Lincoln’den eksiğim yok

Lincoln’den eksiğim yok

Galatasaray’ın 17 yaşındaki yıldız adayı Emre Çolak, "İdolüm Arda abi. Yetenek olarak Lincoln’den aşağı kalır yanım yok" derken, A takıma çağrılmayı beklediğini söylüyor.

GALATASARAY’dan bir Emre gitti, bir Emre geliyor... Henüz 17 yaşında ama uluslararası tecrübesi bir hayli fazla. 5 yıldır sarı kırmızılı takımın alt yapısında forma giyen Emre Çolak, U17 ve U18 Milli Takımları’nın formasını 55 kez terletmeyi başardı. Henüz A takımda oynama şansı bulamayan Emre Çolak, futboluna oldukça güveniyor. Ve diyor ki: "Benim Lincoln’den ne eksiğim var. Arda ile çekişirim."

Futbola 11 yaşında Atışalanı takımında başlayan ve hocası Emin Tetikli tarafından keşfedilen Emre Çolak, ardından G.Saray alt yapısında Recep Yazıcı, Halim Fıçıcı ve Ahmet Keskinkılıç’ın elinden yoğrulmuş. Hocaları onun için, "O bizim baştacımız. G.Saray’ın gelecekteki en önemli yıldızlarından biri olacak" diyorlar.

Yeter ki, ’gel’ desinler

1991 Ordu Mesudiye doğumlu olan Emre Çolak, Karadenizli olmanın hırsı ile hiçbir şeyden çekinmiyor. Oldukça iddialı açıklamalarda bulunan Emre’nin hedefleri de büyük. Bakın ne diyor genç yıldız adayı:

"Uluslararası tecrübem çok. Ben G.Saray A takımında oynayacak durumdayım. Kendimi gösterecek güvene sahibim. Yeter ki abilerim ’gel’ desin. Hiçbir şeyden korkmuyorum. Benim gibi gençlere güvensinler.

Arda benim idolüm. Kendisiyle çekişirim. Onunla sık sık konuşuyorum. Her seferinde bana, ’Senin geçtiğin yollardan ben de geçtim. Neler çektiğini biliyorum. Sabırlı ol, sıra sana da gelecek’ diyor.

Ben kendime çok güveniyorum. Takımın yıldızı olan Lincoln’den aşağı kalır yanım yok. Bana inananlar, ’Lincoln’ü geçersin’ diyorlar. Onu zorlarım. Bana göre Lincoln’den fazlam var, eksiğim yok. Yeter ki, bana destek versinler."

Emre Belözoğlu benim için bitti

DAVUTPAŞA Lisesi’nde okuyan Emre Çolak, 10 numaralı formayı giymeyi sevdiğini, ancak son ana kadar gözünün Emre Belözoğlu’nun 5 numarasında olduğunu da itiraf ediyor. Belözoğlu’nun F.Bahçe’ye transferini içine sindiremediğini söyleyen Emre Çolak, "Emre abiyi çok beğenirdim, ama o Fenerbahçe’ye gitti. Bu hareketiyle benim gözümde de bitti. Bundan sonra 5 numaralı formayı verseler bile giymem. Emre Belözoğlu’ndan soğudum" diyor.

Futbol stilim Deco ve Nani’ye benziyor

EN verimli olduğu bölgenin forvet arkası ve orta saha olduğunu söyleyen Emre Çolak, kendisini Portekizli Deco ile Nani’ye benzetiyor. Ve şunları söylüyor: "Portekizli Ronaldo ile Brezilyalı Ronaldinho’yu çok beğeniyorum. Futbol yapım itibariyle Deco ile Nani’ye benziyorum. Beni ben yapacak olan güven, zaman ve ilişkiler olacak. Böylesine hızlı bir çıkış yaptıysam kendime olan güvenim sayesindedir."
Haberle ilgili daha fazlası: