İstanbul cazı hissedecek

Güncelleme Tarihi:

İstanbul cazı hissedecek
Oluşturulma Tarihi: Haziran 23, 2021 07:00

İstanbul Caz Festivali kapılarını 1 Eylül’de, 28’inci kez açmaya hazırlanıyor. Açık hava mekânlarında düzenlenecek 40’a yakın konser ve çeşitli yan etkinliklerle festival, İstanbul’un cazla hissedildiği günleri geri getiriyor.

Haberin Devamı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen 28. İstanbul Caz Festivali’nin programı açıklandı. 1-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde açık hava mekânlarında düzenlenecek 40’a yakın konser ve çeşitli yan etkinlikler yer alıyor.

Festival maratonunda konser verecek isimler arasında Afrika müziğinin dört Grammy ödüllü kraliçesi Angélique Kidjo, pop müzikteki yetkinliğini caza taşıdığı ‘İhtimaller’ projesiyle Kenan Doğulu, Ennio Morricone’ye adadığı albümü ‘Morriconne Stories’den parçalarla Avrupa cazının önde gelen alto saksofonistlerinden Stefano Di Battista, Hollandalı müzisyen ve prodüktör Niels Broos ile festivale özel projesiyle Mabel Matiz, bu topraklardan şarkılarla dünyaya gerdan kırdıran ve geçen yıl Grammy’ye aday gösterilen Altın Gün, ilham kaynağı olan Atlantic Records’ın kurucusu Ahmet Ertegün’ün hikâyesini şarkılar eşliğinde sahneye taşıyan Karsu, BBC Yılın Sanatçısı Ödülü’nü kazanan ve Glastonbury ve Latitude festivalleri gibi önemli müzik sahnelerinde yer alan Arlo Parks ve daha nice isim var.

Haberin Devamı

İstanbul cazı hissedecek

#İSTANBULBİRSAHNE

Festivalin yeşille cazı bir araya getiren ücretsiz Parklarda Caz konserlerine bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek Festivalde #İstanbulBirSahne konserleri de eklenecek. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek konserlere her yaştan festival izleyicisi davetli olacak. Bir diğer sevilen etkinlik Gece Gezmesi, bu yıla özel bir formatla Beykoz Kundura’nın farklı sahnelerine dağılacak.

Festival biletleri, İKSV Lale Kart üyeleri için 6 Temmuz Salı günü başlayacak indirimli ön satış döneminin ardından 9 Temmuz Cuma günü genel satışa çıkacak.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!