GeriModa Trendleri Deri Ceketin Tam Zamanı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Deri Ceketin Tam Zamanı!

Deri Ceketin Tam Zamanı!

"Bahar sezonuna girerken, çok moda olan deri ceketleri giymenin tam sırası. Deri ceketler tam sezonluk ve çok seksi..."

Neler moda?

Uzun dönem yatırımı olan deri ceketler, bir erkeğin yapması gereken pahalı alışverişlerden biridir. Çünkü gerçek deri ve yeni teknoloji ile üretilen deri ceketlerden bahsediyorum. Çok geçmiş yıllarda James Dean, Marlon Brando, John Travolta üstünde görmeye alıştığımız sert, katır kutur, ağır ve ekstra büyük deri ceketlerin yerini artık yumuşacık, kumaş hafifliğinde, ince deriler aldı. Giyimi, taşıması artık çok kolay. Deri işlenmesinde zamanlama çok önemli. Ne kadar süre ile yıkandığı, boyandığı ayrıca makine kurutması yapılıp yapılamadığı, derilere o yumuşak son halini ve rengini veriyor.

Deri Ceketin Tam Zamanı

Kombinleme ve stil olarak deri ceketlerde neleri atlamamız gerekiyor, yeni neler var bir bakalım. Deri ceket giymek için 'Harley'niz olması gerekemiyor. 50'li yıllar Amerikası'nda güçlü bir akım olan rock'n roll çılgınlığı ve James Dean'in asi görüntüsü bu sene çok moda. Koyu renk deri ceketlerinizle beyaz tişörtlerinizi giyip, fötr şapkanızla bu retro görüntüyü yeni sezonda siz de yakalayabilirisiniz. Bu sezon sadece siyah değil, füme, vizon, gri-mavi ve taş renkleri deri ceketlerde çok moda. Kahve, camel ve tütün renkleri ise az kullanılmış. Deri ceketinizin slim kesim olası şart. Bu tarz bir ceketin içine giyeceğiniz ince yaka gömlek ve ya bir dar bir bodyle çok trendy görünebilirsiniz.

Deri ceketleri nasıl giyeceğiz?

* Deri ceket giyecekseniz üzerinizdeki diğer parçaların da uyumlu olması gerek. Bu iş, koton chino pantolonunuz, katlı manşet gömlek ya da polo yaka tişörtlerinizle olmaz.

* Füme deri ceketinizi, beyaz tişört, beyaz jean ya da pantolonunuzla deneyin. Bu sezonun hit kombini.

* Deri ceketiniz, montunuz üzerinize iyi oturmalı, özellikle omuzlar büyük olmamalı... Her şeyde olduğu gibi deri ceketlerde de slim-fit görüntü moda.

* Deri ceketlere, 'ceket' dediğimize bakmayın. Eğer blazer ceket şeklinde ise bu sene out.

* Deri ceketler bel hizasının biraz altında bitmeli, kalçaya değmemeli.

* Kollar uzun olmamalı, dinamik ve fit görüntü için tam bilek hizasında bitmeli. Unutmayın, tişörtlerle hafif bahar kombini yapıyoruz.

Deri Ceketin Tam Zamanı

* Büyük, kalkık yakalar yerine, küçük hatta yakasız modeller revaçta.

* Motor kullanmayacaksanız içi pedli, renkli yarışçı deri montlardan uzak durun. Onun yerine 'motocross' modeli fermuarlı, kısa hafif, slim ceketlerden alın.

* Manşetleri ve beli lastikli, bol cepli, küçük yakalı 'bomber' deri ceketleri de moda.

* Deri cekette zımba, çıtçıt ve fermuara okey. Düğmeye ise kesinlikle hayır!

* Deri görünümlü ama gerçek deri olmayan sentetik materyal ceketlerin çok cool durmayacağını ve dokununca anlaşılabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

False