MALATYA HABERLERİ

'Kudüs Özgür Değilse Dünya Tutsaktır' konferansı

DHA
02.04.2018 - 16:54 |Son Güncelleme :
DHA

Taha AYHAN/ MALATYA, (DHA)- YEŞİLYURT Belediyesi, İnönü Üniversitesi, Yeşilyurt Kaymakamlığı ve Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Kudüs'ün İslam tarihinde dini, sosyal, kültürel ve medeniyetler açısından önemine vurgu yapmak ve kamuoyunda ortak bir bilinç oluşturmak amacıyla düzenlenen 'Kudüs' temalı kültür ve sanat yarışmasının ödülleri dağıtıldı. 'Kudüs Özgür Değilse Dünya Tutsaktır' başlığı altında gerçekleşen konferansta ise Kudüs'ün insanlık tarihindeki yeri ve konumu anlatıldı.
'Kudüs' yarışmasında dereceye giren 24 kişi Yeşilyurt Belediyesi tarafından Kudüs seyahatiyle ödüllendirilirken, toplam 28 bin 500 TL para ödülünün dağıtıldığı yarışmaya katılan herkese Anadolu Kitap Fuarında kullanılmak üzere 50 liralık hediye çeki verildi. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Konferans Salonundaki ödül töreni ve konferans öncesinde 'Yüzyıllık Yalnızlık Kudüs Mescidi Aksa' isimli fotoğraflar fuaye alanında beğeniye sunuldu. Kudüs fotoğraflarının yer aldığı slayt gösterisinden sonra Yeşilyurt Belediye Başkanı Polat katılanlara teşekkür ederek, "Yeşilyurt Belediyesi olarak kamu, kurum, meslek örgütlerimiz, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa çalışmalar yapıyoruz, ortak projelerde bir araya gelerek kentimizin eğitim ve kültürel gelişimine katkı sunmaya devam ediyoruz. İnönü Üniversitemiz ile şehir arasında fiziki uzaklık olsa da manevi yakınlığımız çok ileri bir düzeydedir. İnönü Üniversitemizle kardeşlik hukuku çerçevesinde birçok organizasyonda ortaklaşa çalışmalar yaparken, bugün ödüllerini dağıtacağımız yarışmada da kendilerinden çok büyük destek aldık. İnönü Üniversitemiz, İlçe Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa düzenlediğimiz yarışmamıza vatandaşlarımızın yanı sıra Türkiye'deki bütün üniversitelerde okuyan öğrencilerimiz ile kentimizdeki liselerden çok yoğun katılım oldu.  Geçtiğimiz senelere oranla ilginin yüksek olduğu yarışmalarda ortaya koyulan eserler bizim için çok kıymetlidir, çünkü hepsi Kudüs'ü anlatıyor. Yarışmalarda yer alıp Kudüs konusunda duyarlı bir yaklaşım sarf eden herkese en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum. Yarışmanın düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen tüm kurumlara ve emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yarışma sonunda dereceye girmeye hak kazanan 24 kardeşimizi Kudüs seyahatiyle ödüllendireceğiz. Ayrıca yarışmaya katılan herkese Kitap Fuarında kullanılmak üzere 50 TL'lik hediye çeki vereceğiz. Bilgi ve tecrübelerini paylaşmak adına bugün aramızda bulunan Prof. Dr. Cengiz Tomar ile Araştırmacı-Yazar Musa Biçkioğlu'nu kentimizde ağırlamaktan onur duyuyorum" dedi. 
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Malatya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Malatya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 'Kudüs Özgür Değilse Dünya Tutsaktır' konferansı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı