GeriAşk Bunları söylemekten utanmayın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bunları söylemekten utanmayın!

Bunları söylemekten utanmayın!

"Yapılan araştırmalar kadınların gerçek düşüncelerini söylerken erkeklere göre çok daha utangaç davrandıklarını gösteriyor. Aslında bazı durumlarda düşündüklerimizi söylerken hiç de ezilip büzülmeye gerek yok. İşte rahat olmamız gereken 25 durum!"

Bunları söylerken kendinizi kötü hissetmeyin!

1) Sadece kendi yediğiniz yemeğin parasını ödemek istediğinizde

Arkadaşınızla bir butikten elbise alıyorsunuz, onun elbisesinin fiyatı sizinkinden daha pahalı. Tabii ki siz sadece kendi elbisenizin parasını ödersiniz. Peki, yemeğe gittiğinizde neden hesaba ortak olasınız ki?


2) Haklı çıktığınızda

Tartışmanın sonunda arkadaşınızdan kinayeli bir tarzda "Hatalıyım, sen haklıydın" cümlesini duyduğunuzda sakın yelkenleri suya indirip ondan özür dilemeyin.


3) Küçük yaramazlıklar yapmaktan çekinmeyin

Sevgilinizle monoton bir seks hayatına sahip olmaktan dolayı mutsuz musunuz? O zaman heyecanınızı artıracak küçük oyunlar ne güne duruyor? Bunda çekinecek bir durum yok, gün gelir sevgiliniz de sizi baştan çıkarır.


4) Bir davete katılamayacağınızı bildirirken

Yakın arkadaşınızın yeğeninin müsameresine gidemeyeceğinizi ona nasıl söyleyeceğinizi uzun uzun düşünmenize gerek yok. Sonuçta yeğeni sahneye çıktığında izleyenlerin arasında olup olmadığınızı görmek için tek tek insanları taramayacak. Nazik bir şekilde gerekçenizi belirterek katılamayacağınızı söyleyebilirsiniz. Arkadaşınız sizi anlayacaktır.


5) Fikrinizi söylemek istediğinizde

Bir arkadaşınız yeni tanıştığı erkek arkadaşıyla ilgili yorumunuzu merak ediyorsa sakın söze mırın kırın ederek başlamayın. Saygı çerçevesinde onu kırmadan düşündüklerinizi söyleyin.


6) Alışkanlıklarınızdan dolayı suçluluk hissetmeyin

Her gün burcunuzun yorumunu okumadan güne başlayamıyor olabilirsiniz. Ya da herkes diyette olduğunuzu zannettiğinde aslında siz çikolata yemeden duramıyor olabilirsiniz. Bunları yaptığınızda kendinizi suçlu hissetmeyin. Emin olun, etrafınızdaki herkesin kendine göre bu tarz alışkanlıkları var.


7) Erkek arkadaşınızı beklettiğinizde

Aslında onu bekleterek sevgilinize iyilik yapıyor olabilirsiniz. Endişe etmeyin, böylece sizi beklerken bir kahve içmek için vakti olacak.


8) Tek başınıza partiye katıldığınızda

Kötü hissetmeniz için hiçbir sebep yok. Süslenip partiye giderek yakışıklılarla tanışın.


9) Ayrılmak istediğinizde

Erkek arkadaşınızla artık bir ilişki yürütmek istemiyorsunuz ama o ayrılmamak konusunda fazlasıyla ısrarcı. Sakın ondan ayrılmak istediğiniz için pişmanlık duymayın. Ayrılırken ondan özür dilemek zorunda hissetmeyin.


10) Sokaktaki yavru kedilere üzüldüğünüzde

Onlar için üzülüp yardım etmeye çalıştığınızda suçluluk duymayın.


11) Facebook’ta birkaç arkadaşınızı sildiğinizde

"Attığı her adımı, kafasından geçen her düşünceyi Facebook üzerinden paylaşan, saat başı profil resmini değiştiren ve sanal alem dışında hiç görüşmediğinizi fark ettiğiniz, arkadaşlarınızı sildiğiniz için onlara bir özür borçlu olduğunuzu düşünmeyin. Facebook'ta dahi olsa az ama öz arkadaşınızın olmasını istemeniz gayet normal bir durum.


12) Herkesin sevdiği diziyi sevmediğinizde

How I Met Your Mother, Mad Men gibi dizileri herkes keyifle izlerken siz sevmiyor olabilirsiniz. Demek ki "Zevkler ve renkler tartışılmaz" sözü boşuna söylenmemiş.


13) Mesaja hemen cevap veremediğinizde

Arkadaşınız size mesaj yazdı ve siz ona anında cevap veremediniz. Telefonun arama tuşu ne güne duruyor? Her durumda mesaj yazamayabilirsiniz, müsait olduğunuzda aramak en doğrusu.


14) İş arkadaşınıza görevlerini hatırlattığınızda

Sakın özür dilemeyin çünkü tüm istediklerinizi zamanı uda yapsa siz de hatırlatmak zorunda kalmazsınız.


15) Harcama yaptığınızda

Arkadaşlarınıza oranla daha fazla para kazandığınız, pahalı kıyafetler alıp, tatillere gittiğiniz için kendinizi suçlu hissetmeyin.


16) Bebek ağladığında

Bir kafedeyken çevrenizde rahatsız edici bebek ağlaması sesi duyduğunuzda oradan rahatlıkla uzaklaşabilirsiniz. Bu davranışınız için kimseden özür dilemek zorunda değilsiniz.


17) Telefonunuzun modeli eleştirildiğinde

Erkek arkadaşınız modası geçmiş cep telefonunuzla dalga geçiyorsa gün gelir, kendi iPhone'unu tuvalete düşürür ve hu sefer dalga geçme sırası sizde olur.


18) Barda kokteyl sipariş ederken

Barda siz tam kokteyI siparişinizi verirken yakışıklı bir yabancı, barmene sizin için en özel Martini'nin hazırlanmasını söylerse sakın utanıp, sıkılmayın. Bu jestten ki m hoşlanmaz ki?


19) Birini çekici bulmadığınızda

Arkadaşlarınız sizi oldukça hoş giyimli, maddi durumu yerinde biriyle tanıştırdı ama siz onu hiç beğenmediniz. Sakın kendinizi kötü hissetmeyin. Sonuçta onunla zaman geçirecek olan sizsiniz.


20) Tatilde çalıştığınızda

Arkadaşlarınızla tatile çıktığınızda ve patronunuz sizden bir iş rica ettiğinde onlara hemen eşlik edemediğiniz için özür dilemeyin. Yapacak bir şey yok. İş beklemez! Bu da sizin hayatınızın bir parçası.


21) Gardırobunuzu paylaştığınızda
Eğer kıyafetlerinizi arkadaşlarınızla paylaşmazsanız gardırobunuzdaki ipek Moschino elbisenizdeki içki lekesini yapan sizden başkası olamaz. En azından döken siz olursanız kendinizi çok daha iyi hissedersiniz.


22) Yemek yapmayı sevmediğinizde

Thai restoranından sipariş vermek varken neden evde Uzakdoğu yemekleri yapmak için saatlerinizi harcıyorsunuz ki? Herkes iyi yemek yapacak diye bir kural yok.


23) Yeni saç modelinizi beğenmediğinizde

Kuaförde saçlarınızı kestirdikten sonra yeni saç modelinden memnuniyetsiz bir şekilde eve dönen tek kadın siz değilsiniz. Neyse ki kökü sizde!


24) Tüm paranızı alışverişe yatırdığınızda

Cüzdanınızdaki tüm parayı deri ceket almak için harcadığınızda kötü hissetmeyin. Sonuçta bu hayat boyu kullanabileceğiniz bir parça.


25) Flört ettiğinizde

Kötü tecrübeler yaşamış olsanız bile ruh eşinizi ancak flört ederek bulabilirsiniz.

False