ANTALYA HABERLERİ

Konyaaltı Belediyesi Çöp Tesisinin Temelini Attı

IHA
16.03.2015 - 10:53 |Son Güncelleme :

KONYAALTI BELEDİYESİ’NİN TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ SAHASI İÇERİSİNDE İNŞA EDİLECEK OLAN ÇÖP DEPOLAMA ALANININ TEMELİNİ ATILIRKEN, PROJE İLE YILDA BİR MİLYON LİRA TASARRUF SAĞLANMASININ HEDEFLENDİĞİ BİLDİRİLDİ.

IHA

Konyaaltı Belediyesi’nin Temizlik İşleri Müdürlüğü sahası içerisinde inşa edilecek olan çöp depolama alanının temelini atılırken, proje ile yılda bir milyon lira tasarruf sağlanmasının hedeflendiği bildirildi.
Konyaaltı Belediyesi, Çakırlar bölgesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü sahası içerisinde çöplerin depolanacağı tesisin temellerini attı. Toplanan çöpleri yaklaşık 45 kilometre mesafeye günde 18 kamyon ile taşıyan Konyaaltı Belediyesi’nin bu işlemi yeni proje kapsamında iki tırla gerçekleştireceği belirtildi. Kamyonların topladığı çöplerin bir depoda biriktirileceği ve buradan da iki tırla Kızıllı Katı Atık Düzenli Depolama Sahası’na götürüleceği ifade edildi.
Geçtiğimiz yıl temizlik işlerini belediye eliyle yürütme kararı alan ve bu yöntemle yılda yaklaşık 2 milyon lira tasarruf elde eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "İlçe sınırları içinde çöp toplayan ve bu çöpleri şehir merkezinden yaklaşık 45 kilometre uzağa, Kızıllı Katı Atık Düzenli Depolama Sahası’na, boşaltan çöp kamyonları hem aşırı yakıt sarfiyatı yapıyor, hem de trafikte yoğunluğa neden oluyor" dedi. Başkan Böcek, geliştirdikleri projeyle bu durumu tersine çevirmeyi amaçladıklarını belirterek, "Kamyonlarla toplanan çöpleri, Konyaaltı Belediyesi Çevre Temizlik Müdürlüğü’ne bağlı çalışma şantiyemizde oluşturacağımız çöp depolama alanında biriktireceğiz. Buradan da iki tırla Kızıllı Katı Atık Düzenli Depolama Sahası’na taşıyacağız. Böylece çöpleri, 45 kilometre uzakta olan çöp depolama sahasına günde 18 çöp kamyonu yerine sadece iki tır ile taşımış olacağız. Bu proje ile hem trafikte kamyon yoğunluğunu azaltacağız, hem yakıt tasarrufu sağlayacağız hem de zamandan kazanacağız" diye konuştu.
Projenin hayata geçmesiyle yılda ortalama 1 milyon lira tasarruf sağlamış olacaklarının altını çizen Başkan Muhittin Böcek, Çakırlar bölgesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü sahası içerisine temeli atılan tesisin çok kısa sürede tamamlanacağını bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Konyaaltı Belediyesi Çöp Tesisinin Temelini Attı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Mart 2015 tarihinde saat 10 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konyaaltı Belediyesi Çöp Tesisinin Temelini Attı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Nisan 2021, Cumartesi
 • İmsak
  04:48
 • Güneş
  06:14
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  19:40
 • Yatsı
  21:00
Sayfa Başı