GeriSpor Kuddusi Müftüoğlu istifayı düşünmüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kuddusi Müftüoğlu istifayı düşünmüyor

Kuddusi Müftüoğlu istifayı düşünmüyor

Galatasaray-Tabzonspor maçı sonrası şimşekleri üzerine çeken MHK'nin başkanı Kuddusi Müftüoğlu'nun istifayı düşünmediği ancak TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in sergileyeceği tavrın bu konuda belirleyici rol oynayacağı öğrenildi. Müftüoğlu, bugün saat 17.00'de basın toplantısı yapacak.

Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşanan olayların ardından gözler Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'na çevrildi.

Karşılaşma sonrası MHK Yönetim Kurulu'nu olağanüstü toplantıya çağıran Müftüoğlu, bugün kurmaylarıyla durum değerlendirmesi yapacak.

Sabah uçağıyla İstanbul'a gelip doğruca Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Riva'daki tesislerine giden Müftüoğlu, burada MHK'yi toplayacak ve TFF Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşecek.

Kuddusi Müftüoğlu'nun şu an itibariyle istifayı düşünmediği öğrenildi. Ancak TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in bu konuda sergileyeceği tavır Müftüoğlu ve MHK açısından hayati önem taşıyor. Eğer Demirören MHK'den desteğini çekerse, o zaman istifa ya da 'görevden alma' durumu gündeme gelebilir. Bu da öğleden sonra netleşecek.

Galatasaray-Trabzonspor maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel'in ise MHK nezdinde kredisinin bittiği ve kendisine çok ağır bir ceza verileceği ifade edildi.

Bu arada Kuddusi Müftüoğlu'nun bugün saat 17.00'de basın toplantısı yapacağı açıklandı.

False