GeriKişisel Bakım Gergin bir cilt için
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gergin bir cilt için

Gergin bir cilt için
Abone Olgoogle-news

"Cildinizi toksinlerden arındırmak, canlandırmak ve enerji kazandırmak istiyorsanız işte size bu konuda çok yardımcı olacak 5 besin."

Antepfıstığı

Antepfıstığı içeriğindeki çinko ve oligo elementi ile cildinizi korur ve bağ dokusunu güçlendirir. Vücudunuzdan doymamış yağların atılmasını sağlar ve vücudu yağ yakımına karşı hazırlar. Tam bir enerji deposu olan antepfıstığı, içeriğinde bulunan B1 vitamini ile karbondioksit metabolizmasını destekler.

Lor peyniri

Lor peyniri, içerdiği süt asitleri sayesinde hazmı kolaylaştırır ve vücuda detoks yapar. Aynı zamanda içeriğindeki potasyum ile vücudunuzda bulunan fazla suyu atarak cildinizin gergin ve genç görünmesini sağlar. Kısa sürede toksinlerden vücudunuzu etkili bir şekilde arındırır.

Kepek pirinç

Eğer gergin ve sıkı bir ağ dokusuna sahip olmak istiyorsanız pirinç tam aradığınız besin. İçerdiği B2 vitamini vücudunuzda bulunan fazla suyu alıyor ve zararlı toksinlerin dışarı atılımını hızlandırıyor. Yaşlanma belirtilerini önleyen pirinç, hücrelerin genç kalmasını sağlarken, içindeki selenyum sayesinde, kolejan üretiminde vücuda büyük destek oluyor.

Yulaf taneleri

Yulaf taneleri içeriğindeki B vitamini sayesinde yağ metabolizmasını çalıştırırken cildin kendini yenilemesine yardımcı oluyor. Yoğun silisyum ile vücutta bulunan bağ dokusu liflerinin etkili bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Kırmızı biber

Selülit oluşumunu etkili bir şekilde önleyen C vitamini, turunçgillerden daha çok kırmızı biberde bulunuyor. C vitamini kolajen liflerinin yeniden üretilmesini sağlayarak cildinizin selülitli görünümü ile savaşıyor.

False