GeriKişisel Bakım Burun Dolgusu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Burun Dolgusu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Burun Dolgusu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

"Sosyal medyada sürekli karşılaştığımız ‘ameliyatsız burun estetiği’ konusunda birçok bilgi bombardımanına maruz kalıyoruz. Bu konuda ortada dolaşan bilgilendirmelerin ne yazık ki büyük bir kısmı yanlış, birçoğu da gerçek değil. Peki doğru bilgiyi nasıl elde edebiliriz? Burun dolgusu gerçekten hangi amaçla uygulanmalı? KBB ve Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu detaylı açıklamaları…"

Gerçek Dışı Reklamlara İtibar Etmeyin

Düşünsenize hiç ameliyat masasına yatmadan, anestezi almadan, iyileşme süreci olmayan bir burun estetiği gerçekten de mükemmel bir konfor yaşatmaz mıydı? Eğri olan burun kemiğiniz düzeltilse, nefes almanıza engel olan problemler ortadan kalksa.
Burundaki kıkırdak yoksunluğundan kaynaklanan çökmeler giderilse ve burun çatısı sağlam bir şekilde burun sırtını desteklese… Burundaki kemer giderilse ve yüz ile çok daha uyumlu ve zarif bir görüntüye sahip olsa… Üstelik de bunların hepsi ameliyat olmadan hatta hastanede yatmadan sadece 10 dakikalık bir Burun Dolgusu işlemi ile mümkün olsa…

Burun Dolgusu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Saydıklarımın hepsinin kulağa çok çekici geldiğinin farkındayım. Ne yazık ki yukarıda saymış olduğum işlemler hiçbir durum ve koşulda bir burun dolgusu uygulaması ile gerçekleşemez, gerçekleştirilemez.
Bu nedenle lütfen gerçek dışı tanıtım ve reklamlardan uzak durun

Burun Dolgusu Küçük Sorunları Gizleyebilir

Uygulanışı hayli pratik ve kolay olan, iyileşme süreci gerektirmeyen dolgu uygulaması burun bölgesine de yıllardır uygulanmakta ve burundaki küçük sorunların gizlemesine yardımcı olmaktadır.

Bildiğiniz gibi, dolgu maddeleri uygulandığı yerin hacmini büyütür. İşte bu illüzyon sayesinde burun üzerine yapılan minik oyunlar ile burundaki kusurları gizlemek mümkündür. Burunda çöküntü oluşan yerler dolgu ile pürüzsüz hale getirilebilir veya milimetrik asimetriler küçük dokunuşlarla gizlenebilir.

Burun Dolgusu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Burun Dolgusu Nefes Problemini ve Eğrilikleri Ortadan Kaldırmaz

Kemerli burunları dolgu uygulaması ile daha az kemerli gibi göstermek mümkündür.

Ancak unutmayın, burada yapılan işlem burun kemerini küçültmeyecek, tam tersine kemerin üstündeki ya da altındaki çökük alanları (yani kemerli olmayan kısımları da) doldurarak burun sırtını hemzemin bir hale getirmektir.

Çünkü dolgu uygulandığı alanı büyütür. Bu nedenle burundaki kemeri gizlemek için yapılan dolgunun, burnu bir miktar büyütebileceğini unutmamak gerekir.

Ameliyatsız Burun Estetiği’ olarak sıkça basında ve sosyal medyada yer alan ‘Burun Dolgusu’ bu tip küçük dokunuşlar ya da ameliyat sonrası olan küçük sorunlara yapılan rötüşler için oldukça iyi bir seçenektir.

Ancak burun dolgusu uygulamasının hiçbir durumda nefes kalitenizi artırmayacağını, eğrilikleri düzeltmeyeceğini ve özellikle de burun ucunu kaldıramayacağını bilmeniz gerekir.

False