GeriKadın Sağlığı Anti-Kanserojen Beslenme Önerileri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anti-Kanserojen Beslenme Önerileri

"Çağın en amansız hastalıklarından biri kanser. Ancak, beslenme tarzının kanser hücrelerini ortadan kaldırabileceği ya da kanser riskini azaltabileceği çoktan kanıtlandı. İşte dünyanın önde gelen 100 bilim adamının yaptığı araştırmalar sonucu ortaya çıkan, anti-kanser beslenme programının en önemli maddeleri."

Uzmanların önerdiği anti-kanser diyeti

· Günde on porsiyon taze sebze(brokoli, lahana, ıspanak.) ve meyve (çilek, üzüm, elma, narenciye.) tüketin. Bunu uygulamak aslında o kadar da zor değil; sabah kahvaltınızda portakal suyu için, bir tabak yeşil salata eşliğinde yediğiniz öğle ve akşam yemeklerinizde garnitür olarak haşlanmış sebze bulunsun. Bu beslenme takviyesi kansere yakalanma riskini yüzde 20 oranında azaltacaktır.

· Günde yedi-on porsiyon arası baklagil ve köklü sebze tüketin. Sabah kahvaltınızda yulaflı ürünler yiyin, öğle yemeğinizde mercimek çorbası için ya da akşam yemeğinizde patatesi garnitür olarak kullanın.

· Aldığınız yağ miktarıni yüzde 15 ile 30 arasında azaltın.

· Aşırı alkol tüketiminden kaçının. Günde 1 kadeh yeterli olacaktır.

· Tuzlu besinler mide kanseri riskini artırdığı için, tuz yerine yiyeceklerinizi tatlandırmak için baharatlardan faydalanın.

· Kalsiyumunun, vücutta deformasyona uğramış hücrelerin kansere dönüşmesini önleyebildiği belirtiliyor.

· Japonya'daki kadınların göğüs kanserine yakalanma riskinin neredeyse sıfır olması, günlük mönülerinde bol balık, sebze ve yeşil çay tükettikleri beslenme alışkanlıklarına bağlanıyor.

· Alman kanser uzmanı Dr. Hans Nieper'in uyguladığı tedaviler arasında, taze lahana ve havuç suyunun hayli etkili olduğu belirtiliyor.

· Günde 10 adet taze badem yemek, içinde bulunan laetrile sayesinde kanseri önlüyor.

· Musluk suyu içmekten kaçının. İçinde bulunan radyum seviyesinin yüksek oranlarda olması akciğer ve göğüs kanseri riskini artırıyor.

· Hap yoluyla aldığınız demir seviyesine dikkat edin. Kanlarında normalden fazla oranda demir bulunan kişilerin kansere yakalanma riskleri daha fazla.

· Domatesin içindeki antioksidan madde olan Iycopene sayesinde mide, akciğer ve prostat kanserine yakalanma riski ortadan kalkıyor.

· Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve kanserin düşmanı olduğu bilinen soğan ve sarımsağa beslenmenizde yer verin.

False