GeriSağlıklı Yaşam Bir gün diyeti bozmak kilo aldırır mı? Haftada ya da ayda bir gün çok yemek yemek kilo yapar mı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir gün diyeti bozmak kilo aldırır mı? Haftada ya da ayda bir gün çok yemek yemek kilo yapar mı

Bir gün diyeti bozmak kilo aldırır mı? Haftada ya da ayda bir gün çok yemek yemek kilo yapar mı

"Diyet uygulayanlar bunu genelde düzenli şekilde yapmaya çalışır. Yani hiçbir günü eksik bırakmadan gerekli diyet listesine harfiyen uyumak için gayret gösterir. Ancak bir günü kaçırdığı zaman bunun getirisinin ne olacağına dair bilgi almaya çalışır. Peki bir gün diyeti bozmak kilo aldırır mı? Haftada ya da ayda bir gün çok yemek yemek kilo yapar mı tüm detayları ile derledik."

Sağlıklı ve dengeli şekilde kilo kaybetmek için diyete uymak önemli bir yer taşımaktadır. Tabii bu gerçekleşirken bazen kaçamak yapmak da mümkündür. Ancak bundan sonra pişman olan pek çok kişi olduğunda söylemek gerekir. Özellikle bir gün için diyeti bozmanın kilo yaratıp yaratmayacağı konusunda pek çok kişi bilgi almaya çalışıyor.

 Bir Gün Diyeti Bozmak Kilo Aldırır mı?

 Diyet günlere ve zamana yayılabilir. Özellikle bu zamana ayak uydurmak ve doğru şekilde uygulamak önemli bir yer taşır. Fakat hayatın değişik zamanlarda ne getireceği belli olmadığı için bazen diyet bozulabilir. Eğer bu bir gün ile sınırlı kalır ise herhangi bir şekilde sorun yaratmaz. Yani bir günlük kalori alımını artırmak diyeti bozmak anlamına gelmez. Sadece küçük bir kaçamak olarak ifade edilebilir. Ancak diğer tüm günler aynı şekilde ve eksiksiz biçimde diyetin uygulanması gerekir. Tabii bu durum uygulanacak olan diyetin süresi ile beraber yöntemine bağlı olarak da farklılık yaratabilir.

 Haftada Bir Gün Çok Yemek Yemek Kilo Yapar mı?

 Her bireyin kadın ya da erkeğe bağlı olarak değişik vücut kitle endeksi bulunur. Boy ve kilo yapısı ile beraber günlük yaşantısına bağlı olarak belirli bir kalori alımı gerçekleşir. Bu kalori alımı artarda yaşanacak günlerde yüksek noktaya çıktığında kilo alma durumu ile karşı karşıya kalınabilir. Fakat haftada bir kez çok yemek yemek ciddi anlamda kilo alma durumunu yaratmaz. Ancak bunu üst üste diğer günlere yaymak kilo alma sorunu ile karşı karşıya bırakabilir. Özellikle kişi haftanın herhangi biri gününü belirlemek suretiyle diyetini az da olsa bir kenara bırakabilir. Üstelik bu durum kişinin psikolojik açıdan da kendini daha iyi hissetmesine sebebiyet verebilir.

 Ayda Bir Gün Çok Yemek Yemek Kilo Yapar mı?

 En çok merak edilen konular içerisinde ayda bir gün çok yemek yemenin kilo yapıp yapmayacağı geliyor. Özellikle söz konusu diyet yaparken bu durumun çok daha önemli noktaya ulaştığını söylemek gerekir. Öncelikle genel anlamda ayda bir kez çok yemek yemek herhangi bir şekilde kilo alımı yaratmaz. Ancak diğer günler özellikle diyet uygulayan kişiler için mutlaka buna uyulması önemlidir. Böylece ayda bir kez günlük olarak elde edilecek kalorinin üzerine çıkmak herhangi bir sorun teşkil etmez. Hatta bunu düzenli olarak ayda bir kez gerçekleştirmek, olumlu yönde işe yarayabilir ve değerlendirilebilir.

False