ESKİŞEHİR HABERLERİ

Kızılay’dan "Görmezden Gelmeyin" Kampanyası

IHA
22.12.2015 - 15:24 |Son Güncelleme :

TÜRK KIZILAYI ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANI YÜKSEL GİRGİN

IHA

Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin, Suriye için yeni bir kampanyanın başlatıldığını anlattı.
Yaklaşık 5 yıldır Suriye’ye yardımlar götürdüklerini belirten Girgin, yeni kampanya hakkında bilgiler verdi. Tüm vatandaşların kampanyaya destek olmalarını beklediklerini söyleyen Girgin, "Yaklaşık 5 yıldır Suriye İnsanı Yardım Operasyonu’nu yürüten ve bugüne kadar milyonlarca Suriye vatandaşına yardım elini uzatan Türk Kızılayı ’Görmezden Gelmeyin’ sloganıyla yeni bir kampanya başlattı. Kampanyanın amacı, kış nedeniyle zor günler geçiren Suriyelilerin içinde bulunduğu duruma işaret ederek, hayırseverlerin desteğini ihtiyaç sahipleri ile buluşturmak. Yaklaşık 2 milyon 200 bin insan Türkiye’ye kaçmak zorunda kaldı. Türk Kızılayı, ilk çadırkenti Hatay’ın Yayladağı’nda kurdu. Hatay’da kurulan 5 çadırkentin ardından Kilis’te konteyner kent oluşturuldu. Sonrasında Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye, Adıyaman, Kahramanmaraş, Adana, Malatya ve Mardin’de çadırkentler ve konteyner kentler olmak üzere 22 barınma alanı kurdu. Özellikle geçtiğimiz günlerde Valiliğimiz, Türk Dünyası Vakfımız, üniversitelerimiz, kamu kurumlarımız ve vatandaşlarımız tarafından katkı sağlanarak hazırlanan 6 tır, Türk Kızılayı olarak tarafımızca teslim alınmış ve Türkmen vatandaşlarımıza ulaştırılmıştır" dedi.
"TÜRKMENLERİN YEMEK VE EKMEK İHTİYACI MOBİL FIRINDA ÜRETİLİYOR"
Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin, Bayırbucak Türkmenlerine yapılan yardımlardan da bahsetti. Bölgeye ulaştırılan yardımlar hakkında sayı veren Girgin, "Bayırbucak Türkmenlerine gerçekleşen saldırılardan bugüne, Türk Kızılayı bölgede ekiplerini görevlendirmişdir. Türk Kızılayı; 2 bin 523 adet çadır, 24 bin 500 battaniye, 2 bin 900 adet yatak, 250 bin parça kıyafet, 180 bin litre su, yaklaşık 30 bin adet hijyen seti ve sanitasyon malzemesi, ilaç, tıbbi sarf malzemesi ve tıbbi cihaz yardımını içeren insani yardım malzemelerini bölgeye ulaştırmıştır. Çadırlarda yaşam mücadelesi veren Türkmenler için her gün Yayladağı merkezde kurulu olan mobil mutfakta yemek pişiriliyor. Diğer kamplara sevk gerçekleştiriliyor. Benzer şekilde Türkmenlerin ekmeği de Kızılay tarafından kurulan mobil fırında üretiliyor. Bu çerçevede kış şartlarının sertleşmesiyle oluşan insani dramı ’Görmezden Gelmeyin’ sloganıyla tüm vatandaşlarımızın desteğini beklediğimiz kampanyaya davet etmek istiyorum. Hayırseverler, Türk Kızılayı’nın tüm bankalardaki 2868 numaralı hesabından, 2868 SMS hattından, 168 çağrı merkezinden veya bizzat şubelerimizden bağışlarını yapabilirler" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Kızılay’dan "Görmezden Gelmeyin" Kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Aralık 2015 tarihinde saat 15 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızılay’dan "Görmezden Gelmeyin" Kampanyası haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Mayıs 2021, Pazartesi
 • İmsak
  03:51
 • Güneş
  05:35
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  20:14
 • Yatsı
  21:50
Sayfa Başı