GeriCinsellik Düzenli Cinsel Hayatın 10 Faydası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Düzenli Cinsel Hayatın 10 Faydası

Düzenli Cinsel Hayatın 10 Faydası

"Cinsellik çiftlerin hem fiziksel hem de duygusal anlamda sağlıklı bir ilişki sürdürmelerinde önemli rol oynar. Düzenli seks hayatına sahip olanların hem daha mutlu hem de daha sağlıklı oldukları araştırmalarla kanıtlanmış. Hayatın değişmez bir parçası olan cinselliğin bilinmeyen pek çok faydası mevcut."

İşte düzenli cinsel hayatın faydaları:

1. Kalp ve damar sağlığında etkili

Düzenli seks hayatı olanlar kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor. Erkekler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre haftada en az 3 kez seks yapanların kalp krizine yakalanma riski daha az ve seks yapanlara göre oldukça düşük.

2. Uykusuzluğu önler

Cinsel ilişki sırasında salgılanan mutluluk hormonunun da etkisiyle kaslar gevşer ve daha kaliteli bir uyku için zemin hazırlanır. Cinsel ilişki sonrası daha kolay uyuyabilir ve uyku sorunlarından kurtulabilirsiniz.

3. Gençleşme sağlar

Düzenli cinsellik ile daha genç kalacağınızı biliyor musunuz? Düzenli cinsel ilişki sayesinde cildiniz daha güzel ve parlak olur, yaşlanma etkileri yavaşlar.

Düzenli Cinsel Hayatın 10 Faydası

4. Formda kalmayı sağlar

Rutin seks hayatı kas sistemini etkili bir şekilde çalıştırarak vücudun forma girmesine katkı sağlar. Egzersiz işlevi gören seks aynı zamanda kalori yakmada da etkili.

5. Adet sancılarını giderir ve adet döngüsünü düzene sokar

Seks hayatı rutin hale gelmiş kadınların adet sancılarının azaldığı ve adet döngülerinin daha düzenli olduğu uzmanlarca yapılan araştırmalarla kanıtlanmış.

6. Psikolojiyi olumlu etkiler

Seks hayatı düzenli olan çiftlerin psikolojik olarak daha mutlu ve keyifli bir yaşamları olduğu saptanmış. Ayrıca düzenli seks yapan çiftlerin daha az iletişim sorunu yaşadığı ve sorunlarını daha kolay çözebildikleri de araştırmalarla kanıtlanmış.

Düzenli Cinsel Hayatın 10 Faydası

7. Kendinizi sevmenizi sağlar

Tatmin edici ve mutlu bir şekilde sürdürülen düzenli seks hayatı kişilerin kendilerine olan güvenlerini artırarak kendilerini daha çok sevmelerine katkı sağlar.

8. Kemikleri güçlü hale getirir

Rutin seks ile birlikte salgılanan testosteron hormonu kemikleri güçlendirerek daha sağlıklı kas ve iskelet sistemine sahip olmayı sağlar.

9. Ağrıları dindirir

Orgazm sırasında salgılanan endorfin hormonu var olan ağrıları gidermede etkili. Düzenli seks ile ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

10. Bağışıklık sistemi üzerinde etkili

Haftada en az 2 kez seks yapanların bağışıklık sistemi %30 daha güçlü. Siz de düzenli seks yaparak bağışıklık sisteminizi daha güçlü hale getirebilirsiniz.

Düzenli Cinsel Hayatın 10 Faydası

Kaynak: Nasıl Kolay

False