GeriBurçlar İkizler Burcu Çocuğu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İkizler Burcu Çocuğu

İkizler Burcu Çocuğu

"İkizler burcu çocuğunun daha doğduğu andan itibaren ilk dikkat çeken parlak bakan gözleridir. Çok zeki olduklarından dolayı konuşmayı erken yaşta öğrenirler."

İkizler Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir?

Çok çeşitli özelliklere sahip olan ikizler burcu çocuğunun temel, fiziksel ve ruhsal özellikler aşağıdaki gibidir.

Temel Özellikleri

İkizler burcu çocukları genelde hızlı düşüncelerine uygun olarak çabuk hareket ederler. Birkaç işi birden aynı anda yapabilirler. Son derece neşeli ve de mutlu oldukları bir anda ikizler burcuna sahip olan çocuklar aniden mutsuz olabilirler.

Oldukça zeki olduklarından konuşmayı da erken yaşta öğrenmişlerdir. Çift karakterli İkizler burcu çocuğu davranışlarıyla sizi her zaman şaşırtabilir. Hiçbir şeyden memnuniyet duymazlar bu yüzden mutlu edilmesi çok zordur.

Fiziksel Özellikleri

İkizler burcu olan çocuklar genelde yaşıtlarına göre uzun boylu, biçimli bir bedenli, uzun kol ve de bacaklara sahiptirler. Ayrıca, koyu kumral saçlar ve kahverengi gözlere de sahiptirler.

Ruhsal Özellikleri

İkizler burcu çocukları ruhsal açıdan her zaman çift yönlüdür. Bir olaya gülerken aniden ağlayabilirler. Bu nedenle bazı durumlarda melankolik olurlar. Kıskanç bir yapıları vardır sizi asla kimseyle paylaşmak istemezler. Fazla disiplini ve ders çalışmak onlara göre değildir. 

İkizler Burcu Çocuğu Nasıl Olur?  

İkizler çocuğu her zaman muhabbete bayılır. Konuşmaya yeni başlasa dahi mırıldanarak bir şeyler anlatmaya çalışır. İkizler çocuğu konuşmayı öğrendiği gibi hayatında olan en küçük ayrıntıyı dahi anlatmaya başlayacaktır.

Bir anne ya da baba olarak ikizler çocuğu ile beraber vakit geçirirken kıvrak zekasına ve de zengin hayal gücüne hayran kalmak mümkündür. Kafası sürekli çalışan bu çocuklar, sürekli fikirler arasında gelgitler yaşar.

İkizler Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıldır?

İkizler burcu çocukları genelde oldukları gibi okul hayatında da çok enerjik ve aktiftirler. Hiper aktiflik ile bilinen bu çocuklar ile baş etmek zordur.

Okul hayatında ele avuca sığmayan ve sürekli fikir değiştiren bir çocuk olurlar. Bu nedenle yetiştirmek hem sabır ister hem de enerji ister.

Fazla uğraştırıcı olan ödevler yapmak bu burcun çocuğu için uygun olmaz. Dakikalar içinde sıkılabilirler ve ödev yapmayı reddedebilirler.

İkizler burcu çocukları okul hayatında genelde çok kitapların yüzüne bakmasa dahi başarılı olurlar.

Okul içerisinde eğer uyumsuz tutum sergiliyor ise bu kişiler ortamda kendini gösteremediği içindir. Sınıf değişimlerine başvurulan durumlarda sorun ortadan kalkar.

İkizler Burcu Çocuğu Nasıl Beslenmeli?

Çabuk fikir değiştiren ikizler çocuğu yağları kolay yakar ve de kolay kolay kilo almazlar. Fast food ve ya hızlı yenilen yemeklerle yönelebilir. Bu nedenle düzenli beslemesine çalışmalı ve de abur cuburdan uzak tutulmalıdır.

İkizler Burcu Çocuğu Eğitimi Nasıldır?

Değişken ruhlu olan ikizler iki karakterlidir. Bu çocukları anlamak bir hayli zordur.

Bir gün beğendiği oyuncağı diğer gün paramparça edebilirler. Ayrıca bir gün sevdikleri bir oyundan diğer gün nefret edebilirler. Bu nedenle sabırlı olup öğretmek gerekir.

Yaramaz oldukları kadar sempatik olan bu çocuklar, okul sürecinde ön planda olan çocuklardır. Sınıf içinde sevilip ders içinde dinledikleri ile beraber büyük başarı gösterirler. Görsel hafızadan daha çok sayısal hafızları gelişmiştir.

Okul hayatı boyunca da pek çok yaramazlık yapabileceği gibi de anne ve babayı da yönetim ile buluştururlar.

İkizler Burcu Çocuğu Okul Başarısı Nasıldır?

Günümüzde ikizler burcu çocuklarının okul başarısı çok yüksektir. Çünkü bu çocukların sayısal zekaları yüksektir. Ders çalışmayı sevmeseler bile derslerde genel olarak başarılı olurlar. Çünkü zeki olurlar.

İkizler Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı?

Bu burcun çocukları ile bol bol konuşulmalı sorunları dinlenmelidir. Çünkü fazlasıyla konuşmayı severler. Onlarla sürekli iletişim kurmak gereklidir. Özellikle anne ve ya babalar özgürlükten yana olan çocuklara anlayışlı olmalıdır. Olumsuzluklar ikizler burcu çocuğuna yansıtılmamalıdır.

İkizler Burcu Çocuğuna Hediye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkizler burcu çocukları etrafındakiler ile iletişim kurmayı çok severler. Bu nedenle konuşan bebekler alınabilir. Ayrıca yeni şeyler öğrenmeye bayılan bu çocuklar için konuşan bir ayıcıkta hediye edebilir.

İkizler Burcu Bebeğinin Özellikleri

İkizler bebeği sürekli merak ve de macera arayışı içinde olmaktadır. Daha bebeklikten itibaren yerlere tırmanma, keşif peşinde koşma gibi bazı davranışlar yaparlar. Sürekli soru sorabilirler.

False