GeriKadın Sağlığı Forma girmek için spor salonu şart değil!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Forma girmek için spor salonu şart değil!

Forma girmek için spor salonu şart değil!
Abone Olgoogle-news

"Form tutmak ve güzel bir vücuda sahip olmak için ille de bir spor salonunda sabahtan akşama kadar çalışman gerektiğini düşünüyorsan, yanılıyorsun. İhtiyacın olan tek şey azim ve heves..."

Bu haberimizde göreceğiniz egzersizleri yapmak için ille de bir spor salonunda olmanız gerekmiyor. Evinizde rahatça hareket edebileceğiniz bir köşe ayarlayabilir, ya da açık havada çalışabilirsiniz. Bu egzerzileri haftada 3 kere, 1 gün arayla uygulayabilirsiniz. Hareketlerin her birini 60 saniye içinde tekrarlayabildiğiniz kadar çok tekrarla yapmalısınz. Eğer 60 saniyede hareketi sadece 5 kez yapabiliyorsanız, 5 kez yapın. Zaman geçtikçe hızlanmaya ve güçlenmeye başlayacaksınız ve bu tekrarların sayısı çoğalacak. Hareketlerin tamamını 2 sefer tekrarlamanız yapmanız yeterli olacaktır.

Sayfayı çevirin ve harekerleri yapmaya başlayın!

Forma girmek için spor salonu şart değil

Pure Nature sayfasına dönmek için tıklayın!Forward Lunge
Ayaklarını kalça genişliğinde açarak dur ve ellerini kalçanın üstüne koy (a). Sağ bacağınla ileri doğru adım at ve sağ dizin 90 derecelik açıyla bükülecek kadar yavaşça alçal (b). Başlangıç pozisyonuna dön ve sol bacağınla tekrar et. Bunu bir tekrar olarak düşün.


Squat Jump
Ayaklarını kalça genişliğinde açarak dur, ayak parmakların ileri bakmalı. Parmaklarınla hafifçe kulaklarının arkasına dokun ve dirseklerini yanlara doğru aç. (a). Dizlerini bük (b). ardından zıplayabildiğin kadar yükseğe zıpla (c).Yavaşça ayaklarının üzerine in ve hemen squat pozisyonuna alçal.
Push up
Ayakların kalça genişliğinde açık olacak şekilde şınav pozisyonu al; ellerin omuz genişliğinden biraz daha açık olsun (a). Vücudun, başından topuklarına kadar düz bir çizgi gibi durmalı. Göğsün neredeyse yere değecek kadar alçal (b). Dur, olabildiği kadar çabuk şekilde başlangıç pozisyonuna geri dön. Bunu bir tekrar olarak düşün.
Bend and Thrust
Ellerin yanlarda olacak şekilde ayaklarını kalça genişliğinde açarak dur (a). Ilk harekette dizlerini bük ve ellerini bacaklarının yanlarına gelecek şekilde yere koy (b), ardından sırtını düz tutup şınav pozisyonuna gelinceye kadar ayaklarınla geriye doğru zıpla (c). Hızlıca başlangıç pozisyonuna dön. Bunu bir tekrar olarak düşün.

DİKKAT
Hareketin başından sonuna kadar karın kaslarını sık.
Plié Squat
Bacaklarını 60-90 santim genişliğinde açarak dur ve topuklarını dışa döndür. Ellerini kalçanın üzerine koy (a). Kalçanı geriye it ve uylukların yere paralel oluncaya kadar alçal (b). Dur, ardından başlangıç pozisyonuna dönmek için yavaşça kendini geriye doğru it. Bunu bir tekrar olarak düşün.
Jumping Jacks
Kolların yanlarda olacak şekilde bacaklarını birkaç santim genişliğinde açarak dur (a), ardından kollarını yanlardan başının üzerine kaldır, aynı anda ayakların omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde zıpla (b). Durmadan hızlı bir şekilde tersini yap. Tekrar et.

DİKKAT
Harekete başlarken dizlerini hafifçe bük.
T

Stabilization
Şınav pozisyonuyla başla, vücudun başından topuklarına kadar düz bir çizgi gibi durmalı. Kollarını düz tut ve karın kaslarını sık. Ağırlığını sol koluna ver, gövdeni sağa döndür ve sağ kolunu tavana doğru yükselt. Bu pozisyonda vücudun T şeklini alacak ve sağ ayağın sol ayağının üzerinde duracak. Bu şekilde üç saniye dur, ardından başlangıç pozisyonuna dön. Diğer tarafta tekrarla. Bunu bir tekrar olarak düşün.

DİKKAT
Dengeni korumak için, kolunu başının üzerine yükseltirken gözlerinle takip et.
Seated Rotation
Bacakların önünde olacak şekilde yere otur, dizlerini bük ve topuklarını birkaç santim havaya kaldır. Sırtın 45 derecelik açı oluşturacak şekilde geriye doğru uzan, avuç içlerini birleştirerek kollarını göğsünün önüne doğru uzat (a). Gövdeni yavaşça sağa döndür (b), dur, sonra sola dön (c). Değiştirerek tekrar et


False