GeriSpor Ligden çekiliriz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ligden çekiliriz

Genel Kaptan Aydın Dündar, hakem Arzuman'a ateş püskürürken, Aydınspor'un masa başı oyunlarıyla katledildiğini öne sürdü

BÜLENT TOKATLADI

Lider Göztepe'ye kendi sahasında son dakikada yenilerek Play-Off yarışında ağır yara alan Aydınspor'da hakem İsmet Arzuman'a büyük tepki var. ‘‘Her şey masa başında belli olacaksa, ligden çekiliriz’’ diyen Genel Kaptan Aydın Dündar, hakem Arzuman'ın Hamdi'yi tokatlayan kaleci Bülent'e kart bile çıkarmadığını, iki penaltılarını da vermediğini söyledi.

İKİ PENALTI

İkinci yarıda Bülent'in Barış'ı düşürdüğü pozisyon ile son dakika golünden sonra Şevket'in Özgür'e yaptığı hareketin penaltı olduğunu öne süren Dündar, ‘‘Göztepe iyi mücadele etti, ama herkesin penaltı dediği iki pozisyonda oyun devam etti. Göztepe ve Altaylılar maçtan iki gün önce, (El ele Play-Off'a) parolasıyla yemek yiyor, sonra katliam yaşanıyor’’ dedi.

Dündar şöyle konuştu: ‘‘Bu şekilde Play-Off'a çıkacaklarsa baştan haber versinler, ligden çekilelim veya iddiamızın olmadığını açıklayalım. Arzuman gelen eleştirilere (Benim yapacağım bir şey yok) dedi. İzmir'in 1.Lig'de temsilcisi olmamasının faturası, Aydınspor ya da başka bir takıma mı çıkacak?’’ Futbolcular kaçan 3 puanla birlikte 2'şer milyar primden oldu.

Tekin: Maça değil savaşa gelmişler

MAHKEMEYE VERİLECEK

Aydın Emniyet Müdürü Tekin Akın, ‘‘Bunlar maça değil, savaşa gelmişler’’ diyerek olay çıkaranlara tepki gösterdi. Kamera görüntülerinden yararlanarak suçluları yakalayıp, devlet malına zarar vermekten mahkemeye sevkedeceklerini belirten Akın, 550 polisin maçta görev yaptığını söyledi.

PALA VE BIÇAK ÇIKTI

Göztepeli taraftarların otobüsünde çok sayıda pala ve bıçak çıktığını, ama kimsenin sahiplenmediğini belirten Akın, ‘‘İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bilgi verdik. Hakem de tansiyonu yükseltti. Küfürlü tezahüratın çoğaldığı dakikalarda karşılaşmayı durdurup, anons yaptırması gerekirdi’’ dedi.

Aydın’a yazık olur

GÖZTEPE

Başkanı Hamdi Türkmen, Aydın Emniyet Müdürü Tekin Akın'a derbi maçta alınan geniş önlemler, Aydınspor yönetimine de konukseverlikleri için teşekkür etti. Polisin ricası üzerine maç biter bitmez stattan ayrıldığı için, karşılaşmadan sonra yaşanan olayları görmediğini belirten Türkmen, ‘‘Kapalı tribünün sağ tarafında 25-30 kişilik bir grup vardı. Sahaya ve Göztepeliler'e yabancı madde atanlar onlar. Bizimkiler de karşılık verdi. Böyle devam ederlerse, takımlarının sahası kapanır, Aydınspor'a yazık olur. Stat dışında tatsızlık yaşanmadı’’ dedi. Ümit Kayıhan ise tansiyonun çok yükselmesini, iki tarafın da galibiyete aşırı şartlanmasına bağladı.

ÖNDER KINADI

Aydınspor Başkanı Tansel Önder, iki ekibin taraftarlarının birbirlerini taşlamasını kınadı. ‘‘Biz kendi evimizin önündeki pisliği temizleriz’’ diyen Önder, ‘‘Temizlik harekatına tüm kulüplerin uyması gerekir. Emniyet Müdürlüğü'nden alacağımız rapor doğrultusunda olay çıkaran taraftarları kesinlikle maçlara almayacağız, deplasmanlara götürmeyeceğiz’’ dedi.

False