GeriSağlıklı Yaşam Bıldırcın yumurtası kilo aldırır mı? Bebeklere ve yetişkinlere bıldırcın yumurtası tüketmek kilo yapar mı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bıldırcın yumurtası kilo aldırır mı? Bebeklere ve yetişkinlere bıldırcın yumurtası tüketmek kilo yapar mı

Bıldırcın yumurtası kilo aldırır mı? Bebeklere ve yetişkinlere bıldırcın yumurtası tüketmek kilo yapar mı

"Bir şifa kaynağı olarak öne çıkan bıldırcın yumurtası gün içerisinde düzenli tüketilir. Özellikle bağışıklık sisteminin korunması ve enerji sağlaması üzerinden önemli bir yer taşır. Tabii kilo problemini de yanında getirebileceğini söylemek gerekir. Peki, bıldırcın yumurtası kilo aldırır mı? Bebeklere ve yetişkinlere bıldırcın yumurtası tüketmek kilo yapar mı tüm detayları ile derledik."

Bıldırcın yumurtası hem lezzetli yanı hem de sağlıklı yönü ile ön plana çıkar. 7'den 70'e herkesin rahatlıkla tüketebileceği en önemli ve doğal besin kaynakları arasında gelir. Ancak aynı zamanda bıldırcın yumurtasının içeriği ile kilo aldırıp aldırmayacağı merak edilen konular arasında bulunuyor.

 Bıldırcın Yumurtası Kilo Aldırır mı?

 Her açıdan şifa kaynağı olarak öne çıkan bıldırcın yumurtası yüksek oranda kalori barındırır. Özellikle lif, yağ ve karbonhidrat gibi besin kaynaklarını yüksek oranda tutar. Bu sebepten dolayı kilo almak isteyenler için yardımcı bir etken olduğunu söylemek mümkün. Özellikle de bal ve süt ile karıştırıldığı zaman çok daha ciddi anlamda ve kolayca kilo alma imkanı verir. Tabii dengeli şekilde kilo alabilmek için bıldırcın yumurtasını sağlıklı ve diyet doğrusunda kullanmak önemlidir. Aksi takdirde gereğinden fazla kilo ile beraber ciddi oranda yağlanma ve bazı zararlar meydana gelebilir.

 Bebeklerde Bıldırcın Yumurtası Tüketmek Kilo Yapar mı?

 Bıldırcın yumurtası bebekler için özel olarak karıştırılması suretiyle kullanılır. Özellikle sağlıklı yanları ile önemli bir yer taşıdığını söylemek mümkün. Ancak aynı zamanda içerdiği besin kaynakları ile kilo alma durumunu yaratır. Bu sebepten dolayı bebekler için bıldırcın yumurtasının kilo aldıracağını söylemek gerekir. Yani kilo alınması istenen bebekler için farklı yaş ve aylık dönemlerinde dengeli şekilde bıldırcın yumurtası vermek önemlidir. Fakat aşırı kiloya sahip olan bebekler için bıldırcın yumurtasının az miktarda verilmesi önemli bir yer taşır.

 Yetişkinlerde Bıldırcın Yumurtası Tüketmek Kilo Yapar mı?

 Merak edilen bir diğer durum özellikle yetişkinlerde bıldırcın yumurtasının kilo yapıp yapmayacağı geliyor. En önemlisi diyete girenler için bunun önemli bir yer taşıdığını söylemek mümkün. Çünkü kısaca yumurtası yüksek oranda kalori barındıran besin kaynakları arasında bulunur. O yüzden kilo almak isteyenler için etkili bir besin kaynağı olduğunu söylemek gerekir. Ancak diyeti olanlar ve kilo vermek isteyenler için bıldırcın yumurtasının yenmemesi önemlidir. Eğer tüketilmek isteniyor ise diyete bağlı olarak düşük miktarlarda ele alınması gerekir. Aksi takdirde ciddi anlamda kilo alma durumu ile karşı karşıya kalmak mümkün.

 Bıldırcın Yumurtası Tüketimi ve Kilo

 Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için gün içerisinde dengeli bıldırcın yumurtası tüketmek önemlidir. Ancak bunun aşureye kaçmaması gerekir. Çünkü ciddi anlamda kalori içeren kaynaklara sahip olduğunu söylemek önemlidir. Özellikle metabolizması yavaş çalışan ve kilo almaya müsait kişiler için bu durum tehlike arz eder. Böyle bir durumun yaşanmaması adına ise, özellikle diyeti olanların uzak durması gerekir.

False