GeriKişisel Bakım "Burun Estetiği Düşünüyorum" Diyorsanız...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Burun Estetiği Düşünüyorum" Diyorsanız...

"Burun Estetiği Düşünüyorum" Diyorsanız...

"Burun ameliyatı olmadan önce bilmeniz gereken şeyler var. Eğer "Burun estetiği düşünüyorum" diyenler için Estetik ve Fonks. Burun Cerrahisi Uzm. Op. Dr. Cem Altındağ önemli bilgiler verdi."

Eğer bir burun estetiği ameliyatı düşünüyorsanız, randevu alarak gideceğiniz doktora soracaklarınızı önceden hazırlamanızı öneririm. Alacağınız yanıtlar, mantıklı/bilimsel ve anlaşılır olmalı. Muayene sonrası yanıtlarını lütfen doktorunuzdan öğrenin. 

Çalışmalarınızın ne kadarını (ve ne kadar zamandır) burun estetiği operasyonları oluşturuyor?

Çok yüksek oran yanıtı, karşınızdaki doktorun deneyimli bir cerrah olduğunu gösteren noktalardan biridir (Doktorunuz; Kulak Burun Boğaz (ve Baş-Boyun) Cerrahi ya da Plastik Cerrahi kökenli bir uzman hekim olabilir.

Nasıl bir yöntem?

Burun dış-iç yapınıza göre, açık, kapalı veya kombine tekniklerden biri tercih edilebilir. Operasyon sırasındaki aşamalardan da bahsedilmesi, daha ideal olabilir.

Hasta memnuniyeti ve revizyon?

%90’ların üzerinde, tek bir operasyon sonrası hasta memnuniyeti ve revizyon yani ikinci bir cerrahi gereksiniminin %10’un altında olması, deneyimli ve başarılı bir cerrah olduğunu belirten bir açıklamadır ancak, daha başka sorularınız da olmalı..

Ameliyat sonrası (ve öncesi) dikkat etmem gerekenler nedir?

Önceki günler için tavsiyeler, operasyonun yapılacağı hastaneye geliş şekli, randevu saati gibi konular, eve dönüş, uyulması gereken kurallar, tavsiyeler.. Size, açıklıkla belirtilmesi gerekir.

Riskler?

Ameliyat ve anestezi’ye bağlı riskleri sormalısınız.

İstirahat süresi ne kadar olacak?

Yapılan operasyon ve dokuların durumuna göre değişebilir.

Burun Estetiği Düşünüyorum Diyorsanız...

İyileşme süreci nasıl?

Birkaç hafta içinde, yeni burun şekli ortaya çıksa da, hafif şişlikler devam edebilir. Operasyon ve cilt ciltaltı yapılarına göre, süreç değişken olabilir. Mikroskopik düzeyde iyileşme ise, birkaç ay sürecektir.

Burun estetiği fiyatları

Doktorunuzun, Sizin burun yapınıza göre belirleyeceği ücret ve hastane ücreti, toplam maliyet olacaktır (Yüksek ücretler, deneyim ve başarı ile her zaman aynı oranda olmayabilir, tersi de olabilir).

Şimdiye kadar, hangi sorunlar ile karşılaştınız? (komplikasyonlar?) Nasıl çözdünüz?

Başarılı olmayan (veya hastanın mutsuz olduğu), istenmeyen sonuçlar-yan etkiler vb., cerrahların çok sayıda yaptığı operasyonlardan bazılarında nadiren de olsa ortaya çıkabilir (Tıbbın gerçeği). Bu noktadaki yüzdeler ve cerrahın konuya yaklaşımını öğrenmek, çok ideal olacaktır.

Sizce, uygun bir aday mıyım?

Rinoplasti (burun estetiği ameliyatı): aynı zamanda psikocerrahidir. Psikolojiniz ne kadar uygun ise, başarılı bir sonuçdan o kadar çok mutlu olursunuz. Operasyon sonrası haftalarda, sabırlı olmak da gerekiyor. Doktorunuzun, bu açıdan da değerlendirip açıklamalar yapması gerekir.
Bu soruların dışında, aklınıza takılanların yanıtlarını da anlaşılır şekilde almalısınız.

Estetik ve Fonks. Burun Cerrahisi Op. Dr. Cem Altındağ

https://www.facebook.com/OpDrCemAltindag/

https://www.instagram.com/drcemaltindag/

http://estetikburun.net/

False