GeriKişisel Bakım Genç kalmak takıntı haline mi geliyor?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genç kalmak takıntı haline mi geliyor?

Abone Olgoogle-news

"Henüz herkesi etkisi altına alan bir rüzgar olamasa bile, genç kalmak Türkiye'deki ve dünyadaki ünlülerin en büyük takıntısı haline gelmiş durumda. Öyle ki estetik operasyonlarla gençleşmeye çalışan ünlüler sayılamayacak kadar fazla. İşte en çok dikkat çeken yerden, Hollywood'dan birkaç örnek."

Madonna bu şubat ayında Berlin Film Festivali'nde boy gösterdiğinde bir anda dedikoduların merkezi oldu. Ama yönetmenliğini üstlendiği Filth and Wisdom (Pislik ve Bilgelik)filmiyle değil (kİ eleştiriler de oldukça ilgi çekiciydi), görünüşü nedeniyle. Madonna çok heyecan verici görünüyordu. Kırışıksız, kusursuz, yanaklar gergin ve başarılı bir şekilde doldurulmuş, göz kapaklarında hiçbir sarkma belirtisi yok... Popun Kraliçesi'nin filmin gösterildiği günün akşamında yemek yediği ünlü restoran "Entrecote"un şefi Thomas Frede, daha sonra "Tagesspiegel" adlı Alman gazetesine şöyle dedi: "Dürüstçe söylemek gerekirse çok iyi gözüküyordu. Diğer genç kadınlardan hiçbir farkı toktu." Genç mi? Madonna 16 Ağustos'ta 50 yaşına basacak. Ama şu sıralar ancak 30'larının ortasındaymış gibi görünüyor ve yaşıtlarını imrendirecek kadar güzel, o ayrı bir konu.

Tabii ki sorarsanız bir dizi estetik müdahaleden geçtiğini itiraf etmeyecektir. Ünlü şarkıcı bir keresinde, "Estetik operasyonlara karşı değilim; karşı olduğum hakkında konuşulması... Ayrıca ben sadece uzaktan genç gözüküyorum" demişti. Yanında çalışanlardan birinin açıklaması ise şöyleydi: "İki metreden fazla yaklaşırsanız neler yaptırdığını görürsünüz, cildi o kadar gerginleşti ve inceldi ki, makyajsız olduğunda neredeyse şeffaf gibi." Tabii biraz insafsız bir açıklama bu... Madonna 30'lanndan itibaren genç görüntüsüne takviye yapmaya başladı. Önceleri kimyasal peeling'ler ve doğal dolgular, sonra Botox iğneleri. Birkaç yıldır klasik 'facelift' yani yüz germe ameliyatlarıyla gençliğini koruyor.

Sessizlik yemini
Hollywood'daki 'sonsuz genç kalma' baskısı artık anlamsız bir boyuta geldi. Los Angeles Times gazetesi geçenlerde "Bu şehirde kırışık bir alın, bakımsızlık anlamında neredeyse kirli tırnaklı bir elle bir tutuluyor" yazdı. Birkaç istisna dışında bütün ünlüler güzelleşmek için estetik cerrahlara başvuruyor. Hatta tıbba tamamen karşı olan 'scientologİst'ler bile bu uğurda bıçak altına yatmayı kabul ediyor. Onlardan biri olan Dr. Edward Terino neredeyse seri halde operasyon yaptığını itiraf ediyor. Elbette bu "düzeltmeler" katı bir gizlilik içinde yapılıyor. "Bu konuda kimse doğruyu söylemez" diyor bizzat bu hayatın içinde olan biri.

En iyi örnekse Jessica Simpson. Burun, göz, göğüs ve dudak operasyonları geçirdi. 2006 Ağustos'unda sadece "Evet, dudaklarımı biraz dolgunlaştırdım, ama hoşuma gitmedi" dedi. Ancak sanırız dudaklarına enjekte edilen madde hafızasını da etkilemiş olacak ki Temmuz 2007'de "Estetiğe ihtiyacım yok, görünüşümü seviyorum" şeklinde yeni bir açıklama yaptı. Ünlüler arasında estetik operasyonlar hakkında konuşmak neredeyse tabu kabul ediliyor.

Neştersiz estetikte en yeni yöntemler!

Açıklama ihtiyacı
Cameron Diaz (35) bir buçuk yıl önce burnunu düzelttirdiğinde durumu açıklama ihtiyacı hissetmiş ve bunun bir güzellik operasyonu olmadığını söylemişti: "Burnum dört kez kırıldı ve artık rahat nefes alamaz hale gelmiştim." Tabu bu arada dişlerin beyazlatılması ve birkaç Botox iğnesi standart servise dahil olduğundan güzel yıldız onlardan bahsetmeye gerek görmedi.

Geçen zamanın bıraktığı izlere teslim olanları ise büyük bir tehlike beklemekte: rol kapamamak. Yine bu sektörde çalışan biri şöyle anlatıyor: "Baskı daha ön görüşmede başlıyor. Eğer size gözleriniz biraz yorgun gözüküyor' deniyorsa, bu göz kapaklarınızı kaldırtmanız ve gözaltı torbalarınızı aldırtmanız anlamına geliyor. Eğer 'Bu rol tam size göre ama çekimlerde nasıl görüneceğinize de bakmalıyız' diyorlarsa kesinlikle göğüslerinizi büyütmeniz gerekiyor demektir. Eh, Norma Jean Baker çenesini ve burnunu düzelttirmeseydi asla Marilyn Monroe olamazdı değil mi?"

En seksi operasyon: Vajinoplasti!
Riskli iş
Tabii yanlış bir bıçak darbesi, yanlış bir iğne bir anda kariyerin sonu da olabiliyor. Tıpkı Meg Ryan'a (46) olduğu gibi... 2001 yılında dudaklarını kalınlaştırdığında "tatlı kız" imajı bir anda yok oldu ve rol teklifleri kesiliverdi. Ya da Britany Murphy (30), o şanssız, dudak müdahalesinden sonra ancak bir balık rolü için uygun olabilirdi. Bu yüzden başarılı estetik operasyon geçirmiş olan yıldızlara kıskanılarak bakılıyor. Herkes Demi Moore ve Madonna'nın doktorunu öğrenmek istiyor. Ama bu acımasız rekabet ortamında bu bilgiyi açıklayacaklarını sanmıyoruz. Genç oyuncularsa estetik operasyonlara sıcak bakıyor. Örneğin Scarlett Johansson (23) asla karşı olmadığını belirtiyor ve "İhtiyar bir kadın olmak istemiyorum" diyor. Keira Knightley ise beş yıl sonra Botox'a başlamaya kesin kararlı. George Clooney bile "Göz kapaklarımı kaldırttım, artık daha uyanık bakıyorum" diye itirafta bulundu.

Bu haberlere de bir göz atın!

False