirinizi yeni tanımaya başladığınız için, sessizliğiniz onun tahminler yürütmesine sebep olur. İşte bu yüzden, hissettiklerinizi ona anında söyleyebilmelisiniz. Ancak pek çok erkeğin yatakta aşırı hareketler yapılmasından ve tepkiler verilmesinden hoşlanmadığını da eklemeliyiz.İlk Seksiniz Fiyasko OlmasınYapmasından gerçekten keyif aldığınız şeyi dile getirmekten çekinmeyin çünkü bunu hafızasına kaydedecek ve sonraki buluşmalarınızda büyük bir memnuniyetle aynılarını yapacaktır. Sakın zevk almadığınız halde rol yapmaya kalkmayın. Çünkü sırf bu yüzden her seferinde hoşunuza gitmeyen hareketlere maruz kalabilirsiniz. Eğer partneriniz öpüşme konusunda çok başarılıysa, kısık bir sesle yaptığı şeyden çok hoşlandığınızı belli edin. Eğer esprili bir dil kullanmak istiyorsanız ona, "Bu yılki olimpiyatlara katılmayı düşünüyor musun?" diye sorabilirsiniz. Hissettiğiniz güzel şeyleri dile getirmeniz ilişkinizdeki heyecanı maksimumda yaşamanızı sağlar. Ayrıca partneriniz de sizin sevdiğiniz şeyler konusunda bir fikir sahibi olur.

Kural 4: FAZLASIYLA AKROBATİK HAREKETLER YAPMAKTAN KAÇININ

Bu işi çok iyi bildiğinizi belli etme çabasıyla bütün ateşli numaralarınızı sergilemek istiyor olabilirsiniz. Ama bunu sakın ilk denemenizde yapmaya kalkışmayın. Altman; "İlk gece, zor pozisyonlar denemekten kaçınmalısınız. Birbirinizin hareketlerine alışık olmamanızdan veya hünerlerinizi göstermeye çabalamanın ağırlığından dolayı gerilip yaşadığınız anın keyfini çıkarmayı unutabilirsiniz. Bunları, ikinizin de orgazm olması için gerekli olan şeyleri öğrendikten sonrasına saklayabilirsiniz" diyor. İlk Seksiniz Fiyasko OlmasınBunun için alışık olduğunuz daha klasik pozisyonlara sadık kalın ve akrobatik hareketlerden uzak durun. Ortamı hareketlendirmek için kendinize dokunurken onun izlemesini isteyebilirsiniz. Bunları yaparak sıkıcılıktan uzak durabilirsiniz. Ayrıca o da gördüklerinden sonra gelecekte onu nelerin beklediğini daha iyi anlayabilir.

Kaynak: Cosmopolitan

False