Ligden çekildiler!

Güncelleme Tarihi:

Ligden çekildiler
Oluşturulma Tarihi: Nisan 24, 2015 15:26

Türkiye'nin tek kadın kulüp başkanı olan Çankırıspor Başkanı Sevda Karaali, 3. Lig'den küme düşmesi kesinleşen takımın ligden çekti.

Haberin Devamı

Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta 11 puanla son sırada yer alan ve küme düşmesi kesinleşen Çankırspor, sezonun bitmesine 4 hafta kala ligden çekildi.

Geçtiğimiz pazar günü Payas Belediyespor ile oynaması gereken karşılaşmaya çıkmayan mavi beyaz kırmızılı kulübün başkanı Sevda Karaali (altta), bundan sonraki maçlara da çıkmayacaklarını Türkiye Futbol Federasyonu'na bildirdiklerini söyledi.

Ligden çekildiler

Aynı zamanda Türkiye'nin tek kadın kulüp başkanı olan Karaali, bu durumun Çankırıspor için kötü gibi görünmesine rağmen kulübün yeniden yapılanması için bir fırsat olabileceğini belirtti. Sevda Karaali, "Ligden düştüğümüz için çok üzgünüz. Ama mücadelemizi yeni bir heyecanla BAL’da (Bölgesel Amatör Lig) sürdürüp yeniden ait olduğumuz yere döneceğimize inanıyorum" dedi.

Haberin Devamı

HAZİRAN AYINDA GENEL KURUL YAPILACAK
Kişisel Twitter hesabından kulübün geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunan Karaali, haziran ayında genel kurula giderek yeni bir yönetim kurulu oluşturacaklarını da bildirdi.

Kongrede gelecek sezonla ilgili planlamayı yapacaklarını belirten Başkan Karaali, daha sonra Çankırı’da geniş çaplı bir toplantı düzenleyerek Çankırıspor’un geleceğini tartışacaklarını belirtti.

1993’TE KURULDU
1993 yılında Çankırı Belediyespor adıyla kurulan kulüp, 1996 yılında 3’üncü lige, 2000 yılında da Türkiye 2’nci ligine yükseldi. 2’nci ligde yaklaşık 14 yıl mücadele eden Çankırı Belediyespor, 2009-2010 sezonundan itibaren Çankırıspor ismi ile ligde mücadele ederken tesisleşme anlamında büyük hamleler yaptı, kulüp buna rağmen amatör liglere düştü.


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!