GeriYemek Kültürü Turşucuların önünde uzun kuyruklar oluştu: Yüzde 250 artış var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turşucuların önünde uzun kuyruklar oluştu: Yüzde 250 artış var

Turşucuların önünde uzun kuyruklar oluştu: Yüzde 250 artış var

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve her geçen gün artarak devam eden koronavirüsten korunmak isteyen vatandaşlar Kemerburgaz’da turşuculara akın ederek, uzun kuyruklar oluşturdu.

Koronavirüs mücadelede bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle bilinen turşu ve turşu suyuna vatandaşların talepleri arttı.

Virüsten korunmak isteyen vatandaşlar Kemerburgaz’da turşucuların önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Turşu almak isteyen vatandaşlar uzun süre iş yerinin önünde kuyrukta beklerken, iş yerine giren vatandaşlar ise ilk önce turşu suyu içti, sonrasında ise kilolarca turşu alarak evinin yolunu tuttu.

İş yeri sahibi Egemen Demir, “Geçen seneye göre bu sene yüzde 200-250 arasında bir artış var. Her gün gördüğünüz gibi böyle kuyruk oluyor. Bu Covid-19 döneminde turşu suyunun çok büyük etkisi olduğu için müşteriler fazlasıyla turşu ve turşu suyu tüketiyor. Hem hafta içi, hem hafta sonu böyle kuyruk oluyor. Her gelen kiloyla alıp gidiyor” dedi.

“Koronavirüse iyi geliyor diye turşu almaya geldim”

10 dakikadır sırada beklediğini söyleyen bir vatandaş, “Koronavirüse iyi geliyor diye turşu almaya geldim. 10 dakikadır sırada bekliyorum, turşu suyu alacağım” dedi.

Turşu suyunun tadına bakarak şifa olduğunu söyleyen başka bir vatandaş ise, “Çok güzel acı. Koronavirüse bu iyi gelir, şifadır bu” diye konuştu.

Turşu 101
False