GeriDiyet Rehberi Fazla Kilolarınızdan Bir Türlü Kurtulamıyor Musunuz? Başarısız Bir Diyetin Nedenleri…
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fazla Kilolarınızdan Bir Türlü Kurtulamıyor Musunuz? Başarısız Bir Diyetin Nedenleri…

Fazla Kilolarınızdan Bir Türlü Kurtulamıyor Musunuz? Başarısız Bir Diyetin Nedenleri…

"Her gün saatlerce egzersiz yapıyor ama yine de fazla kilolarınızdan kurtulamıyor musunuz? Öyleyse diyetinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Cipsler, kurabiyeler ve daha başka birçok abur cubur, çabalarınızı etkisiz hale getiriyor olabilir. En az spor kadar, beslenme şekliniz de kilo vermenizde oldukça etkili. Gelin daha sağlıklı bir diyet için neler yapmanız gerektiğine bir göz atalım. "

Spordan sonra yediklerinize dikkat edin

Sadece erken kalkmanız ve egzersiz yapmanız, gün boyunca istediğinizi yiyebileceğiniz anlamına gelmiyor. Kalorisi fazla olan sağlıksız atıştırmalıklarla tüm çabalarınız bir anda geçersiz sayılabilir. Ve her güne bir adım bile ilerleme göstermeden başlarsınız.

Fazla Kilolarınızdan Bir Türlü Kurtulamıyor Musunuz Başarısız Bir Diyetin Nedenleri…

Mesele sadece kalori değil

Yiyeceklerin kalorisini hesaplamak mantıklı bir yol olabilir. Ancak bunu sadece kilo odaklı düşünmemeye çalışın. Sağlığınız için yiyecek seçimlerinize, besin değerlerine ve güvenilir gıdalar olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Sandığınız kadar çok yağ yakmamış olabilirsiniz

Egzersizlerimizde yaktığımız kalori miktarını genellikle abartırız. Ne kadar yağ yaktığınızı doğru analiz ettiğinizden emin olun. Ardından her gün almanız ve vermeniz gereken kalori miktarına karar verin. Bu sayede fast-food ve sağlıksız atıştırmalıklara daha az yer vermiş olursunuz.

Fazla Kilolarınızdan Bir Türlü Kurtulamıyor Musunuz Başarısız Bir Diyetin Nedenleri…

Hep aynı egzersizi yapmayın

Aynı hızda koşmak gibi belirli bir egzersiz şeklini çok sık yaptığınızda, daha az kalori yaktığınızı biliyor muydunuz? Çünkü, sık sık aynı egzersizi tekrarladığınızda, vücudunuz bu egzersize adapte oluyor ve kalp atış hızınız sabit kalıyor. Bu yüzden her gün farklı antrenmanları denemeye çalışın. Çeşitlilik ve tutarlılık beraberinde başarıyı da getirecektir.

Vücudunuzda farkı hissedersiniz

Sağlıksız ve dengesiz beslendiğinizde, vücudunuzda da etkilerini kısa sürede fark edersiniz. Bu tarz beslenme şekli, gün içinde enerji kaybı, halsizlik, daha sık hastalanma gibi belirtileri de beraberinde getirir. Sağlıklı ve mutlu bir yaşamı hak ediyorsunuz, öyleyse kendinize iyi bakın!

Fazla Kilolarınızdan Bir Türlü Kurtulamıyor Musunuz Başarısız Bir Diyetin Nedenleri…

Besin değeri yüksek yiyecekleri tercih edin

Her kalori eşit değildir, çünkü besin yoğunluğu buradaki en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Kilo verme ve sağlık hedeflerinizi desteklemek için besin değeri yüksek yiyecekleri hedefleyin. Sağlık için yemeye başlarsanız, antrenmanlarınızda nasıl göründüğünüz, hissettiğiniz ve nasıl performans gösterdiğiniz konusunda muazzam bir fark göreceksiniz!

Bir uzmanla birlikte ilerleyin

Yağsız proteinli yiyecekler, sebze ve meyveler, ideal bir diyetin en önemli parçaları olabilir. Ancak yine de size neyin iyi geldiğine emin olmak için güvenilir bir diyetisyenle birlikte planlama yapmanız çok önemli. Böylelikle doğru egzersizle doğru besinleri bir araya getirebilir, kısa sürede ilerleme gösterebilirsiniz.

Sağlıklı ve Doğal Güzellik İçin Gerekli BesinlerHepimiz sağlıklı ve doğal bir güzelliğe sahip olmak isteriz. Cilt bakımları buna büyük destek olsa da cildimizi temel olarak besinlerle içeriden desteklemeliyiz. Sağlıklı ve pürüzsüz cilt için beslenmemize mutlaka dahil etmemiz gereken besinlere beraber bakalım...(Sponsorlu İçerik)
False