GeriCinsellik Ayak fetişi nedir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ayak fetişi nedir?

Ayak fetişi nedir?

"Cinsellikte biz kadınların korkulu rüyalarından biri, ayak fetişi olan erkektir. Peki bu zannettiğimiz kadar korkunç mu?"

Fetişizm, karşı cinse ait herhangi bir eşyaya ya da organa karşı saplantılı bir biçimde cinsel coşku duymaktır. Ayak fetişizmi ise, günümüzde genelde erkeklerde rastlanan, karşı cinsin ayaklarından tahrik olma durumudur. Ancak bu her fetiş için aynı derecede olmak zorunda değildir. Kimi yalnızca güzel görünmesini, okşamasını ve izlemesini severken; kimileri partnerinin ayakları üzerinden cinsel fantezi yaratabiliyor. Fetişizmin bir sapkınlık mı yoksa cinsellik adına bir çeşitlilik mi olduğu hala tartışılıyor.

Fetiş erkeklerin dikkat ettikleri nokta; ayağın bakımlı ve temiz olması. Ayaktaki aksesuarlar ve özellikle bakımlı, ojeli tırnaklar onları etkileyecektir. Ayak parmaklarının şekli ve ayakkabı seçimi tamamen onların zevkine kalmış ama katlanamadıkları tek şey; ayak kokusu. Fetişizm size pis geliyor olabilir ama düşünüldüğünde ayaklarınıza bile bayılan bir adamla sevişmek size de zevk verebilir.

Ünlülerde de sık sık rastladığımız ayak fetişizmi, onlar tarafından da inkar edilmiyor. Quentin Tarantino, Andy Warhol, Ricky Martin gibi ünlüler bilinen ayak fetişlerinden yalnızca bazıları.

False