AYDIN HABERLERİ

Kuşadası Gençlik Meclisi’nden AIDS Haftası Etkinlikleri

IHA
02.12.2015 - 09:16 |Son Güncelleme :

KUŞADASI KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ, AIDS İLE MÜCADELE KAPSAMINDA BİR DİZİ ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRDİ

IHA

Kuşadası Kent Konseyi Gençlik Meclisi, AIDS ile mücadele haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi.
Gençlik Meclisi öncülüğünde düzenlenecek etkinliklere Kuşadası Belediyesi, Toplum Gönüllüleri, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlanması Vakfı, Kızıl Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, UNFPA ve OK katkı sağladı.
Cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı gençlerin bilinçlendirilmesini amaçlayan etkinlikler kapsamında açılan stantlarda bilgilendirme slaytları gösterilirken çeşitli materyaller dağıtıldı. Sunumların ve atölye çalışmalarının yanı sıra film gösterimleri de yapıldı. Kuşadası Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, düzenlenen etkinliklerle, gençlerin cinsel sağlık eğitimlerine katkı sağlamak ve HIV/AIDS ile yaşayanların insan haklarına dikkat çekmek istediklerini belirtti. Tığoğlu, “HIV/AIDS ile yaşayanlara yönelik ayrımcılıkla mücadele etmek amacıyla düzenlenen etkinliklerde, Türkiye’nin farklı illerinde gençler kendi haklarını savunmakta, HIV/AIDS ile yaşayan insanların yanlarında yer almakta ve ayrımcılığa karşı seslerini yükseltmektedir. Biz de Kuşadası’nda yaşayan gençlerle birlikte bu çalışmaları başlatıp konuyla ilgi farkındalık yaratmayı hedefledik” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Kuşadası Gençlik Meclisi’nden AIDS Haftası Etkinlikleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Aralık 2015 tarihinde saat 09 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuşadası Gençlik Meclisi’nden AIDS Haftası Etkinlikleri haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ocak 2021, Cuma
 • İmsak
  06:51
 • Güneş
  08:16
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  15:58
 • Akşam
  18:20
 • Yatsı
  19:40
Sayfa Başı