Geriİyi Yaşam Bu Podyumda Modeller Değil; Rakamlara Başkaldıran Kadınlar Yürüdü!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu Podyumda Modeller Değil; Rakamlara Başkaldıran Kadınlar Yürüdü!

Bu Podyumda Modeller Değil; Rakamlara Başkaldıran Kadınlar Yürüdü!

"Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde diyen Dove, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve VOGUE Türkiye işbirliğinde düzenlenen gecede, sanat, spor, medya ve iş dünyasından etkili kadınlar sahnedeydi. Geceye damgasını vuran 10 kadın, kendi rakam ve sloganlarının yer aldığı DB Berdan imzalı tişörtlerle podyuma çıktı. Tişörtlerden elde edilen gelir ise TOG’a bağışlanacak."

Kusursuz güzellik anlayışına meydan okuyan Dove, bu kez de kadınların rakamlarla özdeşleşen ideal güzellik dayatmalarına karşı çıktığı önemli bir farkındalık kampanyasıyla sahnedeydi. #RakamlarınÖtesinde mesajının öne çıktığı reklam filmiyle son zamanlarda adından bahsettiren markanın Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve VOGUE Türkiye işbirliğinde düzenlediği gecede,her biri kendi alanında etkili 10 kadın podyuma çıkarak rakamlara meydan okudu.

#RakamlarınÖtesinde temasıyla düzenlenen davette, başarı hikayeleriyle tanıdığımız 10 etkili kadın ile birlikte, Dove’un son reklam filminde yer alan sekiz kadın da podyumda rakamlara başkaldırdı. Kadınlar, DB Berdanimzalı, her biri kendi rakam ve sloganlarını taşıyan tişörtlerle büyük alkış topladı. Gecede,podyuma çıkan tüm kadınların kendi rakam ve sloganlarını taşıyan tişörtleriyle çekilmiş fotoğrafları da sergilendi.Bu Podyumda Modeller Değil; Rakamlara Başkaldıran Kadınlar Yürüdü

İşte projeye destek veren kadınlar:

• Tiyatro sanatçısı Doğa Rutkay:“1.000.000! Takipçilerim değil, kalbimden geçen şükür sayısı”
• Yazar İclal Aydın:“64! Kilom değil, bir kitap için uykusuz kaldığım gece sayısı”
• Oyuncu ve şarkıcı Ayta Sözeri:“27! Verdiğim kilolar değil, sahnemde söylediğim şarkılar”
• Galatasaray Kadın Basketbol Takımı ve A Milli Kadın Basketbol Takımı Kaptanı Işıl Alben:“172! Boyum değil, bu sene okulumdaki minik basketçiler”
• UnileverTürkiye Ev ve Kişisel Bakım Kategorileri Başkan Yardımcısı Kamuran Uçar: “33! Yaşım değil, sorumlu olduğum ülkeler”
• Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Genel Müdürü Jülide Erdoğan: “1839!Yaktığım kalori değil, TOG gönüllülerinin yıllık proje sayısı”
• BloggerSena Sever:“19! Yaşım değil, başarıya ulaşan projelerimin sayısı”
• Müzisyen Özge Fışkın: “25! Jean bedenim değil, sahnede olduğum yıllar”
• Youtuber & InstagrammerCansu Akın: “100.000! Aldığım like'lar değil, çekmek istediğim güzel fotoğraflar”
• Beden Olumlama Hareketi Kurucusu Aybala Arslantürk: “36! Bedenim değil, beden olumlamayı anlattığım aylar”Bu Podyumda Modeller Değil; Rakamlara Başkaldıran Kadınlar Yürüdü

Gelir,TOG’a bağışlanacak

Kadınların rakamlara başkaldırısından ilham alan DB Berdan tasarımıtişörtler,ModaCruz üzerinden satışa sunulacak. Elde edilen gelir ise Dove’un sosyal sorumluluk projesi olan Dove Özgüven Projesi kapsamındaki stratejik çözüm ortağı Toplum Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacak.

VOGUE Türkiye, Mayıs sayısında “rakamlara” başkaldırıyor

VOGUE, genç yaşlarda artan anoreksiya hastalığına dikkat çekmek üzere sıfır beden model kullanmayarak farklı edisyonlarıyla konuya dair dünya çapında farkındalık yaratan, kıvrımlı hatlara sahip modelleri ve farklı güzellik anlayışının temsilcilerini kapağına taşıyan bir yayın olmayı sürdürüyor. Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde kampanyasında Dove ile etkileyici işbirliğine imza atan dergi, bu kampanyadan da ilham alarak Mayıs sayısının kapağında model olmayan ve popun kurallarına başkaldıran Dua Lipa’ya yer veriyor.VOGUE Türkiye yenisayısında ayrıca, modadan kurumsal iş hayatına, sinemadan müziğe farklı alanlarda kariyer yapan, başarıları ve güzellikleriyle rakamları hiçe sayan kadınları içeriğe taşıyor.Bu Podyumda Modeller Değil; Rakamlara Başkaldıran Kadınlar Yürüdü

Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım KategorileriBaşkan Yardımcısı Kamuran Uçar,gecede yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Unilever olarak 2016 yılından beri reklamlarımızda toplumsal cinsiyet eşitliğine aykırı kalıp yargılara yer vermeme kararı aldık.Çünkü toplumsal roller kadar, kadınların fiziksel özelliklerinin de kalıp yargılarla resmedilişini doğru bulmuyoruz. Dove, uzun yıllardır ideal güzellik dayatmalarına karşı çıkan bir marka. Dove’un yeni reklam filmi Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde, Unilever olarak kalıp yargılara karşı durma konusundaki kararlılığımızla, Dove’un var olan güzellik tanımlarına meydan okuma misyonunun birlikteliğini yansıtıyor. VOGUE Türkiye ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile birlikte gerçekleştirdiğimiz gecede, podyuma çıkan her bir kadın, güzellik ile ilgili kalıplaşmış rakamların, kadınların dünyasında ne kadar farklı anlamlara gelebileceğini gösterdi. Bunun tüm kadınlara rakamlara başkaldırı yolunda ilham kaynağı olmasını umuyorum.”

Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Jülide Erdoğan, Dove ve Vogue Türkiye ile birlikte gerçekleştirdikleri bu farkındalık kampanyası hakkında şunları söyledi:“Dove Özgüven Projesi kapsamında Dove ile çok anlamlı bir işbirliğimiz var. Proje kapsamında Türkiye’de gençlerin, dış görünüşleri ile barışık olmaları yönünde özgüven eğitimleri almasını sağlıyoruz.Şimdi bu farkındalığın bir meydan okuma ile kadınlar özelinde gündeme taşınması bizi çok mutlu ediyor. Toplumsal cinsiyet konusunda hak eşitliğini savunan bir sivil toplum kuruluşu olarak, kadınların yaşadıkları her türlü baskıya karşı çıkıyoruz, dayatılan güzellik kalıpları da bu baskının bir parçası. O nedenle Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak bu kampanyanın içinde yer almaktan memnuniyet duyuyoruz. Kampanya kapsamında tasarlanan tişörtlerden elde edilecek bağış geliriyle Toplum Gönüllüsü gençlerin projelerini destekleyen paydaşlarıma teşekkür ediyorum.”Bu Podyumda Modeller Değil; Rakamlara Başkaldıran Kadınlar Yürüdü

VOGUE Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç, “VOGUE, ideal güzellik tanımları gibi dayatmalara uzun zamandır karşı duruş sergiliyor. VOGUE Türkiye olarak Mayıs sayısında biz de modadan sanata ve sinemaya kadar farklı alanlarda ‘Rakamlara Başkaldıran Kadınlar’a değindik. Dove’un son kampanyasından ilham alarak kapağımızda, model olmayan ve pop-un kurallarına başkaldıran Dua Lipa’ya yer verdik. Dove ve Toplum Gönüllüleri Vakfı ile beraber gerçekleştirdiğimiz bu farkındalık kampanyasıyla da kalıplaşmış güzellik anlayışını yıkarak, yeni nesli içindeki potansiyeli ve yeteneği keşfetmeye davet ediyoruz” sözleriyle projeye neden destek verdiklerini anlattı.

False