GeriMakyaj 10 Dakikadan Az Zaman Alan 10 Makyaj Önerisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

10 Dakikadan Az Zaman Alan 10 Makyaj Önerisi

10 Dakikadan Az Zaman Alan 10 Makyaj Önerisi

"Her sabah makyaj yapmak için zaman bulmak veya uyanır uyanmaz kendimizde o motivasyonu hissetmek zor olabiliyor. Özellikle de yetişmemiz gereken bir yer varken uzun uzun makyaj yapmak mümkün olmuyor. İşte hızla hazırlanmanıza yardımcı olacak ve mükemmel görünmemizi sağlayacak 10 dakikanın altında makyaj önerisi…"

1. Sahte ışıltı

Hepimiz o hafta sonu akşamdan kalma görünümün, uykusuzluğun ya da yorgunluğun izlerini gizlemek istiyoruz. Bunu gizlemenin en iyi yolu bu 'sahte parlamayı' yaratmaktır. Ağır nemlendiriciler, vurgulayıcılar, nemli fondöten ve yüz spreyi kullanmak ışıltılı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

2. Doğal kaşlar

Şimdilerde kaş trendleri en az makyaj kadar önem taşıyor. Geçen yıl moda olan doğal kaşlar, bu sezon da favori. Kaşlarımız, yüzlerimizi çerçevelemeye yardımcı olur ve küçük bir dokunuş aslında çok efor sarf etmeden etmişsiniz gibi görünmenizi sağlar. Hafif bir kaş kalemi veya pudra yardımıyla kaşlarınızın doğal formunu bozmadan belirginleştirin. Bu işlem sabahın sekizinde bile canlı görünmenize yardımcı olur.

10 Dakikadan Az Zaman Alan 10 Makyaj Önerisi

3. Bronz renkler

Kısa sürede iyi görünüme kavuşmanın diğer yollarından biri de bronz göz farı ve nude rujlardır. Bu ikili anında yüzünüze hayat verecek, gözlerinizin ve dudaklarınızın belirgin görünmesini sağlayacaktır.

4. Sadece fondöten

Gözlerinizin ve dudaklarınızın doğal kalmasını ancak cildinizin kusursuz görünmesini istiyorsanız nemlendirici özellikli hafif bir fondöten edinin. Sabahları yüzünüze sadece fondöten sürerek tüm yüzünüzün eşit renkte ve canlılıkta olmasını sağlayabilirsiniz.

5. Maskarasız makyaj

Genellikle canlı görünmek için maskaraya güveniriz. Ancak evden çıkmadan önce makyaj yapmak için sadece 10 dakikanız varsa maskara sürmek aceleye gelebilir ve taşabilir. Diğer tüm makyaj ürünlerimizi uygulamak ve maskarayı atlamak başta göze korkutucu gelebilir ancak makyajınız maskara olmadan da iyi görünebilir.

10 Dakikadan Az Zaman Alan 10 Makyaj Önerisi

6. Öne çıkan ruj

Makyaj yapmak için çok vaktinizin olmadığı ya da çok uğraşmış gözükmek istemediğiniz zaman sadece ruj sürün. Bu işlem hem yüzünüzde bir noktaya dikkat çekmenizi ve sadece ruj sürerek dışarı çıkabilecek kadar öz güvenli görünmenizi sağlayacak. Ayrıca sadece 20 saniye sürecek. Özgürce alarmınızın erteleme düğmesine basabilirsiniz!

7. Belirgin elmacık kemikleri

Çıkık elmacık kemikleri yüzü kusursuz gösteren en önemli bölgedir. Her kadın çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak ister. Eğer elmacık kemikleriniz hayallerinizdeki gibi değilse biraz allık biraz da highlighter işinizi görecektir. Bu ikili, yüzünüzde başka bir müdahaleye gerek kalmadan canlı görünmenize yardım edecektir.

8. Kahverengi göz kalemi

Siyah bir göz kalemi, minimal makyaj görünümleri için biraz sert kaçabilir. Kahverengi göz kalemi ise siyah yerine harika bir alternatif olabilir. Kahverengi bir göz kalemini gözlerinizin üzerine eyeliner gibi uygulayın ve maskara ile tamamlayın. Etkileyici bakışlar 10 dakikada hazır!

10 Dakikadan Az Zaman Alan 10 Makyaj Önerisi

9. “Karayiplerden yeni döndüm, bu makyaj değil”

Tatil bronzluğunu sevmeyen var mıdır? Bronzlaşmak cildimizi harika gösterir ve makyaja gerek duymadan ışıltılı olabiliriz. Tatil bronzluğunuz geçtikten sonra ise aynı etkiyi yakalamak için krem bronzlaştırıcılardan yardım alabilirsiniz.

10. Parlak dudaklar

Dudaklarınızın çok ön planda olmasını istemiyor yine de güzel görünmelerini istiyorsanız parlak bir ruj ya da parlatıcı edinin. Cilt renginizi hafif bir fondöten ile eşitledikten sonra parlatıcı sürün. 10 dakikadan az bir zamanda hazırsınız!

MAHMURE ÖZEL

False