GeriSpor Kupa'ya PTT damgası: 78-75
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kupa'ya PTT damgası: 78-75

Başkent ekibi, Efes Pilsen'i ikinci yarıdaki mükemmel performansıyla yenerek 1996-97 sezonunun Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın sahibi oldu. Başkent ekibi, bu kupayı ilk kez müzesine götürdü.

Basketbolda 1996-97 sezonunun en büyük kupası Türk Telekom PTT'nin oldu. Geçen sezon yine aynı kupada karşılaştığı ve fark yediği rakibi Efes Pilsen'i ikinci yarıdaki mükemmel oyunuyla deviren Başkent ekibi, Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı da müzesine götürdü: 78-75.

Her iki takımın da olağanüstü isabetli şut attığı, özellikle üç sayılık şutlarda yarışa girdiği mücadelede Efes Pilsen, Mirsad ile Ufuk'un yokluğunu çok hissetti. Her iki takımın da iyi savunma yaptığı ancak bu savunmanın karşılığında çok da top kaybettiği ilk yarı Efes Pilsen'in lehine 43-36 kapandı.

İkinci yarıda, klasik tabirle nokta atışlarına geçen ve üstüste 5 tane üç sayılık şutta isabet sağlayan Tunç ve pota dibine adeta karargah kuran Winslow ile Miliçeviç maçı çevirdiler. Kemal ile Naumoski'yi sahadan silen Alper'in de savunmadaki destekleri kupayı PTT'ye getirdi: 78-75.

SALON: Atatürk

HAKEMLER: Fatih Söylemezoğlu (**), Recep Ankaralı (**)

TÜRK TELEKOM PTT: Kemal (***) 6, Tunç (****) 17, Winslow (***) 13, Miliçeviç (***) 25, Alper (***) 14, Sedat (**) 3, Faruk Beşok (*)

EFES PİLSEN: Naumoski (*) 11, Volkan (**) 10, Sellers (*) 6, Murat Evliyaoğlu (***) 29, Hüseyin Beşok (***) 8, Hidayet (***) 11, Tamer (*), Alpay (*)

İLK YARI: 43-36 (Efes lehine)

5 FAUL: Hüseyin Beşok 39.23

False