GeriCinsellik Cinsel Hayatınızı Renklendirmenin Yolları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cinsel Hayatınızı Renklendirmenin Yolları

Cinsel Hayatınızı Renklendirmenin Yolları

"Sekste ne istediğinizi bilmiyor ve bu yüzden de mutsuzsanız, seks hayatınızı renklendirmenin yollarına bir göz atın..."

Birçok çift seks hakkında konuşmaktan kaçınır. En tercih edilen zaman, sevişmeden önce veya sonradır. Bazen de sevişirken. Çünkü artık harekete geçilmiştir, hakkında konuşmak o kadar da rahatsız edici olmaz. Oysa hayatımızın büyük bölümünü kaplayan, ilişkilerimizin sağlıklı ilerlemesinden sorumlu olan "faaliyetlerin" başında gelen seksten bahsetmek bu kadar zor olmasa gerek. Bakın biz şimdi konuşmaya başlıyoruz.

Muhteşem bir seksin temeli, partnerinizle olan samimi ve dürüst iletişiminiz, ilişkinizdir. Bu yüzden sık sık televizyonu kapatıp, kitabınızı bir kenara koyup, sohbet etmelisiniz. Gündelik hayatınızla ilgili sohbet bittikten sonra, seksle ilgili beklentilerinizi, isteklerinizi, sevişirken hoşunuza gidenleri ve sizi rahatsız edenleri de konuşmalısınız. Çünkü güvensizlikler, kızgınlıklar ve arzular sevişme anında dile getirildiklerinde sevişmenin tadı kaçıyor, o büyülü anın sihri yok oluyor.Cinsel Hayatınızı Renklendirmenin YollarıSevgilim için fazla seksiyim!

İşe giderken iyi giyiniyorsunuz, saçınızı yaptırıyorsunuz, makyajınız yerinde, parfümünüzü de unutmuyorsunuz. Çantanız, ayakkabınız uyumlu. Hatta kimse görmeyecek bile olsa, iç çamaşırlarınız kıyafetinizin rengiyle aynı. Akşam eve gelince, kocanıza nasıl görünüyorsunuz? Veya aynı evi paylaştığınız sevgilinize? Ya da pazar günü buluşacağınız erkek arkadaşınız için nasıl hazırlanıyorsunuz? Büyük ihtimalle onlar sizin en sakin, en doğal, kız arkadaşlarınızın deyimiyle en pasaklı halinizi görüyorlar. Nasıl olsa artık "kuş yuvada" değil mi? Ya da "kaleyi içten fethettiniz".

Genellikle bütün emeklerimizi başkalarını etkilemeye harcıyoruz. Giyinmemizden konuşmamıza kadar her şeyimiz gündelik hayatımızın içinde karşılaştığımız kişileri, iş arkadaşlarımızı etkilemeye yönelik. Bütün bu çaba içinde bize en yakın kişilerden biri olan sevgilimizi bazen unutuyoruz. Peki, o şikayetçi değil mi bu durumdan?  Eğer bilmiyorsanız ya da fark etmediyseniz, sevgilinize, kocanıza sizinle ilgili neleri çekici bulduğun sorun. Giyinip süslendiğiniz zaman etkileniyor mu? Ruj sürmeniz hoşuna gidiyor mu? Ya da doğal haliniz mi ona daha çekici geliyor? Önce onun beğenilerini öğrenin, sonra onu tekrar tekrar tavlayın.

Seks hayatınızı yiyeceklerle tatlandırın!

Seks hayatınızı canlandırmak için ihtiyacınız olan tüm yiyecekleri bir manavda bulabilirsiniz. Sağlığımız gibi, seks dürtümüz de, ağzımızdan girenlerden etkilenir. Ne yediğinize bağlı olarak, bir romantik randevunuz romantizmi ilerletemeden, uykunun çağrısıyla son bulabilir. Güzel, şatafatlı bir yemek, bir şise şarap, çikolatalı bir tatlı kulağa harika gelse de, vücudunuz için sadece işe yaramaz kalori demektir.Cinsel Hayatınızı Renklendirmenin Yolları
Kan akışınızı hızlandırmak için başka yiyeceklere ihtiyacınız var. Somon gibi omega- 3 yağ asitlerine zengin yiyecekler ilk tercihiniz olmalı. Seks terapisti Dr. Barbara Bartlik, "Omega–3 sinir sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar. Seks de içmekle kan dolaşımıyla ilgilidir." diyor. Multivitaminler ve mineraller de gereklidir. Hepsi nörolojik işleyişinizi etkiler, bu da iyi bir dolaşım demektir.  İyi bir dolaşım da iyi bir ereksiyon demektir. Ereksiyon ise sadece erkekle ilgili bir fonksiyon değildir. "Kadınlarda ereksiyon var: Klitoriste ve genital bölgedeki dokuda."diyor Bartlik.

L-Arginine bakımından zengin yiyeceklere de ağırlık vermelisiniz: Fındık, çekirdek, süt ürünleri, yeşil yapraklı sebzeler, kökü olan sebzeler, sarımsak gibi. Beslenmenize dikkat çekmenin yanı sıra spor yapın. Vücudunuzu şekle sokmanın dışında, bu aktivite yatakta daha esnek olmanızı sağlayacaktır. Bir İtalyan Üniversitesinin yaptığı araştırmaya göre, spor yapanlar, yapmayanlara oranla sekse daha çabuk uyum sağlıyor ve odaklanma zorluğu çekmiyorlarmış.

Kimin aklı doğru yerde?

Araştırmalar gösteriyor ki, erkeklerin çoğunluğu günde 3 kere seksle ilgili şeyler düşünüyor. Kadınların çoğu ise hiç düşünmüyor. İşte bu yüzden sevgiliniz, sıkıcı bir partinin ortasında "Eve gidelim mi?" diye sorduğu zaman. "Neden ki?" diye cevap verebiliyorsunuz. Seks için hazırlanmak heyecanlıdır, öncesinde düşünüp, hayal kurmak bu heyecanı daha da katlar. Bunu bir parti için hazırlanmak gibi düşünün.Cinsel Hayatınızı Renklendirmenin YollarıMesela evde bir parti vermeyi planlıyorsunuz. En ufak detayları bile düşünürsünüz. Atıştırmalık mönüden başlayarak her şeyi pişirir, alır, hazırlarsınız. Evi silip süpürürsünüz. Üstüne siz de muhteşem görünürsünüz. Peki, yatak odanızda vereceğiniz bir parti için neden bu hazırlanma evresini ayırmıyorsunuz?

Seks günlüğü tutun!

Cinselliğinizi kutlayın. Seks enerji demektir. Bir seks günlüğü oluşturup, sevişme alışkanlıklarınızı, sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri yazın. Günde kaç defa akşam sevgilinizle sevişmeyi düşünüyorsunuz? Ya da bir başkasıyla? Bunu düşündüğünüz zaman vücudunuzda ne gibi değişiklikler oluyor? Fantezileriniz neler? Hangilerini gerçekleştirdiniz, hangileri sıra bekliyor? Aklınıza gelen tüm sevişme pozisyonlarını ve fantezileri listeleyin. Yanlarına da "evet, hayır" veya "belki" yazın. Böylece cinsel sınırlarınızı ve limitlerini keşfetmek için bir adım daha atmış olacaksınız.

Cinsel Hayatınızı Renklendirmenin YollarıÜstteyken göbeğim çıkıyor, arkam dönükken popom büyük görünüyor gibi endişeleri bir kenara bırakın. Sekste önemli olan nasıl göründüğünüz değil, nasıl hissettiğiniz ve hissettirdiğinizdir.

Kahkaha da harika bir birleştiricidir. Kendinize gülmeyi öğrenin, yatak odasında bile. Sevgilinizle birlikte, birbirinizin keyfine varın. Her şeyi, hele de yatak odasında olup biteni çok da ciddiye almayın. Sohbetleriniz keyifli geçmeli, ikinizde rahat olmalısınız ki hareketleriniz de uyumlu olsun. Seks, keyif verici bir şeydir, görev ve ya sıkıntı olmamalı. Bu sizin birlikte paylaşacağınız bir hediye. İlişkinize ve kendinize vereceğiniz en özel hediye.

Keyfini çıkarın!

False