GeriKadın Sağlığı G noktası Dolgusu Nedir? G noktası Dolgusu Nasıl Uygulanır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

G noktası Dolgusu Nedir? G noktası Dolgusu Nasıl Uygulanır?

G noktası Dolgusu Nedir? G noktası Dolgusu Nasıl Uygulanır?

"Günümüzde kadınların çoğu cinsel istesizlik ve orgazm olamam (anorgazmi) nedeni ile eşleri ile problem yaşamaktadırlar. Cinsel ilişkiden zevk alamayan kadında, doğal olarak zamanla cinsel isteksizlik başlar. Bu yüzden kadının orgazm olamama sorununun tedavisi, sağlıklı bir cinsel hayat ve evlilik hayatı için önemlidir. Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Esra Demir Yüzer konu hakkında önemli bilgiler verdi. "

Kadınlarda cinsel ilişki esnasında haz duymayı yani  orgazma ulaşmayı sağlayan iki önemli bölge bulunmaktadır. Bunlar, klitoris ve G noktasıdır. Ancak bu iki ayrı noktanın verdiği cinsel tatmin birbirinden farklıdır. Klitoris  dış genital bölgede yer alan ve yüzeysel temas ile orgazmı sağlayan erojen bölgedir. Yoğun sinir ucu bulunmasına  bağlı olarak hassas bir bölgedir. Klitorisin uyarılması ile yaşanan orgazma, klitoral orgazm adı verilir. G noktası ise vajinanın içinde, üst duvar bölgesinin yaklaşık ön üçte birinde bulunan,temas halinde uyarılarak, belirginleşen erojen bölgedir.

G noktasının belirginleşmesi ve cinsel ilişki sırasında daha duyarlı hale getirilebilmesi için uygulanan injeksiyon işlemine G shot, G noktası büyütme işlemi ve G shot amplification adı verilmektedir. Uygulanan bu işlem sayesinde hem cinsel ilişkide daha fazla hazzın olması ve daha kolay orgazm olunması sağlanmaktadır.

G noktası büyütülmesi G Shot nasıl yapılır?     

G noktası büyütme işlemi cerrahi bir müdahale değildir. G noktasına yapılan hyaluronik asit ya da yağ enjeksiyonları ile bu bölge doldurularak G noktasının belirginleşmesi , büyütülmesi  ve kabarık hale gelmesi amaçlanır.

Öncelikle G noktasının yeri belirlenir. Vajen steril olarak temizlenir. Belirlenen bölgeye hyaluronik asit veya  yağ enjeksiyonu uygulanır.

İşlem ağrısız acısızdır. İşlemden sonraki birinci günde cinsel ilişkiye izin verilebilir.

G noktası büyütme işlemi sayesinde bu bölgenin penisle teması ile daha çok uyarılması ve cinsel ilişkiden zevk alması sağlanır.

Kısacası; G noktası dolgusu ile büyütme işlemi anesteziye ihtiyaç olmadan , kısa sürede yapılabilen kadını mutlu eden bir müdahaledir.

Genital estetik nedir? | Doktor Bu Ne?Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu genital estetikler ile ilgili bilmek istediğiniz her şeyi bu videoda anlatıyor.
False