KOCAELİ HABERLERİ

Kocaeli’de Yabancı Öğrenciler Türkçe Öğreniyor

IHA
02.01.2016 - 13:10 |Son Güncelleme :

KOCAELİ'DE EĞİTİM GÖREN YABANCI ÖĞRENCİLER, TÜRKÇE EĞİTİMİ ALIYOR.

IHA

Kocaeli’de eğitimi sürdüren yabancı öğrenciler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan kurslarda "İleri Düzey Türkçe" eğitimi alıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Uluslararası Öğrenci Birimi’nin düzenlediği, Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrencilere yönelik "İleri Düzey Türkçe" kursu devam ediyor. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği(TDED) Kocaeli Şubesi’nde verilen kursa, Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim görmekte olan hazırlık sınıfı öğrencileri, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören uluslar arası öğrenciler katılıyor.
TDED, düzenlediği Yazarlık Okulu, Diksiyon ve Hitabet kurslarının yanı sıra Kocaeli’de eğitim gören uluslar arası öğrencilere yönelik "İleri Düzey Türkçe" kursuna da ev sahipliği yapıyor. Suriye, Somali, Pakistan, Afganistan, Tataristan, Kazakistan gibi çeşitli ülkelerden gelen üniversite öğrencilerinin katıldığı kurs Seka Kültür Alanı’nda bulunan dernek binasında yapılıyor. Öğrenciler perşembe ve cuma günleri olmak üzere haftada 6 saat Türkçe dersi alıyor. Katılımcılara özellikle akademik Türkçe’yi öğretmek amacını güden kurs 2016 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar devam edecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kocaeli’de Yabancı Öğrenciler Türkçe Öğreniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ocak 2016 tarihinde saat 13 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaeli’de Yabancı Öğrenciler Türkçe Öğreniyor haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

15 Mayıs 2021, Cumartesi
 • İmsak
  03:51
 • Güneş
  05:36
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:57
 • Akşam
  20:17
 • Yatsı
  21:55
Sayfa Başı