GeriAdvertorial LG, ‘Cinema 3D TV’yi getirdi, üç boyutlu televizyon pazarının yarısını hedefledi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

LG, ‘Cinema 3D TV’yi getirdi, üç boyutlu televizyon pazarının yarısını hedefledi

LG, ‘Cinema 3D TV’yi getirdi, üç boyutlu televizyon pazarının yarısını hedefledi
refid:17986280 ilişkili resim dosyası

GÜNEY Koreli elektronik devi LG Electronics,üç boyut (3D) teknolojisinde yeni bir dönemi başlatacak olan LG CINEMA 3D TV ürünlerini Türk tüketicisinin beğenisine sunarken, Türkiye’de 3D TV pazarının yarısını hedefliyor. Teknoloji devi, televizyon dünyasındaki tüm yaklaşımları tamamen değiştirecek yeni televizyon serisi Cinema 3D TV’lerin lansmanını, geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir basın toplantısı ile gerçekleştirdi.”

Yüzde 50 pazar payı

LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, 3D televizyon pazarında LG CINEMA 3D TV ürünleriyle oyunun kurallarını değiştirdiklerini belirterek, “3D teknolojisine olan yatırımlarımızı artıracağız. Bu yıl Türkiye 3D pazarında yüzde 50’lik pazar payına sahip olmayı hedefliyoruz” dedi. 2011 yılında Türkiye 3D pazarının geçen yıla göre yüzde yüzün çok üstünde büyüyeceğini öngördüklerine işaret eden Cho, şöyle konuştu: “Türkiye’de geçen yıl 3D TV pazarı henüz olgunlaşmamıştı. Türk tüketiciler üç boyut teknolojisiyle yeni tanışmışlardı. Bu nedenle üç boyutlu televizyonlarda ancak yüzde birlik bir pazar payı elde edildi. Bu yıl ise 3D pazarından beklentiler oldukça yüksek. Biz de LG olarak bu beklentileri karşılamakla kalmayacağız, 3D pazarının yeniden yaratıcısı olacağız.”

Yeni nesil 3D evlerde

Calvin Cho, 3D ürün portföyü ile bugüne kadar kullanıcıların beklenti ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verdiklerini, yeni 3D Cinema ürün portföyü ile bunu bir adım öteye taşıdıklarını da kaydetti. Cho, sözlerini şöyle sürdürdü: “3D teknolojisinde bir ilke daha imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Özel FPR(Film Patterned Retarder) 3D panel teknolojisiyle geliştirdiğimiz yeni LG CINEMA 3D TV serileri ile yeni nesil 3D deneyimini evlere taşıyoruz. Ana hedefimiz 3D pazarının yönünü LG’nin devrim yaratan FPR teknolojisine ve LG Cinema gözlüklerine doğru çevirmek. Artık liderliği ele geçiriyoruz.”

ELEKTRONİK devi LG, üç boyutlu TV serisi LG CINEMA 3D TV’yle yeni nesil 3D

Deneyimini  Türk tüketicilerin evlerine taşıyor. LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, 3D televizyon pazarında LG CINEMA 3D TV ürünleriyle oyunun kurallarını değiştirdiklerini belirterek, “Bu yıl Türkiye 3D pazarında yüzde 50’lik Pazar sahip olmayı hedefliyoruz” dedi.

İki kat daha parlak görüntü

LG CINEMA 3D TV, sıradan 3D TV’lerden neredeyse iki kat daha parlak görüntü sunuyor. LG CINEMA 3D TV, 3D Boost teknolojisi ile daha parlak ve daha net görüntüler üretiyor.  LG CINEMA 3D TV ayrıca 2D’de de son derece net ve canlı görüntüler sağlıyor. 55, 47 ve 42 inç boyutlarında satışa sunulacak olan LW650S, mükemmel 2D ve 3D görüntü kalitesinin yanı sıra LG’nin Smart TV teknolojisinin tüm avantajlarını da taşıyor. Kullanıcılar LG uygulamaları ve dünyanın önde gelen küresel içerik sağlayıcıların sunduğu geniş bir içerikten faydalanabiliyor.

‘Titreşimsiz’ sertifikası var

LG, özel FPR (Film Patterned Retarder) 3D panel teknolojisiyle geliştirdiği ve Avrupa’nın en önemli sertifikasyon kuruluşlarından TÜV ve Intertek’in verdiği ‘titreşimsiz’ sertifikasına sahip yeni CINEMA 3D ürün portföyü ile yeni nesil 3D deneyimini evlere taşıyor. LG, özel FPR (Film Patterned Retarder) 3D panel teknolojisiyle geliştirdiği ve elektrikli parça içermeyen LG CINEMA 3D gözlüklerve birlikte sunulduğu LG CINEMA 3D TV LW650S, 3D TV’lerde yeni bir dönemi başlatıyor.

LW650S uzun süre 3D ekranlara bakan kişilerin zaman zaman baş dönmesi ve mide bulantısı yaşamalarına neden olan ekran titremesini büyük ölçüde ortadan kaldırıyor. LW650S sahipleri arkadaşlarıyla veya aile üyeleriyle birlikte büyük gruplar halinde, odanın herhangi bir noktasında oturarak ve hatta uzanarak eşsiz 3D deneyimi yaşayabiliyor.

Boğaziçi köprüsünü 3D çizdi

DÜNYACA ünlü 3D ressam Joe Hill, LG’nin Cinema 3D Road Show’u kapsamında İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’nde Boğaziçi Köprüsü’nü 3 boyutlu olarak çizdi. 2-4 Haziran’da Kanyon Alışveriş Merkezi’nde olan LG Cinema 3D Evi ve Joe Hill’in 3 boyutlu çizdiği Boğaziçi Köprüsü‘nü 11-12 Haziran tarihlerinde Marmara Forum Alışveriş Merkezi’nde görebilirsiniz.

Şarj derdi yok, pilsiz çalışıyor

 LG CINEMA 3D gözlüklerin ağırlığı sadece 16 gram. Yani sıradan 3D gözlüklerin neredeyse yarısı ağırlığında. Şarj etme işlemi gerektiren sıradan 3D gözlüklerin yerine, LG CINEMA 3D gözlükleri ile şarj etme konusunda endişe etmeye gerek kalmıyor. Gözlükler pilsiz çalışıyor ve kimseyi rahatsız etmiyor. Sıradan 3D gözlüklerin yüksek maliyetine karşın LG CINEMA 3D gözlükleri son derece ekonomik. ? Böylece aileniz ve arkadaşlarınızla 3D deneyiminin tadını istediğiniz sayıda gözlük satın alarak çıkarabiliyorsunuz. Ayrıca klipsli LG CINEMA 3D gözlük modelleri sayesinde gözlük kullananlar da kendi gözlüklerine çok rahat bir şekilde bu modelleri takabiliyor. Bunun yanında Alain Mikli tarafından tasarlanan şık gözlükler de modanın sıkı takipçileri için güzel bir seçenek oluşturuyor.

93 bin çalışanı olan dünya devi

TÜKETİCİ elektroniği,mobil iletişim ve ev aletleri sektörlerinin küresel lideri ve teknoloji öncüsü LG Electronics, dünyanın dört bir yanında 84 yan kuruluşu da dahil olmak üzere 120 iş biriminde 93 binden fazla kişiye iş imkanı sağlıyor. 2010 yılında dünya çapındaki satış rakamı 48.2 milyar dolar olan LG, Ev Eğlence Sistemleri, Mobil İletişim, Ev Aletleri, Klima Sistemleri ve İş Çözümleri olmak üzere beş iş biriminden meydana geliyor. LG düz ekran televizyonlar, ses ve görüntü cihazları, mobil telefonlar, klima cihazları ve çamaşır makineleri konusunda dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alıyor. LG, Formula 1 küresel ortağı ve Formula 1 teknoloji ortağı olmak için uzun vadeli anlaşma imzaladı.

Göz sağlığını düşünüyor, baş ağrısı yapmıyor BİR İLANDIR

ARTIK baş dönmesi, bulantı veya rahatsızlık yok. LG Cinema 3D TV teknolojisi, gözlüklerdeki titreşimi ortadan kaldırarak baş dönmesi veya yorgunluk olmadan özgürce üç boyutlu film izleme olanağı sağlar. LG Cinema 3D gözlükleri çapraz karışmayı fiilen ortadan kaldırırken, yeni nesil paneli daha net görüntüler sağlıyor. Görüntüler üst üste binmeden ve sıradan 3D teknolojisine bağlı baş dönmesi olmadan daha üstün 3D izleme deneyiminin tadının çıkarılmasını sağlıyor.

Kutudan 5 tane renkli olmak üzere toplamda 7 gözlük çıkıyor.

Daha fazla bilgi için


 

False