GeriKitap Sanat Türk mezzosoprano finale kaldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk mezzosoprano finale kaldı

Türk mezzosoprano finale kaldı
Abone Olgoogle-news

Türk mezzosoprano Ezgi Karakaya, BBC Cardiff Dünyanın En İyi Şarkıcısı Yarışması’na (BBC Cardiff Singer of the World) İtalya’dan Norveç’e, Rusya’dan Kanada’ya uzanan geniş bir coğrafyadan katılan 450 kişinin arasından finale kalmayı başaran 20 sanatçıdan biri oldu.

Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından mezzosoprano Karakaya, 20 kişilik listesinde yer aldığı yarışmanın 11-19 Haziran’da Cardiff’te düzenlenecek finallerinde, birincilik için ter dökecek. Yarışma, BBC’nin önde gelen kanalları tarafından canlı yayınlanacak.

ÖDÜL 15 BİN POUND

Birincisi 1983’te düzenlenen ‘BBC Cardiff Dünyanın En İyi Şarkıcısı Yarışması’ bugüne kadar aralarında Bryn Terfel, Karita Mattila, Dmitri Hvorostovsky, Anja Harteros gibi ünlü sanatçıları opera dünyasına armağan etti. Son olarak İtalya’dan Norveç’e, ABD’den Moğolistan’a, Rusya’dan Kanada’ya uzanan geniş bir coğrafyadan 450 kişinin katıldığı, 20 sanatçının finale kaldığı yarışmada, birinciye 15 bin pound (68 bin TL) ödül verilecek. Türkiye’den 2003’te basbariton Burak Bilgili ile 2015’te İlker Arcayürek finalde yarışma başarısı göstermişti.

False