KARAMAN HABERLERİ

KMÜ Tanıtım Günleri Başladı

IHA
21.04.2015 - 15:22 |Son Güncelleme :

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (KMÜ) TARAFINDAN DÜZENLENEN TANITIM GÜNLERİ, DÜZENLENEN TÖRENLE BAŞLADI.

IHA

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) tarafından düzenlenen Tanıtım Günleri, düzenlenen törenle başladı.
Üniversitenin bin kişilik yeni konferans salonunda düzenlenen açılış törenine Karaman Valisi Murat Koca, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Akış, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Kadir Gezici, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen ile öğrenciler ve davetliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, üniversitenin tanıtım filminin gösterilmesiyle devam etti. Ardından KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen kürsüye gelerek Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini hangi prensipler ve ideallerle kurduklarını anlattı. Gökmen, yeşerttiği insanlar, ürettiği bilgiler, çalışanları ve şehri şenlendiren gencecik fidanlarıyla Karamanoğlu Mehmetbey Üniversites’inin insanlara yeni ufuklar, yeni umutlar ve yeni hayaller sunduğunu belirtti.
‘Üniversite kurmanın birkaç yıl içerisinde gerçekleşen bir süreç olmakla birlikte üniversite olmanın çok uzun yıllar gerektireceğine dikkat çeken Rektör Gökmen, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, yalnız kendisiyle birlikte kurulan üniversiteleri değil, ülkemizdeki yarım asırlık üniversiteleri bile belli alanlarda geride bırakmıştır” dedi.
Rektör Gökmen, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklanan ‘en yenilikçi ve girişimci’ üniversiteler sıralamasında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin son üç yılda iki kez ilk 50 üniversite arasına girdiğini söyleyerek üniversitenin adından sıkça söz ettirdiğini dile getirdi.
Toplumun her geçen gün üniversitelerden beklentisinin artarken üniversiteler arasındaki rekabetin de gün geçtikçe kızıştığını söyleyen Gökmen, bu süreçte farklı olabilen ve bireylerini geleceğe hazırlayabilen üniversitelerin öne çıkacağını belirtti. Bu yarışta var olabilmek ve ülkemizin entelektüel birikimine katkı sunmak için Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak çaba sarf ettiklerini belirten Rektör Gökmen, doğru sistem kurmanın önemine değindi. Değil üstün nitelikli ve başarılı insanların, sıradan insanların bile iyi işler yaptığı bir sistem kurmak konusunda ciddi mesafeler kat ettiklerini dile getiren Gökmen, “Biz akademik ve idari personelimizi alırken sadakati değil, ehliyet ve liyakati önemsiyoruz. İnsanların siyasi, etnik, dini kökenlerine değil, sadece işlerini iyi yapmalarına bakıyoruz” diye konuştu.
“Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’ni bir bina olarak düşünürsek bunun tuğlaları emek, demirleri sevgi ve harcı da samimiyettir” şeklinde konuşan Rektör Gökmen, “Bir gazinin gazilik madalyasını göğsünde taşıdığı gibi, ben de bu ekiple çalışmanın onurunu hayatım boyunca göğsümde taşıyacağım” ifadelerini kullandı.
Son olarak ülkemizde gençlerin yetenek ve enerjilerinden doğru yararlanılamadığına dikkat çeken Prof. Dr. Gökmen, “Biz öğrencilerimizin önce yüreklerine dokunmak istiyoruz, sonra zihinlerine” diyerek tüm katılımcılara ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin kurulmasına emek verenlere teşekkür etti.
Açılış programı, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin kuruluşundan bugüne gelişimini anlatan slayt sunumuyla devam etti. Sunumun ardından törene katılan protokol üyeleri Rektör Gökmen’in rehberliğinde üniversite yerleşkesini gezerken öğrenciler kendileri için kurulan stantlarda üniversitenin akademik birimlerini tanıma fırsatı yakaladı. Stantlarda ziyaretçiler için ilginç deneyler ve gösteriler hazırlanırken sergiler, ikramlar, dans ve jimnastik etkinlikleri de misafirlerin beğenisine sunuldu.
KMÜ Tanıtım Günleri, 22 Nisan Çarşamba günü de gün boyu devam ederek saat 20.30’da sona erecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden KMÜ Tanıtım Günleri Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Nisan 2015 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KMÜ Tanıtım Günleri Başladı haberi güncellenecektir.

KARAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2020, Salı
 • İmsak
  06:06
 • Güneş
  07:27
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  16:07
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:51
Sayfa Başı