GeriKadın Sağlığı Cranberry (Turna Yemişi) 'ni Her Gün Tüketirseniz!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cranberry (Turna Yemişi) 'ni Her Gün Tüketirseniz!

Cranberry (Turna Yemişi) 'ni Her Gün Tüketirseniz!

"Cranberry (turna yemişi), her gün tüketildiğinde idrar yolu enfeksiyonu riskini azaltabiliyor."

Son yıllarda geleneksel tatlarımız Türk mutfağına yeni katılan ürünlerle oldukça çeşitleniyor. Yaratıcı ve sağlıklı tariflerin etkisiyle kiraz, kuru üzüm, çilek, böğürtlen ve yaban mersini gibi daha tanıdık meyvelerden farklı olarak Cranberry (turna yemişi) de son zamanlarda Türk mutfaklarında boy göstermeye başladı. Ana yemeklerden soslara, tatlılardan meyve sularına farklı alanlarda kullanılabilen sağlık deposu bu kırmızı meyveyi tüm yıl boyunca kuru halde bulmak mümkün.

Cranberry (turna yemişi), hem profesyonel şefler hem de mutfak severler için farklı pişirilme yöntemleri sunuyor. İster ocakta ister fırında pişirmek için ideal olan bu sağlıklı ürün balık ve et yemeklerine farklı bir tat katıyor. Öte yandan sebzelerle ve tatlılarla olan uyumu da dikkatleri üzerine topluyor.Cranberry (Turna Yemişi) ni Her Gün Tüketirseniz

Cranberrynin (turna yemişi) sağlık üzerindeki gücü, kısmen ikinci bitki maddelerinin ve antioksidanların meyvede bol miktarda bulunmasından geliyor. Cranberryde (turna yemişi) belirli özelliklere sahip proantosiyanidin bulunuyor. Proantosiyanidin bakterilerin mukoza zarına yapışmasını önlüyor. Bu özellik de cranberryi (turna yemişi) benzersiz kılıyor.

Biyoaktif maddeler ısıya karşı duyarlı değil, bu nedenle pişirme esnasında kaybolmuyor. Yapışmayı önleyici etkisi, E.coli bakterilerinin mesane veya böbrek enfeksiyonuna neden olmadan önce boşaltım sisteminden çıkıp gitmesini sağlıyor.

Çalışmalar, günlük cranberry (turna yemişi) tüketiminin idrar yolu enfeksiyonu riskini anlamlı ölçüde düşürdüğünü gösteriyor. Tekrarlayan enfeksiyonlara karşı kapsamlı koruma sağlamak için, araştırmacılar sabah ve akşam olmak üzere bir bardak (200 ml) cranberry (turna yemişi) şurubu veya tamamlayıcı nitelikte cranberry (turna yemişi) bazlı gıdaların tüketilmesini tavsiye ediyor.Cranberry (Turna Yemişi) ni Her Gün Tüketirseniz

Kurutulmuş cranberry (turna yemişi), konsantre enerji ve taze meyve tanelerinin doğan besin öğelerini içeriyor. 100g kurutulmuş cranberry (turna yemişi)ta 308 kcal ve A Vitamini ile birlikte mineral ve eser elementler var. Aynı zamanda değerli lifleri sağlamak dışında vücudumuza çeşitli hayati maddeleri de sağlıyor. Bu özelliği ile cranberry (turna yemişi) meyve ve sebzeler açısından zengin bir diyet için ideal.

Önerimiz: Yumuşak kurutulmuş meyveler, doğrudan ambalajından çıkarılarak veya daha da yumuşak olmaları için cranberry (turna yemişi) veya elma suyunda bekletilerek kullanılabilir.

False