GeriAşk Estetik Ameliyatlar İlişkinizi Etkiler mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Estetik Ameliyatlar İlişkinizi Etkiler mi?

Estetik Ameliyatlar İlişkinizi Etkiler mi?
Abone Olgoogle-news

"Peki, doğallığı bir kenara bırakırsak, erkekler estetikli kadınlar hakkında ne düşünüyorlar? Merak ettiklerinizin cevaplan bu yazıda."

Etrafımızda estetik operasyon geçiren kadınların oranı her geçen gün artıyor. 60 yaşındaki kadınlar, 20 yaşında gözükebilmek için deli gibi paralar harcayıp öyle komik durumlara düşüyorlar ki, eski günlerini arar hale geliyorlar. Ya da görüntülerinden çok memnun kalıp bir dizi operasyon daha geçirip ağızlarını kapatamayarak ortalıkta geziniyorlar. 60 yaşındakileri geçersek, daha genç olanları ise daha güzel gözükebilmek ya da erkek arkadaşlarının daha çok arzuladığı bir kadın haline gelebilmek için estetiğe başvuruyorlar. "Göğüslerim küçük, burnum büyük, belimdeki yağlar çoğaldı" diyen kadınların oranı oldukça yüksek. Erkeklerin bu durumdaki rolü ise çok büyük. Daha genç biri için eşlerini terk eden erkeklerin aradığı belki de televizyonda izledikleri film yıldızları gibi kusursuz kadınlar.

Peki, erkekler dokundukları bu kadınların aslında estetikten ibaret olduğunu fark ettiklerinde ne düşünüyor? Kusurlu ama gerçek bir vücuda sahip olmak iyi bir şey mi? Dürüstçe fikirlerini söyleyen erkeklerin yorumlarını mutlaka okuyun.

Estetik Ameliyatlar İlişkinizi Etkiler mi

Zeki Silikonlar

"Tülin'le bir partide tanıştım. Turuncu bir elbise içinde onu fark etmemem zaten imkansızdı. Yanına gittim ve turuncunun en sevdiğim renk olduğunu söyleyince direkt elini uzatıp benimle tokalaştı. Güzel olduğu kadar zeki de olduğunu konuştukça anladım, Finans danışmanıydı, bu kadar güzel olmasına rağmen bekardı. Gecenin sonunda birbirimizin telefon numaralarını aldık.

Bir sonraki hafta baş başa yediğimiz yemek, partiden de güzeldi. Durmadan konuşuyor ve gülüyorduk. Yemekten sonra 'Benim eve gidelim mi?' dediğinde, hayatımdaki en hızlı 'Evet'i dedim sanırım. Evine gittiğimizde tabii ki beklenen gerçekleşti ve sevişmeye başladık. Elim göğsüne gittiğinde dondum kaldım çünkü silikon olduklarını fark etmiştim. O da benim tereddütümü fark etti ve 'Bir sorun mu var?' diye sordu. Ben cevap veremeyince beni evinden kovdu. Uzun zamandır ilk defa ilgimi çeken bir kadınla daha başlamamış bir ilişkinin bu şekilde sonlanması gerçekten kötü olmuştu."

Savaş, 32, Turizmci

Estetik Ameliyatlar İlişkinizi Etkiler mi

Savaş'ın bu talihsiz deneyiminin, onun aşk isteğini söndürmediğini umut ediyoruz. Ama yine de onu büyük bir hayal kırıklığına uğrattığı çok belli. Bazı erkekler silikonlu göğüslerin görüntüsünden hoşlansalar da, dokundukları anda hissettikleri olumsuz oluyor. Erkekler tabii ki estetikli kadınlarla çıkıyor ama neden böyle bir operasyon geçirdiklerini merak etmekten de kendilerini alamıyorlar. Kafalarının içinde, bir kişilikle mi yoksa bir taklitle mi çıktıklarını sorguluyorlar, ilişkiye olan inançlarını birden kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldıkları da oluyor.

Fotoğraftaki farkı bulun

"Merve ile gerçekten de iyi bir çifttik. Güzel vakit geçiriyor, kendimiz eğlenirken etrafımızdakileri de gülmekten kırıp geçiriyorduk. Kısa bir süre sonra kısa hafta sonu tatillerine çıkmaya ve birbirimizin evinde eşyalarımızı bırakmaya başlamıştık. Bir gün evde otururken fotoğraf albümünü çıkardı ve bana eski resimlerini göstermeye başladı. Bir fotoğrafta onu bulmamı isteyince 'Burada sen yoksun" dedim. Güldü ve kendisini gösterdi. Resimdeki kızla saçları, bakışları, gülüşü aynıydı ama burnu farklıydı. Neye uğradığımı şaşırmıştım çünkü bir yıldır çıkıyorduk ve benimle tüm özel sırlarını paylaşırken neden burnunun estetik olduğunu söylemediğini anlayamamıştım. Bana bunun çok da kayda değer bir şey olmadığını söylese de o kandırılmış olma hissini üzerimden atamadım. Hiç olmazsa neden burnunu yaptırdığını, öncesinde ve sonrasında neler hissettiğini öğrenmek istedim ama o konular hakkında konuşmak İstemediğini söyledi, işte o zaman aramızda güven diye bir şeyin kalmadığını anladım. Zaten bundan kısa bir süre sonra ayrıldık."

Mustafa, 30, Mimar

Kadınlar her ne kadar yakın arkadaşlarına geçirdikleri estetik operasyonları hiç çekinmeden anlatsalar da, söz konusu sevgilileri olduğunda bazı gerçekleri saklamayı tercih ediyorlar. Erkek arkadaşları öylesine bir tahminde bulunduğunda ise durumu kişiselleştirip karşı atağa geçebiliyorlar.

Estetik Ameliyatlar İlişkinizi Etkiler miDürüst tavır

"Hiç estetikli bir kadınla çıkmadığımdan farkı ayırt etmek gibi bir şansım da şimdiye kadar olmadı. Canan'la bu konuda zorlanmak durumunda kalmadım çünkü tanıştığımız ilk anda göğüslerine baktığımı fark edip 'Bunlar silikon' diye itiraf etti. Böyle bir itirafa ne kadar şaşırmış olsam da, bir yandan da hoşuma gitti. Cesaret bulup neden böyle bir şeye gerek duyduğunu sordum. Eski erkek arkadaşının ona öyle bir öneride bulunduğunu ve onu çok sevdiğinden 'Hayır' diyemeyip silikon yaptırdığını söyledi. Ameliyatı yaptırdıktan kısa bir süre sonra ayrıldıklarını da itiraf etti."

Emre, 29, Tekstilci

Biten ilişkiler genelde arkalarında birkaç hatıra bırakır. Bunlar, bazen bir hediye, bazen bir dövme olabilirken, bazen de milyarlık silikonlar olabiliyor demek ki. Genelde erkekler, kadınların estetik yaptırmasının sebebinin, erkeklere daha güzel gözükmek ya da vücutlarında küçüklüklerinden beri kompleks yaptıkları bir bölgeyi kamufle etme istekler imlen kaynaklandığını düşünüyor. Kadınların bazıları ise operasyondan sonra aynada kendini tanıyamama veya işyerinde ciddiye alınmama gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bundan sonra yaşanan pişmanlık ise, beraberinde bir sürü sorun getiriyor.

Dolgun dudaklar

"Aslı'yla bir arkadaşım aracılığıyla tanışmıştım. Minyon oluşu ve vücut hatlarının düzgünlüğü beni cezp etmişti. Ona yemeğe çıkma teklifinde bulundum ve bir hafta sonra buluştuk. Yemekte bir şeylerin farklı olduğunu hissettim. Kaşığı ağzına götürdüğünde o farklılığın ne olduğunu anladım. Alt dudağı, tanıştığımız günkünden daha etliydi. Kendimi tutmak gibi bir huyum hiç olmadığından, dudaklarını ne zaman yaptırdığını sordum. Vücudunun hiçbir yerinde estetik operasyon olmadığını söylediğinde ise gerçekten de çok şaşırdım."

Deniz, 25, İthalatçı

Erkeklerin böyle bir durumdan çıkardıkları, bazı kadınların vücudunda estetik olduğundan şüpheleniyorlarsa bunu kendilerine saklamaları gerektiği. Eğer tişörtün altına sutyen giymeyen bir kadın görürlerse 'silikonlu' damgasını basıyorlar. Angelina Jolie gibi dolgun dudaklılara ise 'kolajenli' etiketini yapıştırıyorlar. Erkekleri zor durumda bırakmadan, yaptırdığı estetiği itiraf eden kadınlar da yok değil.

Estetik Ameliyatlar İlişkinizi Etkiler mi

Kadın vücudu, erkek anatomisine kıyasla yeryüzündeki en güzel şey. Bir erkek, bir kadına değer verdiği ölçüde, kadının da kendisine değer vermesi gerektiğini düşünebiliyor. Hatta konuştuğumuz bazı erkekler, estetik yaptıran kadınların aslında kendine güvenmeyen bireyler olduğunu düşünüyor. Sanki üzerlerinde 'Ben, kendimle barışık bir insan değilim' yazan bir tişört giymişçesine güvensiz olduklarını düşünen erkekler de küçümsenmeyecek kadar az. Bunun saçma bir genelleme olduğunu çünkü bir kadının estetik yaptırmasının geçerli sebepleri olabileceğini düşünen erkekler de yok değil. Emre'nin durumunda ise Canan operasyonu hakkında açık acık konuşmayı tercih edip ona silikonlarını çıkartacağını bile söylemiş. Bu konuşmadan sonra ise bir daha Emre'yi hiç aramamış. Belki de Canan, erkekler ve ilişkiler konusundaki düşünceleri tartmak istediğinden böyle bir yolu seçti, Emre ise ona bu yüzden kızamadığını çünkü operasyon olmaya karar vermenin dürüstçe bir hareket okluğunu öğrendiğini söylüyor.

Erkeklerin, kadınlar hakkındaki soru işaretleri bitmiyor. Havalı sarışın bir kadının gördüklerinde dönüp bakıyorlar ama aşık olduklarında "gerçekten" güzel olmanız onlar için daha önem kazanıyor. Onlara ne mi seksi geliyor? "Öncesi" ve 'sonrası' fotoğraflarındaki "öncesi".

False