ANTALYA HABERLERİ

Konyaaltı Belediyesi’nden Yanan İşletmelere Yardım Eli

IHA
03.09.2015 - 17:03 |Son Güncelleme :

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK, YANGIN SABAHI, BÖLGEYE GİDİP İŞLETME SAHİPLERİNE VERDİĞİ YARDIM SÖZÜNÜ YERİNE GETİRDİ.

IHA

Konyaaltı Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Çakırlar Mahallesi Sosyete Pazarı’nda meydana gelen yangında zarar gören işletmelere yardım eli uzattı. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, geçtiğimiz günlerde Çakırlar Mahallesi Sosyete Pazarı’nda çıkan yangın yerini teknik ekibiyle birlikte ziyaret etmiş, yangın ile işyeri zarar gören ailelere destek sözü vermişti. Başkan Böcek’in direktifleriyle bu işyerleri için yapılacak yardımlar, Konyaaltı Belediyesi Meclisi’nin gündemine alındı.
Konyaaltı Belediyesi Başkan Vekili Cansel Çevikol’un başkanlığında toplanan Konyaaltı Belediyesi Meclisi, yangında zarar gören 5 işletmeye ayni yardım yapılması ve miktarının belirlenmesi konusunda, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e oy birliğiyle tam yetki verdi.
Ayrıca, Hanımeli, Altın Portakal, Durmazlar, Gültaze ve Bayıkoğlu Gözleme adlı işletmelerin tamamen kullanılamaz hale gelmesi sonucu; işletme sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesine dönük alınan ilk tedbirler ise şöyle:
28 Ağustos 2015 tarihinden itibaren, tekrar faaliyete geçecekleri süreye kadar kiraların tahakkuk ve tahsilatının yapılmaması. Bu gözleme ünitelerinin geçmiş döneme ait kira borçlarına faiz işletilmemesi, gecikmiş borçlarının 1 yıl süreyle ötelenmesi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Konyaaltı Belediyesi’nden Yanan İşletmelere Yardım Eli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 17 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konyaaltı Belediyesi’nden Yanan İşletmelere Yardım Eli haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Mayıs 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:19
 • Güneş
  05:51
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  19:57
 • Yatsı
  21:23
Sayfa Başı