İZMİR HABERLERİ

Lojistikçiler Önce Güvenlik Ve Huzur İstiyor

IHA
21.02.2016 - 11:14 |Son Güncelleme :
IHA

Ege Lojistik Derneği (ELODER) tarafından İzmir’de ilk kez düzenlenen Ege Lojistik Zirvesinde bir araya gelen lojistik sektörünün temsilcileri, ülkede önce güvenliğin sağlanmasını ardından komşu ülkelerle iyi ilişkilerin sürdürülmesini istedi.
Ege Lojistik Derneği Başkanı Osman Doğrucu, sektörlerinin geleceğinin barış ve huzur ortamının sağlanmasında olduğunu belirterek, “Savaşın, karışıklığın olduğu yerde ticaret olmaz, ticaret olmadan da lojistik sektörü büyüyemez” dedi.
GELECEK MASAYA YATIRILDI
İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonunda 20 Şubat 2016 Cumartesi gün boyu süren Ege Lojistik Zirvesine, bölgede lojistik sektörüne hizmet veren profesyoneller görüşlerini anlatarak, yaşanan sorunlara çözüm önerileri sundu. Farklı konular ve sorunların masaya yatırıldığı Zirve’de konuşmacılar, dinleyicilere yaptıkları sunumla sektörün geleceği hakkında görüşlerini sıraladı.
“ÖNCELİKLİ SORUNUMUZ HUZUR”
Sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirdikleri, Ege Bölgesinde ilk kez düzenlenen Lojistik Zirvesinin çok başarılı geçtiğini dile getiren ELODER Yönetim Kurulu Başkanı Osman Doğrucu, gün boyu süren zirvede lojistik, perakende, üniversite ve kamu kuruluşlarının temsilcilerinin konuşmaları ile sektörün bugünü ve geleceğine ışık tuttuklarını söyledi. Toplantıda sektörle ilgili sorunların gündeme geldiğini ancak bugün geldikleri noktada en önemli sorunun herkesin olduğu gibi güvenlik olduğunun altını çizen Doğrucu, “Bölgemiz ateş çemberi. Suriye’de bir savaş devam ediyor. Rusya başta olmak üzere komşularımızla sıkıntılarımız var. Bu ortamda ne yazık ki iş düşünemiyoruz. Önce güvenliğin sağlanması, ardından huzur ortamının oluşması gerekiyor. Aksi takdirde ne bizim sektörümüz ne de diğer sektör iş yapabiliriz. Savaşın ve karışıklığın olduğu ülkelerde ticaret sıfırlandığı için lojistiğe gerek kalmıyor. O nedenle biz önce ülkemizde ve bölgemizde güvenliğin sağlanmasını, ardından huzurun gelmesini istiyoruz. Herkesin olduğu gibi bizimde geleceğimiz barış ve huzurda” diye konuştu.
İZMİR LOJİSTİK MERKEZ OLACAK
Zirvede İzmir’in lojistik avantajlarının da konuşulduğunu anlatan Doğrucu, Çandarlı Limanı, İzmir-İstanbul Otoyolu ve Kemalpaşa Lojistik Köyü projelerinin tamamlanması için sektörlerinin bölgede daha da büyüyeceğini söyledi. İzmir’de lojistik sektörünün hızlı bir büyüme içinde olduğunu anımsatan Doğrucu, sektör firmalarının doğru yatırımlara yönlendirilmesi halinde daha çok markanın oluşacağını ve bu sayede kentin lojistikte dünyada bilinen bir merkez haline geleceğini kaydetti.
ZİRVE’DE NELER KONUŞULDU?
Gün boyu süren zirvede Ege Lojistik Zirvesinin birinci bölümünde HAVI İş Geliştirme Direktörü Derman Aydoğan ‘Dış Kaynak Kullanımında Lojistik Firma Yönetimi’, CEVA Lojistik Satış ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Murat Karadağ ‘Lojistik Hizmetlerde Kpı Yönetimi, Global 3PL Firmalarında Uygulamalar’, UTI GL&D Türkiye Satış Müdürü Buğra Can Savaş ‘Lojistik Hizmet Sağlayıcı Firmalarda; Yüksek Personel Devir Hızının Operasyonel KPI Performansı Üzerine Etkisi’ başlıkları altında konuşma yaptı.
Zirvenin ikinci bölümünde moderatörlüğünü ELODER Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Künüralp’in yaptığı Lojistikte İnsan Kaynakları Sorunları Üzerine konulu panelde, Ekol Lojistik İK Direktörü Osman Ünal, PERYÖN Ege Şube Başkanı Serdar Kalaycıoğlu, İş-Kur İl Şube Müdürü Kadri Kabak ve TESCO KİPA Dağıtım Direktörü Alpay Odacı görüşlerini aktardı. Zirvede ayrıca KOSBİ Bölge Müdürü Cüneyt Öztürk de Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinin lojistik avantajlarını anlattı.
Son bölümde Ekol Lojistik Ege Bölge Yöneticisi Sonnur Saatçioğlu ‘Yetenek Gelişimi ve Liderlik Gelişimi’ ve Green Lojistik Danışmanı Çetin Özek ‘Perakende Lojistiğinde Kullanılan Depo Yönetim Sistemlerinin, Hizmet Alanlar ve WMS Yazılımcıları Açısından Değerlendirmesi; Sorunlar ve Çözümler’ konularında görüşlerini açıkladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Lojistikçiler Önce Güvenlik Ve Huzur İstiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Şubat 2016 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Lojistikçiler Önce Güvenlik Ve Huzur İstiyor haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Mayıs 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:17
 • Güneş
  05:55
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  17:03
 • Akşam
  20:21
 • Yatsı
  21:52
Sayfa Başı