GeriBurçlar 9 Nisan hangi burç ve burcu ne? 9 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

9 Nisan hangi burç ve burcu ne? 9 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

9 Nisan hangi burç ve burcu ne? 9 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

"Burçların insanların karakter özellikleri hakkında bilgiler verdiğini söylemek mümkündür. Kişilerin doğum tarihlerine göre belirlenen burçlar hakkında siz de kendi burcunuzun ve sevdiklerinizin burcuna dair bilgi edinmek isteyebilirsiniz. 9 Nisan hangi burç ve burcu ne? 9 Nisan tarihin de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar."

Nisan ayında iki farklı burç bulunmaktadır. Nisan ayında doğan kişiler ya Koç burcu ya da Boğa burcu olurlar. 1 Nisan ve 9 Nisan arasında bulunan 9 Nisan tarihinde doğan kişiler de Koç burcu olarak bilinir. Burçlar kuşağının ilk burcu olan Koç burcu, ateş grubu burçları arasında yer almaktadır.

 9 Nisan Hangi Burç ve Burcu Ne?

 9 Nisan tarihinde doğan kişiler Koç burcu olarak bilinmektedir. Yönetici gezegeni Mars olan Koç burcu, ateş grubu burçlarının ilk burcu olarak bilinmektedir. Koç burcu kişilerinin hayatlarının her anında enerjik ve hareketli kişiler olduğu bilinmektedir. Maceraya hayatlarında büyük bir yer veren Koç burcu kişileri, özgürlüklerine son derece düşkün kişilerdir.

 9 Nisan Yükseleni

 Burçların yükselenleri de en az burçlar kadar kişilik özellikleri hakkında bilgi vermektedir. Yükseleni koç burcu olan kişilerin, yöneticilik alanında oldukça gelişmiş kişilik yapısına sahip olduğunu söylemek mümkündür. Aynı zamanda hayatlarında sıkıcılık ve tek düzelik oldukça azdır. Macerayı severler ve hareketli bir yaşantıları vardır.

 9 Nisanda Doğanların Özellikleri

 9 Nisan tarihinde doğan Koç burcu kişileri; kendilerini her konuda beğenen ve üstün gören kişilerdir. Sabırsız davranışları bazı durumlarda zor anlar yaşamalarına sebep olmaktadır. Bağımsızlıklarına çok fazla düşkün olan koç burcu kişileri, aynı zamanda hayatlarında bulunan kişilere karşı da oldukça kısıtlayıcı ve kıskanç davranışlar gösterirler.

 9 Nisan Özel Bir Gün müdür? 9 Nisan Ne Günü?

 9 Nisan tarihte özel bir gün değildir. Ancak 9 Nisan tarihinde yaşanan bir takım önemli gelişmeler bulunmaktadır. Siz de bu önemli gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz.

 9 Nisan Tarih de Bugün Yaşanan Olaylar ve Gelişmeler

1953 yılında ilk kez üç boyutlu bir film gösterime girdi

1860 yılında ilk kez bir ses kayıt altına alındı.

1945 yılında Türkiye ilk kez yerli ampul üretmeye başladı.

9 Nisanda Doğan Türk Ünlüler ve Futbolcular

1963 - Erdal Tosun

1972 - Barış Falay

1976 - Barış Şimşek

1998 - Enes Batur Sungurtekin

9 Nisanda Doğan Yabancı Ünlüler ve Futbolcular

1954 - Dennis Quaid

1966 - Cynthia Nixon

1974 - Jenna Jameson

1999 - Isaac Hempstead Wright

9 Nisanda Doğan Anime Karakterleri

Legoshi - BEASTARS, 9 Nisan tarihinde doğan bir anime karakteridir. Onun dışında koç burcu olan anime karakterleri de bulunmaktadır. Ancak 9 Nisan tarihinde doğan ve bilinen başka bir anime karakteri bulunmamaktadır. 

False