GeriKişisel Bakım Gülüş Tasarımıyla Gülüşünüzü Keşfedin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gülüş Tasarımıyla Gülüşünüzü Keşfedin

Gülüş Tasarımıyla Gülüşünüzü Keşfedin

"Güzel bir gülüş için size yakışan bir diş yapınızın olması gerekiyor. Siz de size uygun gülüş tasarımlarıyla gülüşünüzü keşfedebilirsiniz."

Gülüş Tasarımıyla Gülüşünüzü KeşfedinHerkes aynaya baktığında güzel bir gülüşe sahip olmayı ister. Gerek özel gerekse iş hayatında dişlerin düzgün ve yüz yapısına uygun olması oldukça önemli. Estetik açıdan güzel bir görünüme sahip olmak girdiğiniz ortamlarda kişilerin size karşı olan tutumlarını belirliyor.
Hekimlik ve sanatın birlikte kullanıldığı gülüş tasarımında dişlerinizin doğal yapısı korunarak yapılan estetik uygulamalar ile istenilen gülüş elde ediliyor. İlkbahar aylarında yeni bir gülüşe sahip olmak isteyenler gülüş tasarımıyla hayal ettiği gülüşe kavuşabilecek.
Gülüş Tasarımıyla Gülüşünüzü Keşfedin
Güzel bir gülümseme için orantılı dişler önemli

Estetik bir gülüşe sahip olmak için dişlerin boyutlarında bir oran olması gerekiyor. Dişlerdeki oran dişlerin genişliği, dudaklar, ağız dikey yüksekliği ve yüz yüksekliğini de kapsıyor. Bu yüzden güzel ve içten bir gülümseme kişilerde pozitif bir etki yaratıyor.
Üst ön dişler estetik gülüşü belirlemede önemli rol oynuyor. Bu dişlerin yüz şeklinde belirleyici oluyor. Herkesin diş ve yüz yapısı farklı olduğu için dişlerde en iyi duran modelin seçilmesi gerekiyor. CAD-CAM yöntemiyle dişlerinin görünüşünden ve gülüşünden memnun olmayan kişiler bilgisayarlı dizayn sayesinde istedikleri doğal dişlere kavuşabiliyorlar. Dişlerde yapılan hazırlık sonrasında ölçü alınıyor ve alınan ölçüden elde edilen model bilgisayar ortamına aktarılıyor. Ortaya çıkan modele göre kişiye hangi tür bir estetik uygulama yapılacağına karar veriliyor.
Gülüş Tasarımıyla Gülüşünüzü KeşfedinYüz hatlarınıza göre dişleriniz tasarlanıyor

Bilgisayarda belirlenen kriterler doğrultusunda kişinin yüz tipi, cilt rengi, yaş ve cinsiyetine bağlı olarak değerlendirme yapılıyor. Yüz şekillerine göre dişlerin nasıl olmalı:
“ Genellikle kare veya yuvarlak yüzlü olan kişilerde diş formları kare ya da yuvarlak, uzun yüzlü olan kişilerde ise diş formları uzun olmaktadır. Estetik bir uygulama olmayacaksa bu dişler korunmaya çalışarak restorasyon yapılır. Estetik açıdan gülüş yenileme yapılacaksa kişinin yüzüne giden estetik yöntemi ve şekli belirlenir. Uzun yüzlü birine dikdörtgen formunda dişler yapılırsa yüzü daha uzun görünebilir. Böylece kişilere oval veya daha geniş ölçüler denenerek gülüşte hoş olmayan kısımlar yok edilmeye çalışılır. Yuvarlak yüze sahip bir kişiye ince formda dişler yapılarak yüzün daha ince ve zarif görünmesi sağlanır.”
Gülüş Tasarımıyla Gülüşünüzü Keşfedin
Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Dr. Çağdaş Kışlaoğlu
Gülüş Tasarımıyla Gülüşünüzü Keşfedin

False